Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новини и любопитно

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новини и любопитно







    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • От: Новини и любопитно

      Модернизират изцяло сухопътните войски

      До края на ноември ще бъдат изпратени исканията за оферти по проекта за нова бойна машина на пехотата. Очакванията ни са до май 2019 г. да приключи процесът за подаване на оферти и тяхната оценка и да бъде сключен договор.

      Освен главния проект за модернизация на Сухопътните войски, който привлича най-много внимание, през тази година разработваме още 12 проекта. Те включват проекти за инженерните и артилерийските формирования; за осигуряване на прибори за нощно виждане за военнослужещите; за комунално-битовото и логистичното осигуряване; за безпилотни летателни апарати; за радари за ПВО-подразделенията и т.н. Тези 12 проекта обхващат всички родове войски от състава на Сухопътните войски, съобщи генерал-майор Михаил Попов.

      https://fakti.bg/bulgaria/341690-mod...patnite-voiski
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • От: Новини и любопитно

        Колкото модернизираха ВВС и ВМС . Всичко е много хубаво на думи само че няма осигурена финансова рамка на всичко това .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Новини и любопитно

          Норвежката фрегата Helge Ingstad по време на учение е имала близка среща с танкер.8 пострадали от екипажа и, останалите са евекуирани.Кораба има сериозна пробойна.От танкера не се оплакват.
          https://www.youtube.com/watch?v=t_8E...S9To-S2kfw0HfU
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:норвежка фрегата.jpg
Прегледи:1
Размер:90.1 КБ
ID:5802088
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:норвежка фрегата 2.jpg
Прегледи:1
Размер:33.9 КБ
ID:5802089

          Коментар


          • От: Новини и любопитно

            Нормално малките петролни танкери които въртят в нашите морета са с водоизместимост 80 - 120 000 тона а тази фрегата едва ли добутва 6 - 7 000 тона водоизместимост . Белаз срещу Трабант
            Последно редактирано от sek.1; 09-11-18, 04:06.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Новини и любопитно

              sek.1 е прав, а и танкерите са с доста масивно изработен корпус, точно заради тези възможни сблъсъци.
              Видях снимка и на танкера - носа му е доста поомачкан, но разлив на петрол няма.
              Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
              0887/осемпет 66 4осем

              Коментар


              • От: Новини и любопитно

                Танкерчето е било от малките-62 хил. тона.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • От: Новини и любопитно

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  Танкерчето е било от малките-62 хил. тона.
                  Пак едни поне 10 пъти е по голям . От доста години танкери се строят задължително с двоен корпус .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Новини и любопитно

                    Около 11:30 прелетяха (аз преброх толкова) 5 хеликоптера над летище София в източна посока.Приличаха ми на щурмови, но бях далеко.Някой да знае нещо?
                    Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                    0887/осемпет 66 4осем

                    Коментар


                    • От: Новини и любопитно

                      А току-що към летището ниско мина Ан-124 (или нещо от тоя калибър, Антонов, с мнооого колесници и 4 реактивни двигателя). Интересна гледка е на живо.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Новини и любопитно

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a10-fuselage-transported-by-c5-galaxy-aircraft.jpg
Прегледи:1
Размер:162.7 КБ
ID:5802111
                        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                        Суперспам - спама на суперите

                        Коментар


                        • От: Новини и любопитно

                          Копирано от БЛИЦ:
                          Най-големия масов товарен самолет Ан-124 "Руслан" раздра небето над София (СНИМКИ) София, България 09 Ноем. 2018, 15:572432 прочита8 коментара 1 от 1 Огромният транспортен самолет АН-124-100 "Руслан" на украинската компания "Авиолинии Антонов" кацна на Софийското летище точно в 12:33 часа, съобщи очевидец, цитиран от Novini.bg. Самолетите от този тип са построени по време на Студента война за нуждите на съветската армия, а след рухването на СССР, те са модернизирани и пригодени за граждански карго услуги. Известна част от тях продължават да служат във въоръжените сили на различни държави.АН-124-100 е "по-малкият брат" на най-големия самолет в Света - АН-225, който е произведен само в един екземпляр и в момента също се числи във флота на "Авиолинии Антонов".Бъдещето дойде: Вече можете да си поръчате летящ автомобил! (СНИМКИ)Самолетът АН-124-100 е най-големият конвенционален транспортен самолет строен някога. С размах на крилете от 68,96 м и дължина на фюзелажа 84 метра, той превъзхожда дори и пътническия гигант Airbus A380.Кой е по-бърз: Тесла, болид, мотоциклет или самолет? Изненадващият отговор е във ВИДЕОТОИнтересно е да се отбележи, че на базата на този гигант, някои петролни магнати са имали интерес да изградят летящи дворци, което по една или друга причина не се е случило. Посещенията на колосът АН-124 в София са рядкост и за това, часове, а понякога и дни преди кацането на такъв самолет в нашата столица, информация, феновете си обменят чрез форуми и социални мрежи.Сн. Марио Евстатиев





                          Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                          "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                          Коментар


                          • От: Новини и любопитно

                            Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                            Около 11:30 прелетяха (аз преброх толкова) 5 хеликоптера над летище София в източна посока.Приличаха ми на щурмови, но бях далеко.Някой да знае нещо?
                            Аз също ги видях, мисля че бяха апачи! Малко след тях прелетяха чинук и (ако не бъркам) блекхоук .

                            Коментар


                            • От: Новини и любопитно

                              Идааааат

                              Индиянцииииииии
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Новини и любопитно

                                Първоначално публикуван от ivonta Преглед на мнение
                                Аз също ги видях, мисля че бяха апачи! Малко след тях прелетяха чинук и (ако не бъркам) блекхоук .
                                Доста различни са . Воиннг СН 47 Чинук .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1200px-CH-47_Chinook_helicopter_flyby.jpg
Прегледи:1
Размер:122.7 КБ
ID:5802191Сикорски UH 60 Блек Хоук Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uh-60v_1.jpg
Прегледи:1
Размер:163.7 КБ
ID:5802190Втория си е класически хеликоптер а първото и специалистите трудно обясняват как и защо въобще лети
                                Последно редактирано от sek.1; 11-11-18, 07:51.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X