Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кризата в Украйна през погледа на един българин

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Кризата в Украина през погледа на един българин

    Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
    Имат интерес от повече пленници? Дори да са само условно свързани с опълчението? ОМГ.
    Само условно не става. Защото не е пленник. Колкото и странно да ти звучи украинците максимално се опитват да го карат по закона. Достигат до абсурди според мен на моменти. Което според мен ги поставя в неизгодна ситуация - но те си знаят. Не го ли хванеш с оръжие и униформа- ще го пуснат до няколко дни.
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

    Коментар


    • #47
      От: Кризата в Украина през погледа на един българин

      Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
      Само условно не става. Защото не е пленник. Колкото и странно да ти звучи украинците максимално се опитват да го карат по закона. Достигат до абсурди според мен на моменти. Което според мен ги поставя в неизгодна ситуация - но те си знаят. Не го ли хванеш с оръжие и униформа- ще го пуснат до няколко дни.
      Да, виждаме снимките от обмена на пленници. Очевидно неуниформените ги обменят до няколко дена.
      Какво става с останалите?

      ПС: надявам се въпросите ми да не се възприемат като "заяждане". Съвсем друга ми е целта.
      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

      Коментар


      • #48
        От: Кризата в Украина през погледа на един българин

        Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
        Да, виждаме снимките от обмена на пленници. Очевидно неуниформените ги обменят до няколко дена.
        Какво става с останалите?

        ПС: надявам се въпросите ми да не се възприемат като "заяждане". Съвсем друга ми е целта.
        Обменят се с други униформени.... "заложници" има доста и от едната и от другата страна. Виждал съм се Рубан който движи нещата- шапка му свалям като преговарящ.
        Относно опълченците- тези които са местни се държат прилично и що годе нормално , ако разбира се не те заподозрат че си "майдановец". Голямата напаст са казаците и кадировците.
        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
        No man left's behind !!!!

        Коментар


        • #49
          От: Схватките в Украина през погледа на един българин

          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
          За начало -малко уточнения- както вече е известно на широката общественост от Април до Декември имам доста време изкарано в Украйна.
          ПРЕДВАРИТЕЛНО ОПРОВЕРЖЕНИЕ:
          През цялото време съм бил там за своя сметка и/или за сметка на любезните домакини. И не - няма нищо общо с работата ми (т.е. търговски интерес) въпреки , че лично за себе си считам че съм защитил националният интерес и съм направил за имиджа на България в Украйна повече отколкото цялото ни МВнР на куп. Както и имам идеи за бъдеща съвместна дейност в Украйна. Факт. Предварително благодаря на псуващите ме- не няма да ви върже. Не- не мразя руснаците. Не- не считам че не съм прав.
          Сега си задавайте въпросите.
          Познавам лично голяма част от основните действащи фигури в новата украинска действителност.
          Питайте и ще се постарая да дам пълен и конкретен отговор на вашите въпроси.
          Допълнение към написаното: Съгласно писмо за въздържание от ЕС в момента в Украйна от ЕС (вкл. и България) не може да се достави и един пирон ако той е с възможна двойна употреба. Тъжно но факт.
          На обвиняващите ме във всички смъртни грехове- браво - колко от вас имат топки да застанат зад нещо- каквото и да е било нещо? Да пишеш от диванчето е много готино - да си занесеш задника до там и да видиш какво реално се случва е значително по- трудно. Реалния "кантар" за всеки човек за мен е дали е готов за застане зад убежденията си.

          Калине, здравей и от мен..Радвам се че си жив и здрав и че отново пишеш тук...Не обръщай внимание на заяжданията( км теб, мотивирани от лични проруски пристрастия....За времето ти на престой в Украйна, бил ли си свидетел на артилерийски удари, независимо от чия страна?
          Интересува ме, украинците като ниво на подготовки / според теб / на ниските командни нива - взвод и рота, как стоят?
          Защо вече никъде не забелязвам украинците да използват танкове? Да не би да нямат изправни?

          Какво е твоете мнение за бойните качества и съответно ценност на батальон ,,Донбас"
          Последно редактирано от andreiS40; 21-12-14, 14:33.
          https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

          Коментар


          • #50
            От: Кризата в Украйна през погледа на един българин

            Калине, а нещо за артилерийски двубои, може ли да кажеш? Украинците как употребяват наличните им артилерийски системи? В смисъл батарейно / ротно/ или по взводно-по 2-3 системи в операция?

            Особен интерес породиха у мен следните твои думи, цитирам:
            Mad Dog написа:
            ,,Говорил съм си и с хора минали през опълченията на ЛНР и ДНР и размислили. И там не е по весело.
            Каква е огромната разлика- украинците нямат злоба - да те са готови да умрат за родината си, но не са готови да убиват за нея. Майдана е добър пример- стоически издържат на всичко , но не са "кучета" не са зли. Е вече стават, но и това е постепенен процес.
            ДУК - пълни доброволци от ПС (Десен Сектор) - страшно мотивирани, но относително слабо подготвени. Знаят че тях в плен не ги вземат. Готови са и да убиват и да умират. Отиват на война с пълното съзнание, че нямат никакъв правен статут - най-често с ловните си карабини или трофейно оръжие. НЕ пият в зоната на бойните действия. И нещо важно- ПС (Десен сектор) НЕ СА неофашисти- да там има и такива , но са миноритарен процент.

            В момента, считам ти си единственият българин, който може да сподели РЕАЛНИ, НЕПОСРЕДСТВАНИ преки лични впечатления от ставащото в Украйна...по форумте в България и по СМИ, знаеш как е...От една страна е казионната пропаганда на СМИ, в унисон в евро-атлантическата принадлежнжст, от друга страна е крайното русофилство, този път щедро подплатено с руски пари за една българска политическа партия / макар и минорна / и сериозно проруско пропагандиране във форумите на военна тематика..Нека не соча тук наименованието на най-големия военно-авиационен форум в България?


            Та на въпросите:

            Ти лично как виждаш ситуацията в Украйна? Донецка и Луганска области са напълно разорени, не стават за нормална стопанска дейност... В крайна сметка, ще им издържат ли според теб нервите на ДНР и ЛНР, най вече волята да продължат да се бият???
            Интересно ми е и твоето мнение за командирите на опълчението с никове, съответно ,,Моторола" и ,,Гиви"...Моторола на мен например ми е набор.-.

            Последно редактирано от derhunter; 21-12-14, 22:51.
            https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

            Коментар


            • #51
              От: Кризата в Украйна през погледа на един българин

              Имаш ли впечатления за позицията на Ринат Ахметов?
              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

              Коментар


              • #52
                От: Кризата в Украйна през погледа на един българин

                201503_BP_Russian_Forces_in_Ukraine_FINAL.pdf
                Mad Dog Излезе един интересен доклад за Руското участие в Украйна и какви проблеми имат.
                Като човек повече в нещата до колко всичко написано ти се струва вярно?
                Последно редактирано от derhunter; 11-03-15, 12:59.
                Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

                Коментар


                • #53
                  От: Кризата в Украйна през погледа на един българин

                  Извинявам се ако се сметне че новината не е точно за тук, но в крайна сметка е в резултат от нея.Според това всички загуби на руснаците във военно време и спецоперации в мирно време са секретни и съответно наказуеми при изнасяне на бял свят.Преди тази поправка държавна тайна са само загубите при военно време.

                  http://lenta.ru/news/2015/05/28/secret/

                  Коментар


                  • #54
                    От: Кризата в Украйна през погледа на един българин

                    Mad Dog чувал ли си нещо повече за съдбата на 1-й специальной группы группа "Дельфин" и можеш ли да споделиш нещо повече ако да?

                    Коментар


                    • #55
                      От: Кризата в Украйна през погледа на един българин

                      Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
                      Mad Dog чувал ли си нещо повече за съдбата на 1-й специальной группы группа "Дельфин" и можеш ли да споделиш нещо повече ако да?
                      Аз знам Mad Dog от доста време не е отговарял в тази тема.
                      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Кризата в Украйна през погледа на един българин

                        Затварям темата до пристигането на MadDog

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X