Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
    Въпроса ти е на ниво 3год. хлапе(демек подвеждащ). Абсолютно същия въпрос е примерно: Кога ще стигна в Бургас?

    Разстоянието на което може да се чуе ЗРК, зависи най-много от мястото и свойствата на чуващия спрямо звукоизточника.
    Ако е тихо време и си по-високо от звукоизточника, то пуск ЗРК можеш да чуеш със сигурност от 15-20км. Ако си по-ниско, делиш грубо на 10 и повече

    Ти може да си и на 50 метра от пуска и да не чуеш нищо, ако си в звукоизолирана кабина. Не ли?
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

      Като стана въпрос за звук - 'CVR съдържа валидни данни' и е прочетен...
      Започват FDR....
      ДАНО!
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        Сериозен съм.....
        ....ама ми липсва от1/2 до 2/3 от самолета. Няма единия двигател, не виждам колесниците, отсъства опашката,

        Малко са картинките, а са много тенденциозни....
        Верно работата е много засукана. Ама това да товарят и извозват едро, твърде едро габаритни части, то кранове, камиони, абе много следи. Както и да ги криеш ще остане следа от прикриването поне.

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        Картинките до тук не са ли само от крайното "място на падане" ? Самолета не е ли "валял" в протежение на поне километър/километри ?

        Така или иначе всичко тиражирано до сега е от едно слънчогледово поле и един обгорен кръг на последната точка достигната от повечето останки.
        Абе трябва да се търси назад по маршрута. Ако стъклата на илюминаторите са падали цели, струва ми се са паднали по-първи от по-едрите и с по-друга форма части. Да речем, обърнали се на "нож" и падат по-бързо. Формата има отношение към скоростта на падане, струва ми се.
        Последно редактирано от Чавдар (V93); 24-07-14, 18:05.
        E = mc2 / Прави си сметката! И умната!

        Коментар


        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
          И аз.


          А няма ли възможност - без радар - оператор въвежда координати за унищожение на цел X;Y;Z?
          Без метео бюлетин и изчисление на треакторията цел/боеприпас =си е за оскар в сектор научна фантастика.
          Последно редактирано от derhunter; 24-07-14, 19:09.
          В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
          В. Иванов

          Коментар


          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
            Дори с някакъв носител? перфокарта или друго
            Ако ти е интересно, с перфоленти се работеше на учебните, вкарват се в един четец и на тия оранжевите екрани, дето си ги забелязал тука по разни снимки, ти излизат отметки на цели и се учиш да ги водиш и да ги диктуваш.На станциите, които носят бойни дежурства такива неща няма.Предполагам, че и ЗРВ-тата ще ти кажат същото.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

              Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
              без метео бюлетин и изчисление на треакторията цел/боеприпас =си е за оскар в сектор научна фантастика.
              Това ясно,
              този дето дава данните знае това, въпроса е точно БУКа 9А310 дали може пуск само по координати, без включен радар(приеми,че подаващия данните знае всичко)

              ето как се формира дъжа от парчетата
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:570_900.png
Прегледи:1
Размер:11.8 КБ
ID:5601096

              и много интересен и подробен анализ също http://0serg.livejournal.com/146553.html
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • От: Свален пътнически самолет над Украина

                Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                На мен ми е трудно да намеря парчета с илюминатори ( почти няма, като изключим двете парчета по 2-3метра)

                https://www.flickr.com/photos/jeroen...s/14728346882/
                Само не знам дали е достатъчно. Хубаво е да се намерят и други. Може би на друго място. По трасето.
                E = mc2 / Прави си сметката! И умната!

                Коментар


                • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                  Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                  Въпроса ти е на ниво 3год. хлапе(демек подвеждащ). Абсолютно същия въпрос е примерно: Кога ще стигна в Бургас?

                  Разстоянието на което може да се чуе ЗРК, зависи най-много от мястото и свойствата на чуващия спрямо звукоизточника.
                  Ако е тихо време и си по-високо от звукоизточника, то пуск ЗРК можеш да чуеш със сигурност от 15-20км. Ако си по-ниско, делиш грубо на 10 и повече

                  Ти може да си и на 50 метра от пуска и да не чуеш нищо, ако си в звукоизолирана кабина. Не ли?
                  А, ако страдаш от 100% глухота и до самата установка да стоиш пак нищо няма да чуеш. Не ли? Изводът е-установката не се чува, тиха е!
                  Последно редактирано от mbenz; 24-07-14, 19:52. Причина: допълнение
                  много автомати-слаби резултати!

                  Коментар


                  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                    ... Изводът е-установката не се чува, тиха е!
                    Че не е тиха - не е. Ама не е и чак такъв страшен грохот, та да се чува на много километри.

                    По-близо до пуска




                    По-далеч от ПУ (след 0:5

                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                      Това ясно,
                      този дето дава данните знае това, въпроса е точно БУКа 9А310 дали може пуск само по координати, без включен радар(приеми,че подаващия данните знае всичко)

                      ето как се формира дъжа от парчетата
                      [ATTACH=CONFIG]728118[/ATTACH]

                      и много интересен и подробен анализ също http://0serg.livejournal.com/146553.html
                      Не, не може. Поради простата причина че от " големият радар" до радара на батареята/разчета данните се предават по телефония не по LAN мрежа. Затова се задава сектор в който се търси целта за прихват и унищожение. Проверката за военните е свои/чужд. Нямам опит при отговор свой, дали системата/комплекса открива огън. ( не се отработваше)
                      В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                      В. Иванов

                      Коментар


                      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                        Черната кутия от полет МН17, записваща разговорите от пилотската кабина, е в добро състояние, съобщи Международната организация за гражданска авиация (ИКАО), чиито експерти участват в разследването на обстоятелствата около свалянето на малайзийския пътнически самолет в Източна Украйна.

                        Това устройство записва разговорите между членовете на екипажа по време на полета.
                        Черната кутия, записваща гласовете от пилотската кабина, е повредена, но паметта е непокътната и не беше намерено нито едно доказателство или индикация, че е била манипулирана, заяви по-рано в комюнике Холандският съвет за безопасност, който координира разследването.
                        Съветът посочва, че сега ще се работи по изучаването на информацията, свалена от черната кутия, което изисква повече време.
                        ИКАО съобщи също така, че втората черна кутия, записваща параметрите на полета като скорост, височина и др. се проучва от експерти, но за момента за нейното състояние няма информация.

                        Коментар


                        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Че не е тиха - не е. Ама не е и чак такъв страшен грохот, та да се чува на много километри.
                          Това твърдение е от личен опит или си правиш изводи от клипчетата ?

                          Коментар


                          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                            Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
                            Това твърдение е от личен опит или си правиш изводи от клипчетата ?
                            Естествено, че по звука от клипчетата. ВОС-ът ми не включваше присъствие на огневи позиции на ЗРК.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                              Черната кутия от полет МН17, записваща разговорите от пилотската кабина, е в добро състояние...
                              #842 точно това имах предвид, ама май бях прекалено лаконичен...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Естествено, че по звука от клипчетата. ВОС-ът ми не включваше присъствие на огневи позиции на ЗРК.
                                Така си и мислех ...

                                Помисли в насока - каква скорост развива ракетата след старта....и може да добиеш представа за "звука"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X