Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свален пътнически самолет над Украина

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    Снимките от линка в публикация 654 ми се виждат доста еднозначни. На снимките от модула на товарния отсек дупките са си мощно огънати на вътре.


    forward cargo bay section...

    Коментар


    • От: Свален пътнически самолет над Украина

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Да виждаш по онова тенеке следи от пожар?
      Идеята ми е, че може да е имало вторична експлозия на бутилките с кислород за екипажа, с която да се обясни липсващото парче в панела. Знам, че принципно за пилотите има отделна система за кислород от тази на пътниците, но само мога да предполагам, че бутилките са в кабината.

      Коментар


      • От: Свален пътнически самолет над Украина

        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение

        forward cargo bay section...
        И ?
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • От: Свален пътнически самолет над Украина

          Пак предната част на фюзелажа... Плюс категорично тези дупки не са от ГПЕ.

          Коментар


          • От: Свален пътнически самолет над Украина

            Снимката с дупките от кабината не е ли модифицирана? Нещо ръба вляво на дупката май е доста позамазан...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Свален пътнически самолет над Украина

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              ....знаеш си, покана за кафе
              Виждал съм какво прави двуцевката на СУ 25 и какви парчета броня къса от корпуса на Т 34 . Не ми се мисли какви ще са пораженията по тоя дурал . Един откос отгоре или отдолу по дължина стигат .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Свален пътнически самолет над Украина

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Снимката с дупките от кабината не е ли модифицирана? Нещо ръба вляво на дупката май е доста позамазан...
                Най-големия проблем за всички парчета е, че "група граждани" са работили 4 дни там.

                Този случай ще го решат малките парченца, когато сглобят от тях обратно самолета.
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • От: Свален пътнически самолет над Украина

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  "Земя-въздух" ("Бук" според всички) 70кг заряд, при срвща с "Боинга" отделя 200грама (макс.) да влезнат в кабината и да млъкне екипажа...и това ми е странно.


                  ......а при повече от една ракета + прицелна стрелба с НУРС-ове, тогава ...........
                  Дотук 33 страници само четях щото самолети, "Куб"-ове, "Бук"-ове са далеч от мен, но гледайки снимките на попаденията ми се струва /не ми се смейте много/, че ако гръмна с двете цеви със сачми 4/0 от 30-40 м.
                  пораженията като количество и площ ще са там някъде.
                  Къде са 70 кг. взрив и няколко хиляди готови шрапнели? Ако шрапнелите се разпространяват "фугасно" не трябва ли цялото тяло на самолета да е нашарено сравнително равномерно? Ако шрапнелите са "насочени" там където са минали не трябва да има нищо от материала на самолета. 70 кг. взривени на 10-20 м. от самолета...
                  Пак казвам не съм в час, но нещо не ми се връзва.
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • От: Свален пътнически самолет над Украина

                    Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                    Over the past month, we have detected an increasing amount of heavy weaponry to separatist fighters crossing the border from Russia into Ukraine
                    ...
                    We also have information indicating that Russia is providing training to separatist fighters at a facility in southwest Russia, and this effort included training on air defense systems.
                    Като сте имали информация, защо не сте казали на украинците да не пускат граждански полети над този район?

                    Pro-Russian separatist fighters have demonstrated proficiency with surface-to-air missile systems and have downed more than a dozen aircraft over the past few months, including two large transport aircraft.
                    Основната част от свалените летателни апарати (самолети и хеликоптери) са били свалени с ПЗРК, обучението за използване на които не би трябвало да отнеме много време за всеки средноинтелигентен човек. Боравенето с по-сериозен ЗРК вече е друга работа. Там с прочитане на инструкциите върху тръбата няма да стане.


                    At the time that flight MH17 dropped out of contact, we detected a surface-to-air missile (SAM) launch from a separatist-controlled area in southeastern Ukraine.
                    С техните възможности бих очаквал да могат да посочат по-точно мястото на пуска, което може да бъде изследвано и да бъдат установени следи от пребиваването и пуска на ракета. Освен това, да вземат да съгласуват с украинците какво да твърдят за мястото на пуска. Защото в Интернет пространството от украински източници вървят и твърдения, че някой си, въз основа на думите на 3-ма наблюдатели (дето били видели димната следа от пуска на ракетата) бил изчислил, че пускът бил направен от района на Торез. Не е хубаво украинците да противоречат на американските другари, които на картинката са посочили Снежное.

                    Intercepts of separatist communications posted on YouTube by the Ukrainian government indicate the separatists were in possession of a SA-11 system as early as Monday July 14th. In the intercepts, the separatists made repeated references to having and repositioning Buk (SA-11) systems.
                    На 14 юли, след свалянето на Ан-26 украинците изрично и официално отричаха сепаратистите да имат системи като Бук, защото тогава се опитваха да натопят директно Русия, че им била свалила самолета. Ако пък са знаели, че онези имат такива системи, се връщаме директно на първия въпрос: Защо, по дяволите, са оставили гражданските полети да вървят над района???

                    На някой направи ли му впечатление, че когато се говори за въпросната ЗР система, човек нормално казва "Бук". Доколкото чух, във въпросното клипче разговарящите натъртваха "Бук М" (то Бук без М няма, а ако е трябвало да титулуват модела с пълното му име е трябвало да казват Бук М1) да не би някой случайно да не разбере, че на всяка цена трябва да стане дума за тази система.


                    Ukraine also operates SA-11 systems, but we are confident no Ukrainian air defense systems were within range of the crash. ...
                    Руснаците твърдят друго и вчера размахаха сателитни снимки. Защо не ги надцакат със свои?


                    Shortly after the crash, separatists – including the self-proclaimed “Defense Minister” of the Donetsk People’s Republic Igor Strelkov – claimed responsibility for shooting down a military transport plane on social media.
                    Факт!

                    Social media postings on Thursday show an SA-11 system traveling through the separatist-controlled towns of Torez and Snizhne, near the crash site and assessed location of the SAM launch.
                    Другата страна пък размахва клипчета от март месец, които показват транспортиране на украински ЗРК във въпросния район и твърдят, че ПУ със същия бордови номер се е подвизавала там и по времето на инцидента.


                    n an intercepted conversation that has been widely posted on the internet, ...
                    Audio data provided to the press by the Ukrainian security service ...
                    Като повториш един и същ аргумент три пъти, аргументите не стават 3.


                    Events on the ground at the crash site clearly demonstrate that separatists are in full control of the area.
                    Това, че сепаратистите контролират земята в района, където е паднал самолета, не означава по подразбиране, че контролират и въздуха, но явно се цели да бъде направено такова внушение.


                    В заключение:

                    Руснаците представят някакви свои доказателства, но не трябва да забравяме, че са заинтересована страна и имат интерес да оневинят сепаратистите (или омаловажат вината им) и да обвинят украинците.

                    Американците доказателства не представят, а правят твърдения и посочват украински аудио и видео доказателства (много станаха модни аудио клипчетата в Тубата).
                    Не трябва да забравяме, че и американци, и украинци са също заинтересована страна и биха искали да изкарат руснаците виновни.


                    При липсата на независими източници на информация установяването на истината ще си е направо мисия невъзможна за непосветените хора, медии и политици и, общо взето, всеки по-скоро ще си избере на кого да вярва и на кого не. Без значение дали противников играч наистина е ритнал нашето момче през кокалчетата или не ще искаме дузпа за нашия отбор ...


                    Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                    ...Къде са 70 кг. взрив и няколко хиляди готови шрапнели? Ако шрапнелите се разпространяват "фугасно" не трябва ли цялото тяло на самолета да е нашарено сравнително равномерно? Ако шрапнелите са "насочени" там където са минали не трябва да има нищо от материала на самолета. 70 кг. взривени на 10-20 м. от самолета... .
                    Бойните глави на тези ракети се водят осколочно-фугасни, но не мисля, че можем да говорим за сериозно фугасно действие на височина 10,000 м. Няма как осколките да са равномерно разпределени по цялото тяло на самолета, защото обикновено ракетата подхожда към целта от някаква посока, а и бойните глави се правят така, че готовите поразяващи елементи да не летят на всички страни, а да се насочат нанякъде, за да се увеличи поразяващата им сила.
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 22-07-14, 21:37.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Свален пътнически самолет над Украина

                      Едва ли можеш да нашариш равномерно самолет с такива размери - 777 наистина е голям...
                      Освен това ако са били в насрещни курсове скоростта на сближение (и съответно на основния импулс на шрапнелите) дори и без ускорението от взрива ще е към 4 МАХ...
                      Т.е. конуса на поражение няма как да е прекалено широк - просто при такива скорости няма да има време да се разпръснат много шрапнелите...
                      Така, че поне за мен е логично да има поражения в дадена част, а в друга да няма...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Свален пътнически самолет над Украина

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Виждал съм какво прави двуцевката на СУ 25 ......
                        .....за това кафе, да обсъдим рязането на бонфиле и лой дали се различава

                        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                        Пак казвам не съм в час, но нещо не ми се връзва.
                        И аз на съм с ПВО ракетите, но след две чаши с лед+ се замислям че при далечен взрив на ракета (Бук) отпред в дясно, може и да нагласим даденостите от снимките до сега (но само до сега)
                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Освен това ако са били в насрещни курсове ...
                        Да му мислят батареите отпред в дясно
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • От: Свален пътнически самолет над Украина

                          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                          .....за това кафе, да обсъдим рязането на бонфиле и лой дали се различава

                          И аз с ПВО ракетите, но след два чаши с лед+ се замислям че при далечен взрив на ракета (Бук) отпред в дясно, може и да нагласим даденостите от снимките до сега (но само до сега)
                          А колко е вероятно, част от тялото и, да е направила и дупката при пилотите?

                          И друго, Град като гърми на 30км или повече(имат модификация и за 100км.) вдигат ли се на 10км. градчетата? Уточнявам "Град" е условно казано, да не задълбаем в модификации и имена.
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: Свален пътнически самолет над Украина

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            На линкчето - тоя вариант със насочването на осколките настрани в кои случаи се ползва ?
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • От: Свален пътнически самолет над Украина

                              Абе някой знае ли какъв е механизма за гарантиране автентичността на резултата от разчитането на черните кутии?
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Свален пътнически самолет над Украина

                                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                                На линкчето - тоя вариант със насочването на осколките настрани в кои случаи се ползва ?
                                Нямам представа на кои модели ракети (и дали изобщо) се използва този вариант.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X