Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

    Аз явно съм тъп, ама да попитам , за да стана остър, какво толкова има да им се проучва на "черните кутии" , не е ли достатъчно да се включат към четящо устройство.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

      Мисля че когато са здрави четенето не е трудно и е просто с устройство. Дори май поне в Щатите немалко фирми за самолетна поддръжка го имат и го предлагат като услуга.

      По-трудничко е да фалшифицираш данните уж. Трябват доста всестранни знания, компютърни и пилотски.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

        Е нали твърдят, че са здрави, колко гигабайта е инфото от 30 минути полет?
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

          Четенето е елементарно, видя се какви са кутиите, нов модел с SSD диск, свързваш интерфейса и сваляш данните все едно е външен твърд диск. Самото им разчитане и прослушване после е по-бавен процес, а за фалшифициране да се изкажат спецовете. Доколкото знам в екипа има холандец и руснак, така че се надявам инглишмените да не си позволят да пипат.

          Коментар


          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

            Ами тия за кабината май повечето ловят само до два часа разговор. Оня на предишния самолет дето изчезна разправяха че е такъв.

            Ето ти рекламките, но остава момента кога е произведен този точно самолет и дали някога са му сменяни кутиите. Ако са от 90те със сигурност няма да са с флаш памет.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

              Някъде имаше 1997г. спомената. По спомени, че не ми се препрочита цялата тема пак.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                Въпрос към знаещи.......
                Някъде в началото имаше очеВадец който говореше "...в моем охороде упал..." и показваше с ръка сякаш самолета е пикирал и после пилота го е дръпнал за хоризонтиране и т.н.....ама щеше да има други останки (ако "оранжевите" не бяха чистили).......та очевидци може и да има, но да не "очевидстват" щот'живота е само един........

                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                Още снимки, в това число и парчето от обшивка на пилотската кабина отблизо.
                Днес помолих колегата да прилкючим съвместната си дейниост по ремонт на джипки, именно поради загуба на доверие. В технически проблеми се влагат знания и ПиАр клонящи към контакт с "Алфа Центавър".
                И снимките са такива в голямата си част...но тази от кабината поне за мен показва "посмъртни"( за самолета ) входяши отвори отпред в ляво...т.е. манипулация някаква
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                  Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                  Това ясно,
                  този дето дава данните знае това, въпроса е точно БУКа 9А310 дали може пуск само по координати, без включен радар(приеми,че подаващия данните знае всичко)

                  ето как се формира дъжа от парчетата
                  [ATTACH=CONFIG]728118[/ATTACH]

                  и много интересен и подробен анализ също http://0serg.livejournal.com/146553.html
                  То и аз мноо не разбирам....хахахха, ама поне така си го представям.

                  Радарите дават вектор на целта...скорост и местоположение. Ракетата е сляпа в първия етап от полета, защото нейния радар е 'слаб' и 'теснообхватен' (едва ли е целесъобразно да возиш ибах тоа радар на ракета дето ше се взривява) та довеждането до целта се извършва от земния радар с радио команди. Когато ракетката наближи целта поема нейния радар и бум.

                  Т.е дали може да свалиш нещо само по координати...ми цел дет се движи с постоянен вектор сигурно може, ама е бая късмет.

                  Коментар


                  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                    На Бук-а няма ли телевизионна камера , както на "Нева". При ЗРК "Нева" с камерата можеше да видиш целта , на около 14км. и да направиш пуск, като активираш радара за насочване само за захват на целта , доколкото си спомням.

                    Коментар


                    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                      Видеото е на ВВС.

                      Коментар


                      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                        Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                        На Бук-а няма ли телевизионна камера , както на "Нева". При ЗРК "Нева" с камерата можеше да видиш целта , на около 14км. и да направиш пуск, като активираш радара за насочване само за захват на целта , доколкото си спомням.
                        На някои има.....

                        Ама, използването на камерата .... предполага.........

                        Правили ли сте пуск с "Нева" та , като използвате камерата ?
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от krasimir.n; 25-07-14, 08:38.

                        Коментар


                        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                          ... И снимките са такива в голямата си част...но тази от кабината поне за мен показва "посмъртни"( за самолета ) входяши отвори отпред в ляво...т.е. манипулация някаква
                          Хора продължават да си сглобяват пъзел...

                          Коментар


                          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            По-трудничко е да фалшифицираш данните уж. Трябват доста всестранни знания, компютърни и пилотски.
                            Ще се ориентираме по времето, което ще отнеме разчитането.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                              Аз явно съм тъп, ама да попитам , за да стана остър, какво толкова има да им се проучва на "черните кутии" , не е ли достатъчно да се включат към четящо устройство.
                              Общо взето - четенето е най-лесната работа (в повечето случаи) - дори и част от хардуера е повредена, паметите се смъкват на друг еднотипен хардуер и се прочитат.
                              Обаче след това идва проучването.. Например при CVR (кутията със звукозаписа в кокпита):
                              - синхронизиране на събитията с други източници - например времето на дадена комуникация, излъчена по радиото се сравнява със времето на записа от контролната кула, или звука от щракването на копче в кокпита със записа на действието, записано в другата кутия за параметрите на полета (FDR).
                              - превод на разговорите, извършвани на друг език (да, служебната информация и комуникацията с ATC се води на английски, но разговора между пилотите може да е на друг език)
                              - идентификация на гласовете (обикновено канят близки колеги или роднини на пилотите). Кой глас на кого е.
                              - изготвяне на транскрипция с разговорите и основни събития - например 'Командира на самолета в 10:00:00UTC каза...' или 'сработване на звукова сигнализация за изключване на автопилота'
                              - анализ на страничните шумове в кабината - щракания на копчета, фонов шум и т.н. По този начин може с много голяма вероятност да се определи какво събитие е настъпило в дадения момент. Като режим на двигателите, кое копче е било натиснато в даден момент, каква сигнализация е сработила, и дори характера на декомпресия или удар (микрофоните в края на краищата 'чуват' движението на въздуха)..

                              Та четенето на информацията е мнооого малка част от процеса на изучаване (макар и много важна), а след нея започва сериозна научна работа...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                                Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                                А, ако страдаш от 100% глухота и до самата установка да стоиш пак нищо няма да чуеш. Не ли? Изводът е-установката не се чува, тиха е!
                                Почти верен извод, само добавяш "За всички глухи"
                                Иначе се получава - купете си Ферари- ще станете богати - защото повечето богати имат ферари

                                Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
                                Така си и мислех ...

                                Помисли в насока - каква скорост развива ракетата след старта....и може да добиеш представа за "звука"
                                Което значи, че човек който е между ЗРК-то и целта чува колко на брой силни звука? Аз мисля за 3: Пуск - Свръхзвук - Експлозия,
                                като последните два са почти слети при дистанция под 9км.
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X