Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ирак, последни новини...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ирак, последни новини...

    Мдааа, ако тази новина е вярна, изглежда че сегашните кюрди не са като онези кюрди...

    Над 130 000 сирийски кюрди, бягащи от настъплението на джихадистите от "Ислямска държава", са приети в Турция през последните 3 дни. Това съобщи турският вицепремиер Нуман Куртулмуш. Ако офанзивата на сунитските екстремисти продължи, броят на бежанците може да нарасне, предупреди той, предаде БНР.
    Съобщава се, че джихадистите са се приближили опасно до турската граница. Те побили знамето на "Ислямската държава" в сирийското селище Карабук край нулевата точка на границата.

    Коментар


    • От: Ирак, последни новини...

      Според изказване на иракски депутат в парламента, в района на Фалуджа силите на Ислямска държава били убили около 300 иракски военни с използване на химическо оръжие - хлор. Не е ясно кога е била извършена химическата атака.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Ирак, последни новини...

        Мдаааа... Знаят как да работят с тежките оръдия.

        Коментар


        • От: Ирак, последни новини...

          Май нямат съвсем казано пълни разчети за артилерията? Обаче с онова оръдие оная куличка на хълма бих казал се справят.

          Коментар


          • От: Ирак, последни новини...

            На 1:05 и с бусола се справят. Много хубаво оръдие иначе, 130мм М-46 май е. Ама в много лоши ръце попаднало.

            Коментар


            • От: Ирак, последни новини...

              Лоши обаче явно противника им, като почнеш от иракска армия, специални части, кюрди, местни въоръжени формирования(мисля че там има доста оръжие в хората) на кланов принцип явно въобще, ама хич ги няма горките.

              Коментар


              • От: Ирак, последни новини...

                Аз лично несъм очаквах че Пешмерга толкова слабо ще се представи срещу халифатчици. Ужким и те не са вчерашните, и също имат тежко оръжие, ама ето на.

                Коментар


                • От: Ирак, последни новини...

                  Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                  Мдаааа... Знаят как да работят с тежките оръдия.
                  Прилича ми на демонстация клипа в стил "къ го мо'ем"(как го можем)

                  Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                  Аз лично несъм очаквах че Пешмерга толкова слабо ще се представи срещу халифатчици. Ужким и те не са вчерашните, и също имат тежко оръжие, ама ето на.
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • От: Ирак, последни новини...

                    Еми поне това могат, и щом се справят, значи не са за подценяване.

                    Коментар


                    • От: Ирак, последни новини...

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      Или, ако трябва да цитираме една от (много) малкото смислени словесни конструкции на предишния американски баш-баш:

                      ...I'm not going to fire a $2 million missile at a $10 empty tent and hit a camel in the butt...
                      Никой не отчита, че този томахоук може да има стойност, ужасно далеч от $2m, ако подлежи на скъпа утилизация или модернизация в кратки срокове. Може да се окаже, че е по-евтино да се изтреля, отколкото да се държи в готовност.

                      Коментар


                      • От: Ирак, последни новини...

                        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                        Еми поне това могат, и щом се справят, значи не са за подценяване.
                        Тук поведението на гранатометчиците е малко по-различно........мразя маркетинга (театъра) в реална обстановка
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • От: Ирак, последни новини...

                          Там и минохвъргачка не е като нормална минохвъргачка, да ти кажа.

                          Коментар


                          • От: Ирак, последни новини...

                            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                            Никой не отчита, че този томахоук може да има стойност, ужасно далеч от $2m, ако подлежи на скъпа утилизация или модернизация в кратки срокове. Може да се окаже, че е по-евтино да се изтреля, отколкото да се държи в готовност.
                            Ти да видиш, тия пичове, дето следят конверсиите в Интернет сайтовете не отчитат некви милиони долари...

                            Коментар


                            • От: Ирак, последни новини...

                              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                              Там и минохвъргачка не е като нормална минохвъргачка, да ти кажа.
                              Че са различни не споря(а с теб пък съвсем), ама и аз съм работил при шум над 120 Дб ....и съм работил, и хорат около мен също и са ми останали спомени как се работи тъъъъъ цитат от (някой) "За арабите войнИ или добро ....."
                              .........рекламен е
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • От: Ирак, последни новини...

                                Не, сериозно ти казвам, тази минохвъргачка от клипа някаква си... странна ми се вижда. По-дълга й цевтата, блести на небоядисан метал, няма откат като на стандартна 82-ка, звук също много по-тих, няма пушек и газове... Някаква самоделка май.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X