Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мисии на Българската армия по света

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мисии на Българската армия по света

    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
    ... Кой за какво е отишъл си е негова работа- важното е, че е имал топките и го е направил. От там на сетне заслужава и малко уважение - не мислиш ли ?
    Ами, браво на него, че има топки, ама нещо ми се губи що да бъде смятан за герой, ако просто това е неговият начин да събере някой лев или просто да си осигури по-големи дози адреналин??? Повтарям се, ама пак да кажа: Българинът не смята, че тези войни са негови ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Мисии на Българската армия по света

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Ами, браво на него, че има топки, ама нещо ми се губи що да бъде смятан за герой, ако просто това е неговият начин да събере някой лев или просто да си осигури по-големи дози адреналин??? Повтарям се, ама пак да кажа: Българинът не смята, че тези войни са негови ...
      Бе според родният ми дядо българинът не е смятал и, че и Първата и Втората фаза на ВСВ са негови ама на- участвали са , че и тука с цветя са ги посрещали. Последните "свои войни" сме ги водили като окупатори - знаеш къде....
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • От: Мисии на Българската армия по света

        То войната винаги е чужда и войника няма нищо общо с причините за нея. Как мислиш, ако се бяхме дръпнали тогава и да кажем на американците "Абе що не си ..., няма да пращаме контингент, няма да ви даваме въздушен коридор за Сърбия, няма да минават ваши ешелони през наша територия и т.н." дали международното положение на България щеше да е същото? Дали границите на Европа щяха да са отворени за нас или щяхме да висим пред посолствата за визи, да чакаме ред 10 години за нова жигула, телевизор Търново 84 и пералня Перла 05? И що всеки първо пита какво си взел? Що не отиде и ти, за Втори и Трети батальон взимаха всеки, който се покажеше на вратата на поделението, да изкараш едни бързи кинти? Българинът не смятал.... Българинът смята само какво НЕ Е негова работа, обаче пък на драго сърце дава оценка за чуждата.
        Последно редактирано от kuzdov; 28-05-13, 01:07.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • От: Мисии на Българската армия по света

          Разсъждавам от собствената си камбанарийка...
          Ако съм войник , още повече професионален войник аз нямам правото да разсъждавам основно правотата или кривотата на това което ми е заповядано за направя. Просто го правя. Оцелявайки.
          Нацията дължи уважение и почит на хората отдали кръвта, потта и здравето си (много хора не знаят как пустинята изсмуква "живеца" от един човек, но - да прави го), именно защото той е бил лицето на тази нация в онази пустиня. И нека пустинята да не е "българска" - да не е умирал и гнил за "царя и отечеството"- всеки един който не го е направил , дължи тази имагинерна абстрактна почит на тези които са БСТПСГ. Бил Съм Там Правил Съм Го.
          Последно редактирано от Mad Dog; 28-05-13, 01:33.
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • От: Мисии на Българската армия по света

            Гледай ти! Нацията дължи ли уважение на ония с анцузите ? Щото и те с кръв и пот, че и без да стоят зад тях НАТО, ООН и други алтруистични задруги. Смятай какви топки имат! За лицето на нацията няма смисъл Всеки чужденец знае, че то прилича на задник без значение ние за колко бабаити, красиви и най-умни се имаме.
            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

            Коментар


            • От: Мисии на Българската армия по света

              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
              Ъааа.... ми носиш си я бе Куздов..... Три литра в гърбицата (по възможност с Елексирче вътре) плюс поне една манерка от 1 л. Ако някой пита защо е манерката му предлагам да си оплакне муцуната от кемлбега - не че и за това няма пиниз ама трябва твърда повърхност или мило другарче.
              Ей, курсове ще ти преподавам за това миене на лице. С камилата става, с хидрасторма не.

              Коментар


              • От: Мисии на Българската армия по света

                Що оспамихте хубавата тема,споделете опит ,това е най важното.

                Не е толкова сложно да се пусне нова тема за смисъла на войната.

                А ето малко от начина на мислене на янките.Те това го чуват от малки и им остава в главата за цял живот:
                Всеки четвърти понеделник на месец май американците празнуват Memorial Day, на който почитат американските военослужещи, загинали в служба на своята страна. Memorial Day започва да се отбелязва след края на Американската гражданска война и постепенно се превръща в ден за отдаване на почит на загиналите американски войници във всички войни. В ежеседмичното си обръщение към американския народ миналата седмица президентът Обама каза: „В понеделник отбелязваме Memorial Day. Неофициално той поставя началото на лятото и е възможност за всички нас да прекараме малко време със семейство и приятели, да си направим барбекю на плажа, да се позабавляваме и да си починем, преди да се върнем на работа. Но това е и ден, на който отделяме време, сами или заедно със семействата си, да почетем и да си спомним за всички мъже и жени, които са дали живота си в служба на страната, която всички ние обичаме. Всеки един от тях е герой. Те са дали на Америка най-ценното нещо, което са притежавали--живота си. И заради тяхната саможертва ние днес сме това, което сме--свободна и просперираща нация, най-великата в света."
                Последно редактирано от Георги Крумов; 28-05-13, 04:43.

                Коментар


                • От: Мисии на Българската армия по света

                  Първоначално публикуван от dimkaraganchev
                  Абсолютни глупости. Не знам откъде ти дойдоха на акъла.
                  Ортака ми с който работехме на времето като шофьори е завършил полувисшето инструкторско в Сливен и има 5 години стаж като шофьор в Ирак . Там е карал всякакви машини руски и западни . Според неговото доволно компетентно мнение шофирането ; подготовката и експлоатацията на камион в нашите и техните условия нямат нищо общо . Само около нас има трима човека с доста дълъг стаж като шофьори в пустинята като единя има над 10 години в пясъците на Ирак и Либия с Либхер кран . Мненията и на тримата се засичат на 100% . Ако някой се беше сетил да използва опита на тия хора за подготовката на машините и шофирането в този климатичен пояс щяхте да си спестите доста ядове . За годините в които работех с моя ортак човека ме научи на много неща и за над 25 години стаж на волана на какво ли не нямам ПТП по моя вина и нито една ситуация на пътя не ме е заварвала неподготвен .
                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  щяхме да висим пред посолствата за визи.
                  То пред американското и сега си висим за визи въпреки че сигурно сме им най "мазния" съюзник в региона .
                  Последно редактирано от sek.1; 28-05-13, 06:12.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Мисии на Българската армия по света

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Пробвай тоя номер, ама за вятър пусни един калорифер на макс. После сподели резултата....
                    П.П. По арабско вятъра през лятото не разхлажда, ами те суши като чироз, даже няма време пот да избие. Само побеляваш от солта и кожата става като стар вестник.
                    Kакто посочих горе чувал съм и не съм пробвал .Така да се каже ЕЖК . Може да се окаже поредната градска легенда .
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • От: Мисии на Българската армия по света

                      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                      То войната винаги е чужда и войника няма нищо общо с причините за нея. Как мислиш, ако се бяхме дръпнали тогава и да кажем на американците "Абе що не си ..., няма да пращаме контингент, няма да ви даваме въздушен коридор за Сърбия, няма да минават ваши ешелони през наша територия и т.н." дали международното положение на България щеше да е същото? Дали границите на Европа щяха да са отворени за нас или щяхме да висим пред посолствата за визи, да чакаме ред 10 години за нова жигула, телевизор Търново 84 и пералня Перла 05? И що всеки първо пита какво си взел? Що не отиде и ти, за Втори и Трети батальон взимаха всеки, който се покажеше на вратата на поделението, да изкараш едни бързи кинти? Българинът не смятал.... Българинът смята само какво НЕ Е негова работа, обаче пък на драго сърце дава оценка за чуждата.
                      Да и защото ТАЗИ същата държава беше похарчила едни пари за моето образувание и щото може да ме използва поне още 10 или 15 години реши да се лиши от услугите ми .Нищо че от 14си година носих цинти и на 15 та ми зачислиха първият Калашник . И дори до мозъка на костите си исках да съм военен .Поне до момента в който ми показаха вратата .И дори толкова години след това тази промивка която ми направиха в ССВУто нищо не може да се забрави . Сега се радвам като видя ВОЕНЕН ама не тия дето ходят с шапка под мишница или с униформа само от колата до поделението и се срамуват да кажат какво работят . Замени ме с хора събрани от кол и въже или както някой в една друга тема каза картаджии или хора единственото важно е че редовно плащат . И понеже не съм единствения не може да се каже че съм частен случай . Айде може да се каже че при мен бяха минали и първите 10 в които имах договор ама за младите лейтенанти дето предната или по-предната година бяха завършили какво да кажем .Бяха харчили 5 години държавна пАра на вятъра .
                      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                      Коментар


                      • От: Мисии на Българската армия по света

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        .....
                        Ама ние не сме имали никакви ядове с шофирането. Имахме ядове с това, че примерно фадромата колегите си я познаха и казаха , че била бракувана преди нам си колко години и се молехме на поляците за тяхната като ни потрябва. БРДМ-ите бяха "подготвени" само с пребоядисване и едвам ги закарах от София до Казанлък (единия даде фира още преди да излезе от портала на ремонтната база), на УАЗ-ките има падаха кардани в движение и все такива хубавини. Не си спомням някой да е закъсвал, щото не знае как да кара. Все пак се движехме по асвалт основно. Единствения неразрешим проблем беше с жегата, щото нито една машина нямаше климатик и проблемът да се убедят някои тикви, че УАЗ за дрифт не става, както и че на бензинова кола не е добре да се сипва нафта в резервоара. Не, че не вървяха, ама топяха буталата.... Колкото до висенето пред американското посолство, ще си позволя и за това да не се съглася. В момента си е почти формалност и излишен разход на едни долари, иначе вероятността да ти откажат безпричинно виза е нищожна, което далеч не беше така доскоро. Аз поне нямам познат, който да е кандидатствал и да са му отказали.
                        Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                        .... .
                        Отговорите на тоя въпрос всички ги знаем. Проблемът там не е в държавата, а в тиквите от МО. Не ми се влиза в подробности да разкажа защо ме стегна капата и един ден си написах рапорта за напускане и влязох с него направо при командващия Сухопътни войски.
                        Последно редактирано от kuzdov; 28-05-13, 07:50.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • От: Мисии на Българската армия по света

                          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                          Бе според родният ми дядо българинът не е смятал и, че и Първата и Втората фаза на ВСВ са негови ама на- участвали са , че и тука с цветя са ги посрещали. ...
                          Дай да не гледаме посрещането с цветя като единствен показател, че с цветя са посрещали и германската, и съветската армия ...

                          Нали не очакваш сериозно нагласите в обществото сега да са същите като преди близо 1 век (100 години)? При това, в онези отдавна минали времена освен сериозните разлики в разбиранията и нагласите на обществото си е имало и съответната пропагандна обработка, която на всичкото отгоре е била далеч по-лесна, отколкото е сега ...

                          Отделно, дето тогава армията е била наборна и никой никого не е питал дали иска да бъде войник, още по-малко пък да му плаща за службата. За разлика от професионалната армия, в която се отива доброволно. Че някои даже използвали и връзки, и давали рушвети, за да бъдат изпратени зад граница. Че даже имаше и офицер, осъден за това, че е взел рушвет за такова нещо ...

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          ... И що всеки първо пита какво си взел? Що не отиде и ти, за Втори и Трети батальон взимаха всеки, който се покажеше на вратата на поделението, да изкараш едни бързи кинти? Българинът не смятал.... Българинът смята само какво НЕ Е негова работа, обаче пък на драго сърце дава оценка за чуждата.
                          Дай да си уточним понятията! Няма нищо лошо да работиш нещо за пари. В крайна сметка, всички правим точно това. Какво си взел, не ме интересува ни най-малко. Решил си, че това ти се работи - работил си го и са ти платили, каквото са ти платили. В договора ти нали е нямало написано, че, в добавка на заплащането, задължително ще бъдеш смятан за герой и (по цитирания по-горе пример на американските другари) ще имаш право на безплатно пиене в определени кръчми?

                          Що не съм отишъл аз ли? Ами, да речем, че далеч преди това съм сметнал, че Родината вече може да мине и без моите услуги. Освен това, да речем, че съм имал и по-добър за мен начин да си храня семейството.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Мисии на Българската армия по света

                            Разликата от войника сражавал се в БА във войните преди 100 години и този отишъл в пясъците на Ирак и Афганистан е огромна.Навремето хората са мрели и са правили военни подвизи за РОДИНАТА независимо дали са били от редовната армия или запаса,не за някви 30 000 лв.Сигурен съм че ако нямаше командировъчни и заплата и половина тези контингенти нямаше да се попълнят с личен състав и на 4%.
                            Ей това е голямата разлика.За това казвам че тези мисии са напълно безсмислени.Не обиждам хората които служат в БА и са служили по 6 месеца зад граница - познавам наистина подготвени и кадърни хора.Те са професионални военнослужещи и са си избрали армията.Друг е въпроса че в момента боеспособна армия НЯМА.Просто за мен това не е подвиг - да охраняваш чуждата инвазия в чуждата война със средства от бедния ни данъкоплатец.
                            Имам приятели наемници в Ирак работещи за американски фирми и приятел военен инструктор в Уганда.Там тези хора вършат тройно по-рискова работа също за пари,но те са наемници и са професионалисти - не са някои дебели носачи на униформи служещи в БА,които нямат нужната подготовка , но имат самочувствието на рейнджъри ходили на мисия .

                            Коментар


                            • От: Мисии на Българската армия по света

                              Лесно е да се говори тук от България,и то от хора които даже не знаят за какво става въпрос.За 99% от българите,хората които са били на мисия зад граница,са ''печалбари''.Може много да се спори и да си правим вятър на устите кой,какъв е.Не искам уважението на никой,прекрасно знаем каква нация сме.Приемам критика само от хора които са били там,защото тогава разбираш много неща.
                              Yamaha Yz450F
                              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                              Всичко с ''рошави''гуми!

                              Коментар


                              • От: Мисии на Българската армия по света

                                http://icasualties.org/iraq/Nationality.aspx?hndQry=BUL

                                по нации, по професии, по имена, дати и причини.
                                В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                                В. Иванов

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X