Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мисии на Българската армия по света

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мисии на Българската армия по света

    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
    Защото и българският редник е като правило увреден от "варшавския" период и пост варшавската ера когато да се скатаеш от изпълнение на служебните си задължения беше въпрос на лично доказване и мъжка чест.
    Съжалявам за офтопика, но не мисля, че системата ни е виновна, че ние сме мързеливи.
    Лопата - друг солдата!!!

    Коментар


    • От: Мисии на Българската армия по света

      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
      Това да не си държите патроните под възглавницата? Аз си забравих шапката веднъж, ама пък патрони как се забравят? .
      То не е съвсем по темата, ама да не разказвам и аз как се губи ракета Фрог 7 (макар и учебна, която е малко по-голяма от патрон) и се установява липсата след няколко часа и 150 километра нощен полу-офроуд марш.
      Чета темата и ми е тъжно...
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • От: Мисии на Българската армия по света

        Първоначално публикуван от O.K Преглед на мнение
        Съжалявам за офтопика, но не мисля, че системата ни е виновна, че ние сме мързеливи.
        Да върнем ли лентата на 1941-1944 та - поне това което съм чувал от дядо ми за войниците му е леко по-различно.
        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
        No man left's behind !!!!

        Коментар


        • От: Мисии на Българската армия по света



          Как минахте скенерите с пушките ? Печати в паспортите слагаха ли ви ?
          В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
          В. Иванов

          Коментар


          • От: Мисии на Българската армия по света

            Пак повтарям,срамно е в една 30000 армия,да има 4000 души, които да стават за истински военни,не за носачи на униформи.Сигурен съм че със средствата похабени за мисии и комисионни и малко воля от политиците и командния състав,нивото на всеки кадровак в БА щеше да е съпоставимо с това на момчетата от бригадата специални сили в Пловдив.Само преди 25 години един кашик(мотострелковак) от Грудово или Симеоновград изстрелваше повече патрони от 1 взвод от сегашната Втора Тунджанска лекопехотна бригада за 2 години служба и поне 95% от наборните тогава се набираха и бягаха минимум за удовлетворителен.

            Коментар


            • От: Мисии на Българската армия по света

              И като не ходят на мисии, къде ще се научат? На КУЦ "Корен" или "Ново село", превземайки баира във верига под командването на достолепен генерал, който не различава мина от граната....?
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • От: Мисии на Българската армия по света

                Зависи на какво ще се учат.Ако ще стават охранители на летище или ТЕЦ - охранителни фирми и курсове колокото щеш.Истината е че всички отиват за пари и това е единственото положително за военните от мисиите.За армията като цяло - нулев резултат.

                Коментар


                • От: Мисии на Българската армия по света

                  Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
                  Пак повтарям,срамно е в една 30000 армия,да има 4000 души, които да стават за истински военни,не за носачи на униформи.Сигурен съм че със средствата похабени за мисии и комисионни и малко воля от политиците и командния състав,нивото на всеки кадровак в БА щеше да е съпоставимо с това на момчетата от бригадата специални сили в Пловдив.Само преди 25 години един кашик(мотострелковак) от Грудово или Симеоновград изстрелваше повече патрони от 1 взвод от сегашната Втора Тунджанска лекопехотна бригада за 2 години служба и поне 95% от наборните тогава се набираха и бягаха минимум за удовлетворителен.
                  Ако изстреляш един вагон патрони с една ръка в стойка "чайник" по спортна мишена тов ще подобри ли решително дублета ти на 3 м. Като сплит и попадения? Както и това, че си стрелял хХХ пъти Първо контролно дали ще те направи спец в CQB? И бате - всеки един от добрите професионалисти от 68 ма може да ти изпапка 3-4 варшавски редници за закуска. Щото войниклъка не са кросове и набирания.
                  Последно редактирано от Mad Dog; 27-05-13, 21:19.
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • Мисии на Българската армия по света

                    Това че за времето си са стреляли според изискванията за подготовка на варшавския договор, не значи че не са били в пъти по-подготвени.И все пак всичко е до тренировки,които в момента са сведени до минимум и то при подготовките за мисии.Стрелбата от позиция чайник не те подготвя за динамична стрелба,но и тренировката с дублети не те прави силен в прецизната.От към ФП-то смятам че високото ниво е задължително за всяка една армия по всяко едно време.
                    Пак ти казвам не може в една армия да има 80% тюфлеци ,носачи на униформи.И не знам в коя друга натовска армия на мисии ходят не подготвени хора - с връзки, в някои случаи и с 1000 лв по масата. Пък после защо стават сакатлъци и излагации.
                    Последно редактирано от nickbochev; 29-05-13, 22:40. Причина: Сливане

                    Коментар


                    • От: Мисии на Българската армия по света

                      Мислех че сме мръднали барем с малко от 1991г. насам,ама като гледам,.....там сме си!!Само камуфлажите са (евентуално) по-добри! Чета как се придвижва колона от 130 машини,и все едно ме върнахте на пристанището в Ком Понг Спъ преди 22г.
                      Никаква разлика!! Сьщите машини,същата организация,същите проблеми.Не казвам че техниката е скапана-напротив.Но как не им увряха главите на тия с болтовете,че не можеш да изкараш тоя Зил от халето,където е прекарал последните 30години,и да разчиташ че щом на километража пише че е на 300км. това означава че палиш и тръгваш за където и да е!За комуникацията не искам и да споменавам-същата жалка картинка!Надявам се че поне състава е малко по-добре подбран покрай тия школи.Ние бяхме събирани от ......кол и въже,само и само да се попълни бройката! Което не означава че сме се справяли по зле!!Напротив,но това е друга тема!! Ще ми бъде интересно продължението!
                      088пет722пет99
                      http://www.hydropompi.com/

                      Коментар


                      • От: Мисии на Българската армия по света

                        Напротив ,точно за тази тема е да се разкаже какво е било ,какви са били проблемите ,какви са изводите и т.н. Сподели ако не е проблем.




                        7

                        Коментар


                        • От: Мисии на Българската армия по света

                          Пфф... леко ми стана тъпо.... не знам защо.
                          Може би защото някак не мога да приема че живота на Ники Саръев , който макар да не мога да нарека приятел ми беше добър познат още тогава, че окото на Чефо Драганов и живота и кръвта на общо (ако не се лъжа ) 9 убити и много по-голямо количество ранени за много хора са били ей така... Айде Босна , Афганистан... иди доди. Ама пехотните батальони в Ирак .. до четвърти включително.... Извинявай. Който счита че е било леко и безсмислено- снабдявам го с едни комплект " билярдни маси" (още си паза един Бронет Атанасов с плочи тип "гранитогрес") товаря го с пълно бойно на 40+ градуса и ще му гледам сеира на ОФП то ..... Сори за лирическият офтопик. НО- с такива приказки се омаловажава , кръвта потта и безсънните нощи на няколко хиляди човека преминали през Ирак и после и през Афганистан. Опита придобит от тях без който още БА щеше резонно да рапортува за преизпълнение на задачите без да знае, колко и насрано дупето.
                          Кара- сега разбирам какво искаше да кажеш с това, че на хората не им пука.... паметта на българина е кратка- много кратка - помни от ядене до сране- а някой и толко не могат за това боядисват гащите.
                          Последно редактирано от Mad Dog; 27-05-13, 22:13.
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • От: Мисии на Българската армия по света

                            Разкажете каква е била комплектацията на батальоните в Ирак ,какво общо са имали с мотострелковите батальони от стария тип.

                            Коментар


                            • От: Мисии на Българската армия по света

                              И аз мисля,че всичко е опит ( дори и не успеха) и трябва да се споделя. Практиката е сто пъти по плодотворна от теорията.

                              Продължавайте да разказвате момчета, българската армия винаги е била готвена за отбрана, никога за мисии в чужбина, вие сте първите.
                              В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                              В. Иванов

                              Коментар


                              • От: Мисии на Българската армия по света

                                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                                Пфф... леко ми стана тъпо.... не знам защо.
                                Може би защото някак не мога да приема че живота на Ники Саръев , който макар да не мога да нарека приятел ми беше добър познат още тогава, че окото на Чефо Драганов и живота и кръвта на общо (ако не се лъжа ) 9 убити и много по-голямо количество ранени за много хора са били ей така... Айде Босна , Афганистан... иди доди. Ама пехотните батальони в Ирак .. до четвърти включително.... Извинявай. Който счита че е било леко и безсмислено- снабдявам го с едни комплект " билярдни маси" (още си паза един Бронет Атанасов с плочи тип "гранитогрес") товаря го с пълно бойно на 40+ градуса и ще му гледам сеира на ОФП то ..... Сори за лирическият офтопик. НО- с такива приказки се омаловажава , кръвта потта и безсънните нощи на няколко хиляди човека преминали през Ирак и после и през Афганистан. Опита придобит от тях без който още БА щеше резонно да рапортува за преизпълнение на задачите без да знае, колко и насрано дупето.
                                Кара- сега разбирам какво искаше да кажеш с това, че на хората не им пука.... паметта на българина е кратка- много кратка - помни от ядене до сране- а някой и толко не могат за това боядисват гащите.
                                Не те познавам, но вече те чувствам приятел. Да, българите сме проклето нещо. И никога няма да се оправим. Просто сме обречени на самота.
                                HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X