Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мисии на Българската армия по света

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мисии на Българската армия по света

    Не е тая тема мястото, но да подхвърля една идея за тема в която да се сравняват наща армия с тези на Сърбия, Румъния и други балкански, а и изобщо бивши социалистически армии.Моментно състояние, реформи и т.н.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Мисии на Българската армия по света

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      Не е тая тема мястото, но да подхвърля една идея за тема в която да се сравняват наща армия с тези на Сърбия, Румъния и други балкански, а и изобщо бивши социалистически армии.Моментно състояние, реформи и т.н.
      Идеята е добра, но едва ли има и двама наясно с тази тема, макар, че на много от нас би ни било интересно...
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • От: Мисии на Българската армия по света

        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
        Иначе ако искаш сядаме с листче и моливче и ти правя разчет да видиш колко точно е приложима....вервай ми смятал съм я ........
        Макар че войната е преди всичко икономика, с листче и моливче не става.....вервай ми. Трябват си поколения и вЕра......

        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
        Защото и българският редник е като правило увреден от "варшавския" период и пост варшавската ера когато да се скатаеш от изпълнение на служебните си задължения беше въпрос на лично доказване и мъжка чест.
        Текущия български редник е бил в "ташкент" по времето на "варшавския договор", а и темата не е за генно-клетъчната памет. Скатаването и нескатаването показват възможността на системата да те "сдъвче".....е нашата БНА е беззъба от 35-40 години, със "затихващ ентосиазъм" хапеше и наказваше инакомислещите, но факта че EU ни се кара за съдебнтата система ( тази от която трябва да ни е страх и да ни дъвче) показва че всичко е "театро комунале".....

        Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
        Мислех че сме мръднали барем с малко от 1991г.
        Ааааааа 1991г, аз в 89 отивм някъде по света, знае се че сме точно 98 човека ( примерно ) със звания и длъжност, задължения и отговорности, и нъц няма къде да спим ама няма уволнени, още по-малко съдени и разстреляни......
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • От: Мисии на Българската армия по света

          Да, знам.
          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

          Коментар


          • От: Мисии на Българската армия по света

            Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
            Не те познавам, но вече те чувствам приятел. Да, българите сме проклето нещо. И никога няма да се оправим. Просто сме обречени на самота.
            Нащо което макар и търговска реклама показва как някой нации посрещат воините си завръщащи се в къщи. Присъствал съм НА ЖИВО на нещо напълно аналогично на летището в Остин Тексас пред 2004 та:

            Но уви.... много е по лесно да се критикува. В САЩ преди няколко години бях на делфинариум с група американски военни. Това, че практически влезнахме без пари - майната му... В един момент водещият помоли всички да станат на крака и да аплодират "Храбрите мъже рискуващи живота си за тази нация" ... Не е необходима предполагам да кажа, че цялата публика стана на крака (като комична нотка делфините в това време "пееха" химна) и в продължение на повече от 5 минути аплодираха групата военни. така се създава самочувствие господа!!!
            В бара на елитен хотел в Лас Вегас, всеки морски пехотинец можеше да се осмърти от пиене , защото управителят и собственика на хотела (и двамата бивши морски пехотинци), бяха ЗАБРАНИЛИ да се вземат пари от членове на корпуса НЕЗАВИСИМО какво и колко консумират. Охраната беше супер толерантна (може би защото голяма част от тях също бяха бивши морски пехотинци).
            Последно редактирано от Mad Dog; 27-05-13, 23:12.
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • От: Мисии на Българската армия по света

              Абе и други клипчета сме гледали, тъй че нещата определено не са еднозначни. Пък и темата е за друго. Пък и как да разговарям с български войн, като той говори почти само със съкращения на латиница, непонятни за хората, които биха го посрещнали така (може би това е правилно от друга страна). Армията ни няма общ език с населението. Гледам и виждам наемници (като цяло, а не конкретно) а както се изписа - менталността е от мое време, даже по-рано. За самите МО и ГЩ даже не искам да отварям дума. Едно време бяхме нещо като дивизион-отличник. На едно учение видяхме как работят същият като нашият дивизион, но постоянно се караха и овикваха, не се зачиташе субординацията, ама въобще. Правеха грешка след грешка. Питах един от нашите офицери - що така и той ми вика "рибата - от главата". Тогава схванах огромното невидимо влияние върху нас на Командира ни на дивизиона и как с лекота и отговорност работехме за отличен (тогава де). Тъй е и сега, явно. Всичко е от главата...
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • От: Мисии на Българската армия по света

                Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                Абе и други клипчета сме гледали, тъй че нещата определено не са еднозначни. Пък и темата е за друго. Пък и как да разговарям с български войн, като той говори почти само със съкращения на латиница, непонятни за хората, които биха го посрещнали така (може би това е правилно от друга страна). Армията ни няма общ език с населението. Гледам и виждам наемници (като цяло, а не конкретно) а както се изписа - менталността е от мое време, даже по-рано. За самите МО и ГЩ даже не искам да отварям дума. Едно време бяхме нещо като дивизион-отличник. На едно учение видяхме как работят същият като нашият дивизион, но постоянно се караха и овикваха, не се зачиташе субординацията, ама въобще. Правеха грешка след грешка. Питах един от нашите офицери - що така и той ми вика "рибата - от главата". Тогава схванах огромното невидимо влияние върху нас на Командира ни на дивизиона и как с лекота и отговорност работехме за отличен (тогава де). Тъй е и сега, явно. Всичко е от главата...
                Тва ще ме извиняваш ама са някакви съждения от немай къде. Средностатистическият американски военен е точно толкова неразбираем в англоезичните си съкращения за средностатистическият американски гражданин, колкото и българският мисионер придобил необходимият за изпълнение на мисията набор набор от абривиатури за чичо Манчо. Разликата, е че американският Ънкъл Манчър гледа на това с уважение, докато ние по древен български обичай сме склонни веднага да турнем етикета "Тоя па каун на къф ми се праи". И да основният проблем на БА е менталноста на офицерите от твоое време, че и по рано. Имал съм честта и възможността да наблюдавам как работат британски и американски офицери и повярвай ми нито веднаж не е имало случай в който престижа на един офицер да бъде нарушен и на милиметър особено пред подчинените му. От личният ми опит- за най "ужасен" в моета скала приемам един инструктор, който без да повишава тон с лека поуусмивка на уста те закопаваше метър под земята с коментарите си. Апропо познавам такива офицери и в БА при това старши офицери.
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • От: Мисии на Българската армия по света

                  Полезни трикове може да научиш от такива, но нищо свързано с войната и мисиите. А все пак това е темата.
                  П.П. Студени напитки (и димки) с помощта на селитра знам как се правят още преди да се науча да карам велосипед ... По-полезно би било да ме научат от къде да я взема, като наоколо е това:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1030249.jpg
Прегледи:1
Размер:71.7 КБ
ID:5486308
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • От: Мисии на Българската армия по света

                    Заблизо 18 те си години в армията се нагледах на такива безумия и на такива командири че не се учудвам че и положението в страната е такова . Хората в армията са от хората в държавата пък дори с униформа и пагони те не могат да бъдат много по-различни от останалите . Вече почти 11 г не служа и няма нещо за което да съжелявам . И тогава си имахме проблеми при движението в колона .Имахме си коли които редовно си ги прибираха на буксир . Имахме си хора които си забравяха сандъка с патрони на пирамидата . Ама и за ония две години служба на наборните все към средата на втората година си се научаваха . Сега е срамота и за кадровите войници все пак не са на 18 .Разликата е че едните са по чужда пък другите по собствена воля .
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • От: Мисии на Българската армия по света

                      Ъааа.... ми носиш си я бе Куздов..... Три литра в гърбицата (по възможност с Елексирче вътре) плюс поне една манерка от 1 л. Ако някой пита защо е манерката му предлагам да си оплакне муцуната от кемлбега - не че и за това няма пиниз ама трябва твърда повърхност или мило другарче.
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • От: Мисии на Българската армия по света

                        Ахам... Моментално си представих как освен 30+ кила оборудване си нося и една цинкова кофа и чувалче със селитра, та ако ми се припие студена водица да си забъркам един разтвор и да си топна шишенцето вътре...
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • От: Мисии на Българската армия по света

                          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                          Нащо което макар и търговска реклама показва как някой нации посрещат воините си завръщащи се в къщи. Присъствал съм НА ЖИВО на нещо напълно аналогично на летището в Остин Тексас пред 2004 та:
                          Но уви.... много е по лесно да се критикува. В САЩ преди няколко години бях на делфинариум с група американски военни. Това, че практически влезнахме без пари - майната му... В един момент водещият помоли всички да станат на крака и да аплодират "Храбрите мъже рискуващи живота си за тази нация" ... Не е необходима предполагам да кажа, че цялата публика стана на крака (като комична нотка делфините в това време "пееха" химна) и в продължение на повече от 5 минути аплодираха групата военни. така се създава самочувствие господа!!! ...
                          Недей, че ще се просълзя! Направо си спомних за часовете по политическа подготовка ...

                          В минали времена българинът е уважавал армията си и е имало защо. Сега не бих обвинявал хората, че не изпадат във възторг, че някакъв контингент е бил в окупационните сили в Ирак след една война, която нямаше нищо общо с националните интереси на България, и за оправдаването на която светът беше най-нагло лъган.

                          И дай да не се залъгваме, че тези, които са отишли там, са отишли, примерно, "За царя и отечеството".

                          А за опита, който придобиват ... Май ще е по-добре вместо носенето на караулна служба и патрулирането, да изучават по-усилено опита на талибаните. Защото, ако на тази армия (или каквото е останало от нея) някога се наложи да се използва по основното си предназначение, тя по-скоро ще е в положението на последните ...


                          П.П. А на финала на клипчето определено му липсваше развяващия се флаг.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Мисии на Българската армия по света

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            Ахам... Моментално си представих как освен 30+ кила оборудване си нося и една цинкова кофа и чувалче със селитра, та ако ми се припие студена водица да си забъркам един разтвор и да си топна шишенцето вътре...
                            Номера е друг . Навиваш вестник или хартия около шишето и го мокриш с вода и слагаш на сянка на течение . Казват че от изпаряването на водата се охлажда шишето не съм пробвал ама може и да става .
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • От: Мисии на Българската армия по света

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Недей, че ще се просълзя! Направо си спомних за часовете по политическа подготовка ...

                              В минали времена българинът е уважавал армията си и е имало защо. Сега не бих обвинявал хората, че не изпадат във възторг, че някакъв контингент е бил в окупационните сили в Ирак след една война, която нямаше нищо общо с националните интереси на България, и за оправдаването на която светът беше най-нагло лъган.

                              И дай да не се залъгваме, че тези, които са отишли там, са отишли, примерно, "За царя и отечеството".

                              А за опита, който придобиват ... Май ще е по-добре вместо носенето на караулна служба и патрулирането, да изучават по-усилено опита на талибаните. Защото, ако на тази армия (или каквото е останало от нея) някога се наложи да се използва по основното си предназначение, тя по-скоро ще е в положението на последните ...


                              П.П. А на финала на клипчето определено му липсваше развяващия се флаг.
                              На делфинариума имаше и развяващ се флаг. Кой за какво е отишъл си е негова работа- важното е, че е имал топките и го е направил. От там на сетне заслужава и малко уважение - не мислиш ли ?
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • От: Мисии на Българската армия по света

                                Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                                Номера е друг . Навиваш вестник или хартия около шишето и го мокриш с вода и слагаш на сянка на течение . Казват че от изпаряването на водата се охлажда шишето не съм пробвал ама може и да става .
                                Пробвай тоя номер, ама за вятър пусни един калорифер на макс. После сподели резултата....
                                П.П. По арабско вятъра през лятото не разхлажда, ами те суши като чироз, даже няма време пот да избие. Само побеляваш от солта и кожата става като стар вестник.
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X