Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    Да - това не са решителни предимства, но са предимства и в критичен момент е добре да са на твоя страна и не можем да ги отречем, само защото не са характерни за АК, нито да омаловажим факта, че при равни други условия може и да решат ситуацията!
    А че АК е оръжие мощно и надеждно никой не спори! Дори в ситуация на CQC (бой на негри в тъмна нощ) можи е и по-добрия избор...

    П.п. м/у другото прави ми впечатлени, че (по разбираеми причини) AR платформата не е особено полпулярна по нашия край и дори ерудирани (според формните ми впечатления) колеги я коментират само по картинки, се ангажирам да ударя едно рамо за организиране на стрелкови тестове с AR-10 срещу споделяне на вчпечатленията в темата.
    Ама вярно си трябва такова пуцане! Понеже ще пропусна /мама не ми дава да си играя с опасни неща/, пращам кинти за кебапчета и червено вино. Да съ пучерпити след стрелбите. Айде, дано го организирате.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Имаше едни клипове на един стрелец в инвалидна количка,там е защото не е успял да презареди бързо и по неговите думи това е едно от нещата на които трябва да се наблегне при обучението.Забавил се е малко и Талибана го е бъцнал

      На кого да вярвам?
      Да се наблегне при обучението - можеш спокойно да му се довериш.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Абе ако врага скрит зад кола, аз искам да съм с Калашник /освен, ако не съм налентовал патрони със зелен връх/. Всяко оръжие си има добри и лоши страни, и всичко си идва на дадена цена. Шантавото е, когато някои задълбаят като зомбита и отричат очевадни неща.
        Говорим за някакъв инструмент, не за ЦСКА или Левски, ама има хора задълбали в материята.
        По леко бе хора, живота е кратък!
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Някой мяркал ли е ревюта или нещо различно от стандартните журналистически писания за АК 308?



          https://money.bg/business/noviyat-av...t-na-nato.html

          Последно редактирано от gabocvet; 03-03-19, 07:38.
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            Ммм тая тема много набъбна и вече ми е трудно да я следя, но пък ми е интересна - като пълен лаик се опитвам да отсея нещо съществено от вскичко изписано до сега. В резюме стигам до следното:
            . По- бързото презареждане не е никакво предимство;
            . Удобството, модулноста и теглото не са никакво предимсто;
            . Точността не е предимство;

            Явно още доста трябва да се поизпише да стигно до заключението кое, ако не горните прави едно оръжие по-добро от друго...

            Ако все още си на това ниво на тълкуване, просто не си губи времето повече, нищо няма да извлечеш, нито ще усетиш огнестрелното оръжие по различен начин, камо ли да излезеш от ограничението на крайните оценки. Тука маса материал има качен с хора можещи и разбиращи, един път не се чу да споделят оценки, подобни на даваните от участниците в темата. Хората разсъждават в посока реални ситуации, доктрини и дори достъпност, не броят непременно бутончета и бибитки.
            Представи си ако се осланяха на това, че автомата им е по-добър като изделие (което е безспорен факт) и просто пуснат едни неподготвени момчета срещу другите с бавните и неточни калашници...
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
              Някой мяркал ли е ревюта или нещо различно от стандартните журналистически писания за АК 308?



              https://money.bg/business/noviyat-av...t-na-nato.html

              Питам само, дано не се приеме за заяждане- тая оптика, еле на .308, се очаква да покрива по далечни дистанции от обикновен Калашник в стандартните 7.62х39. Как закрепена на подвижен капак остава прецизна /в някакви норми естествено/ при махане на капака или тръшкане на оръжието насам-натам?
              Това за да го простреляш на 100 метра и да държи в 2 сантиметра след махане и слагане на капака, баси магьосниците трябва да са. Пък ако бяга по 5-10 сантиметра на 100 метра, на 400-500 метра става мътна и кървава.

              Питам, защото в тоя калибър, аз като аматйорче блъскам 20 см мишени на над 600 метра. Ама оптиката за да може да се маха и да се слага без да губи нулата, е около $300. И се заключва на цяла релса която не мърда никъде при чистене и тръшкане.
              Тия или търсят само къси дистанции с повечко пробивна сила на мунициите, или на мене нещо ми се губи.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Ники с 308 търсят индиския пазар, тамошните военни искали 7.62Х51. При вас има Сайга 308 тук ти можеш да кажеш нещо повече.

                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Първо, релсата ако още не си видял се фиксира допълнително в двата края, не е като цял ъпър рисивър, но значително подобрява нещата, фаб дефенс още преди няколко години създадоха такъв капак на цевната кутия с допълнително фиксиране. Ижевците са го направили със щифтове, при израелците системата е друга, с пристягане.

                  Второ, както се вижда в едното видео, "китаеца с китайска пушка (китайски АК, ама от ония дървените)" нагледно демонстрира сваляне на мишени до 500 ярда на механични мерници. Нещо, което например за моето зрение е непосилно.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                    Ники с 308 търсят индиския пазар, тамошните военни искали 7.62Х51. При вас има Сайга 308 тук ти можеш да кажеш нещо повече.

                    Прочетох статията, видях за индийците, ама въпроса пак остава-как държиш нулата като оптиката ти е закрепена на подвижна основа?

                    За Сайгата- от както им наложиха ембарго и спряха вноса на руски оръжия, цените им се вдигнаха. А и да не са, аз съм пълен пас на оръжие с мерни прибори като на Калашник и в калибър дето го може. На мен поне, на Калашника мерните прибори са ми бавни, и може от годинките да е, повечко от 300 метра ми е трудно. И понеже кинти за пушки като вестници- SCAR17. Щатните му мерни приб
                    ори са много по-добри от на АК, на горната неподвижна цяла релса има 1-8х42 с бързо махащо се закрепване, и като реша на дълго, слагам /пак със същото закрепване/ 3-18х44. И сменен спусък естествено. Качество на изработката, точност, ергономия, селектор на газовете, брутално с къс ход задвижване, тинтири-минтири.... Ама с гъзобръците е колкото половин щайга Сайги.
                    Просто за мен .308 без оптика, с моите очи, не виждам смисъл. Или с оптика на подвижен капак дето да и бяга нулата по половин метър, същата работа.
                    Иначе на Сайгата нищо и няма /за цената си/, тукашните са доволни.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      Първо, релсата ако още не си видял се фиксира допълнително в двата края, не е като цял ъпър рисивър, но значително подобрява нещата, фаб дефенс още преди няколко години създадоха такъв капак на цевната кутия с допълнително фиксиране. Ижевците са го направили със щифтове, при израелците системата е друга, с пристягане.

                      Второ, както се вижда в едното видео, "китаеца с китайска пушка (китайски АК, ама от ония дървените)" нагледно демонстрира сваляне на мишени до 500 ярда на механични мерници. Нещо, което например за моето зрение е непосилно.
                      Я ми го обясни пак бавничко. Чистя пушката, отивам на стрелбището, прострелвам я, отивам наряд, пълня я с кал, и? Нали за да я изчистя трябва да махна капака, щифтове, стегички, красоти... ама като го слагам, как не губя нулата? Тия стегички нали ги разхлабвам за да махна капака? После какъв гений трябва да съм, че да ги стегна пак така?

                      За 500ярда с щатните мерни прибори аз, с моите очи, не го мога. От ЕГНето е.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Ники от 6 години съм пас със стрелянето. Без очилата виждам мишенета, но не и мерните прибори, с очилата обратно. Ако тепърва ще се взима нещо за кеф и забавление аканоид би било нещо такова. Лова не ме влече така че ще е пукане за кеф.

                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                          Я ми го обясни пак бавничко. Чистя пушката, отивам на стрелбището, прострелвам я, отивам наряд, пълня я с кал, и? Нали за да я изчистя трябва да махна капака, щифтове, стегички, красоти... ама като го слагам, как не губя нулата? Тия стегички нали ги разхлабвам за да махна капака? После какъв гений трябва да съм, че да ги стегна пак така?

                          За 500ярда с щатните мерни прибори аз, с моите очи, не го мога. От ЕГНето е.
                          Май капака и планката са на някакъв шарнир и не се махат напълно.Както е при АКС 74У.Въпреки, че на клипа го показаха няколко пъти без тях.

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Ако все още си на това ниво на тълкуване, просто не си губи времето повече, нищо няма да извлечеш, нито ще усетиш огнестрелното оръжие по различен начин, камо ли да излезеш от ограничението на крайните оценки. Тука маса материал има качен с хора можещи и разбиращи, един път не се чу да споделят оценки, подобни на даваните от участниците в темата. Хората разсъждават в посока реални ситуации, доктрини и дори достъпност, не броят непременно бутончета и бибитки.
                            Представи си ако се осланяха на това, че автомата им е по-добър като изделие (което е безспорен факт) и просто пуснат едни неподготвени момчета срещу другите с бавните и неточни калашници...
                            A дали е възможно нивото ми на тълкуване да е в пряка корелация с нивото ти на аргументиране? Ако още в началото беше казал, че AR като платформа е по-добро и теб те притеснява, че някой ще се осланя на това вместо да се обучава и тренира може би щяхме да се разберем по-лесно, без да си ги мерим... нивата...

                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            Ама вярно си трябва такова пуцане! Понеже ще пропусна /мама не ми дава да си играя с опасни неща/, пращам кинти за кебапчета и червено вино. Да съ пучерпити след стрелбите. Айде, дано го организирате.
                            Аз съм на линия! Вече има и стрелбище с 300м коридор, ама едвали...
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              A дали е възможно нивото ми на тълкуване да е в пряка корелация с нивото ти на аргументиране? Ако още в началото беше казал, че AR като платформа е по-добро и теб те притеснява, че някой ще се осланя на това вместо да се обучава и тренира може би щяхме да се разберем по-лесно, без да си ги мерим... нивата...

                              Аз съм на линия! Вече има и стрелбище с 300м коридор, ама едвали...
                              Така, оттук нататък аргументацията ми ще се базира на две терминологии, които ще заема съответно от Чичо и давц, а именно реална бойна обстановка и лабораторни условия. Мненията ми да се разглеждат в този контекст.

                              Сега, още в началото съм казал, че оценявам АР-та по достойнство (ма явно и това не си разтълкувал, защото явно още от началото си чел) - по-лека, по-ергономична и за мен лично с по-удобни мерни прибори, стрелял съм стотина патрона. Какво да кажа - харесва ми.

                              Обаче, не смятам АР за по-доброто, просто избягвам да боравя с такива категории, а се опитвам да оценям нещата прагматично. За да съм още по-конкретен нека го кажа така - не смятам АР за по-доброто в реална бойна обстановка. Нито я смятам за по-лошото. Но и не мога да се съглася с доводите, давани дори не в подкрепа на мнението за превъзходството на АР, а по-скоро за да се втълпява колко не струвал АК. И двете си вършат работата, и двете са доказани.

                              Последно, понеже заявих, че АР ми харесва, пък съм фен на АК - не, не е заради цената. Едното ми АК, заедно с тунинга струва колкото например твоята. Ако съм искал съм щял да си взема. И макар в лабораторни условия ( а аз не участвам в реални бойни ситуации) АР да предоставя описаните предимства, като например уникалното по-бързо с 2 секунди презареждане и невероятно тясната група, за мен по-добре е варианта на АК, който съм си избрал и който си ъпгрейдвам както ми харесва, и това е оръжието, което искам да имам ако се реализира ситуация максимално близка до бойната.

                              Е, по-ясно казано от това, здраве му кажи.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                                Май капака и планката са на някакъв шарнир и не се махат напълно.Както е при АКС 74У.Въпреки, че на клипа го показаха няколко пъти без тях.

                                Някъде на около 1,50 сваля капака на цевната кутия и може да се види как са го решили.

                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X