Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    [QUOTE=Чичо;2132288]
    На мен ми мирише на фотошоп...
    Няма какво да ти мирише,то е ясно:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:152-6G-680x520.jpg
Прегледи:1
Размер:32.6 КБ
ID:5461714
    Последно редактирано от ЕМО; 16-03-13, 13:14.
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      [QUOTE=ЕМО;2132301]
      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение

      Няма какво да ти мирише,то е ясно:

      [ATTACH=CONFIG]558855[/ATTACH]
      Що пък фотошоп?! С толкоз оръдия може да има нужда от двама водачи. Единият кара, другият му изпъва арматурата отзад!
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Например за отношението на броя изстерляни патрони / загинал човек, по време на военен конфликт.
        Няма точна информация и никога няма да има в днешните конфликти. Военните са длъжни да броят ранен и убити (както свои, така и бунтовнически), както и задържани. Но цивилните компании не са длъжни да изнасят каквато и да е информация, понеже това е фирмена тайна. Но далеч не е тайна, че доста работа по време на война се върши от цивилни, а не от военни.

        При снайперистите случая се описва в ААР
        ААR се прави след всяка една задача. В някои случаи, дори и преди задачата да е приключила.

        горичката се полива обилно и може и да имаш 100 тела вътре но ако след това не си на място и не си ги потвърдил си е разхищение на муниции за статистиците
        FO или JTAC задължително потвърждават, от разстояние, ако не са сигурни, викат пак, и пак и пак...докато има потвърждение.

        А на базата на количеството патрони което носи един патрул не мисля че 200к е много голяма цифра.
        Долу горе така стоят нещата реално. 10 машини по 7 човека са 70 човека. 70 пистолета по минимум 2 пълнителя с по 17 патрона ,за пушките 70 по 1000 патрона на човек (пълнители + резерва), тия 10 машини имат и 10 картечаря..., да не говорим за Страйкъри и МАТВ-та където картечаря разполага с 2 картечници на куполата задължително или картечница и автоматичен лентов гранатомет...абе подготовката за заря е сериозна...
        Последно редактирано от The Back Bone; 16-03-13, 14:31.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          В случая-сравняват се различни образци на леко стрелково оръжие.
          Нали идеята е да се сравнят различни образци които долу-горе са в една категория. За различните цели за използване съгласно различната обстановка има изписани томове учебници и години на ред войни и пак няма еднозначен отговор. Всеки казва какво мисли, какво е видял, какви впечатления има и накрая всеки си избира сам за себе си.
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            [QUOTE=ЕМО;2132301][QUOTE=Чичо;2132288]

            Няма какво да ти мирише,то е ясно:

            Абе не е фотошоп бре. Това е резонансна вибрация след изстрела на 6 цеви едновременно
            Последно редактирано от derhunter; 16-03-13, 19:00.
            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
              Нали идеята е да се сравнят различни образци които долу-горе са в една категория. За различните цели за използване съгласно различната обстановка има изписани томове учебници и години на ред войни и пак няма еднозначен отговор. Всеки казва какво мисли, какво е видял, какви впечатления има и накрая всеки си избира сам за себе си.
              Ненчев,дай да караме по темата,ще извиняваш ,че пак към тебе топката,ама си пресен ветеран!Нещо като аналог на "DESERT EAGLE"по съвременните бойни полета от руски тип освен ТТ среща ли се ?По принцип си приличат само по габарита.Със сигурност и Лудо куче може да обади нещо от някой тест!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Не съм виждал в реалността да се ползва пистолет с газово бутало, лично за мен тази концепция куца.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                  Ненчев,дай да караме по темата,ще извиняваш ,че пак към тебе топката,ама си пресен ветеран!Нещо като аналог на "DESERT EAGLE"по съвременните бойни полета от руски тип освен ТТ среща ли се ?По принцип си приличат само по габарита.Със сигурност и Лудо куче може да обади нещо от някой тест!
                  Чакай бе човек
                  Няма начин да сравняваш тези два пистолета. Дори и като размер

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Що не коментираме руската водка срещу американското уиски? Или руската жена срещу американската?

                    Исках да обърна вниманието със зареждането и смяната на пълнителя при М4/16 и АК. АК няма затворна задръжка и бутон за сваляне на пълнителя и един от недостатъците е зареждането, понеже затворната рама е от дясната страна и ако стрелеца е десняк не може да зарежда със стрелящата ръка (противно на наставленията). Ето няколко недостатъка, но не непреодолими. Какво правя аз, за да улесня всичко това? Като лентовам, лентовам така, че последните 5 патрона при стрелба да са трасиращи, а всики останали не трасиращи. Зареждам си и си стрелям, стигам до трасиращите, сменям пълнителя с патрон в патронника и/или пълнителя. 1-2-3-4 патрона няма да Ви помогнат, след като 25 не са. По този начин гарантирам патрон в патронника и не ми трябва затворна задръжка и ново зареждане. Докато пълнителя е на автомата вадя с не стрелящата ръка (моята е лявата) новия пълнител. С вътрешната част на новия пълнител където е вътрешната дъга натискам ключалката и избутвам стария, да падне на земята, сега той не ни трябва щото е празен, ако закъсаме, ще го мислим, пълно щастие няма След като стария пълнител падне на земята слагам новия като ръката ми е винаги на пълнителя, прикладвам и стрелям, без да пипам затворната рама. Не е идеално, но е по-добре от наученото в БНА. При М-ките има затворна задръжка, с която малко тегаво се работи, трябва да се раздивжи малко повече от необходимото оръжието в ръцете. Иначе зареждането при М е по-добро, работи супер и при лява и при дясна ръка.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                      Ето тук се крие истината и разликата между руско и качествено (разбирай американско, еврейско). Това твое изречение е много тънък моменти много важен! При нас в БГ какво си казваме? "Абе остави тази електроника, какво ще стане като се скапе, я по-добре всичко механично и на ръчен режим", Да така е, БГ батериите се скапват, руските също, но пробвал ли си американски? При тях няма вариант падна ми батерията. Моя бързомерец го купих в САЩ през 2008, две мисии съм го носил с мен и батерията му още държи, а и какво пречи да я сменяш всяка година? Или всеки месец, една батерия струва 1 долар. В Афганистан много се държеше на правилното изхвърляне на боклука и особено батериите, понеже бунтовниците предпочитат за техните ИВУ-та изхабен Енергайзер, отколкото чисто нови китайски. Изхабения Енергайзер запазва енергията в пъти по-дълго отколкото китайските боклуци. Естествено от там идва и разликата в цената..
                      Не бих искал да нарушавам кефа на дискусията, но все пак бих искал да уточня нещо дребно и несъществено. В Щатите батерии не се произвеждат от повече от 30 години. Така посочените Енергайзери се произвеждат от горе-долу толкова (30+години) време в Индия и от 7-8 (а може би станаха 10) години и в Китай.
                      И още нещо - аз не разбирам от пушки и пищаци (друг ми беше профила) но не е ли редно сравнявайки пушкала да се започне от боеприпасите им, а не от текущото въоръжение, щото по цял свят оборудването на бойният състав не зависи от това кое пушкало е с по-добри характеристики, а по други критерии.
                      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Да, липсата на затворна задръжка може да се разглежда като недостатък.Не зная дали не е отстранен при по-съвременните версии на АК.На мен лично ми е неудобно без затворна задръжка.Всъщност някъде четох, че руснаците разработват вече съвременна винтовка, с която да се превъоръжат, може би при нея недостатъците ще са отстранение ако е на базата на АК.Нещо друго - по-нагоре, когато се спомена за МГ-то се сетих да се каже нещо и за руските му аналози(ако има такива), малко повече за техните картечници и гранатомети.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Аз каквото съм можел съм казал за БП. Плюс това да даден калибър има стотици боеприпаси ма различни фирми и е невъзможно да се разгледат всички.

                          по цял свят оборудването на бойният състав не зависи от това кое пушкало е с по-добри характеристики, а по други критерии.
                          Това е много многозначно, че е така, така е критерия не е един а съвкупност от много критерии, ти какво точно имаш предвид, бъди по-конкретен.

                          В Щатите батерии не се произвеждат от повече от 30 години.
                          Това не го знаех. В случая е важно за чии пазар е, едно е за БГ пазара, друго е американския пазар, а пък трето е да спечелиш военна поръчка на една от най-богатите армии в света.
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                            Това е много многозначно, че е така, така е критерия не е един а съвкупност от много критерии, ти какво точно имаш предвид, бъди по-конкретен..
                            Критерия е кой каква "благодарност" е получил. По тази причина преди години в Щатите предпочетоха за армейски пищов Берета 92 (плюс още буквички) вместо предложения модел на Зиг, веднага след което военното спецподразделение (некви котараци бяха) си издействаха отделен бюджет и си взеха Зиговете (Кучето може да каже подробности).


                            Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                            Това не го знаех. В случая е важно за чии пазар е, едно е за БГ пазара, друго е американския пазар, а пък трето е да спечелиш военна поръчка на една от най-богатите армии в света.
                            Не споря.
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Критерия е кой каква "благодарност" е получил
                              Това е навсякъде по света, но тук не коментираме политически, икономически, корупционни и мафиотски схеми, а плюсовете и минусите на даден образец леко стрелково оръжие, е понякога не е леко, но се стремим да е по темата, поне аз се стремя де.
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                                Въпреки че съм невоенен човек, следя темата с интерес. Колко коректна е информацията, не бих могъл да преценя.
                                Но това не пречи да си задавам въпроси.
                                Например за отношението на броя изстерляни патрони / загинал човек, по време на военен конфликт.
                                Как е възможно цифрата да стига до 200 000!? За каква стрелба тогава иде реч? За какви тренировки, за какви мерни прибори? Как се отчита броя на загиналите? Прави ли се разлика м-у загинали при артилерийски обстрел, бомбардировки и стрелба с леко оръжие, или всички загинали се слагат в едно цяло? Разбира се, към броя на загиналите, може да се добави и броя на ранените, така че ефективноста на стрлбата би се увеличила като съотношение, но пак ще излезе малка. При това като вземем предвид, че в конфликтите има и снайперска стрелба, където на практика , един куршум е един живот, то ефективноста на лекото оръжие би паднала още повече.
                                Надявам се, горе-долу схващате същноста на въпроса ми? На война хаотично ли се стреля?
                                И на половина да я намалим статистиката пак идват доста патроните . На времето на едно занятие караула през ноща (новобранец) застреля едно отвързало се магаре от около 10 метра с цял пълнител 30 патрона в тъмното от тях в магарето имаше 3 попадения от които 1 реално смъртоносно . Руснаците имаха някаква теория за насищане на квадратен метър с куршуми .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X