Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Е другите съвременни и те са армейски,за ловни не говорим.

    Ще се съгласиш,че един хват няма да им отнеме много време да го изпипат,а не да слагат пластмаса все едно отварачка за буркани са наденали.Или да преборят малко по Калаша за монтажи,или двоен предпазител/селектор........ни едно от тия няма да навреди на Калаша,гаранция давам
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Променяш условята - дига се цената, усложнява се механизма. Какалашката точно за това е готина - проста, евтина и безотказна. Исторически е ненадмината. От 49г. до сега няма аналог, койото да я е изместил. Изяществото е в простотата!

      А това с бързото презареждане е няква шега Или със захват, спусъци, предпазители.. В тубата е пълно с клипчета с екшън камери от реална бойна обстановка... та с две думи стрелеца повече се крие и пуца ич да неее, отколкото да презарежда спортно, бързо и елегантно
      После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Глупости
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Давс- е тук си прав. През 210те наряда с Калашник в ръка, не ми е идвало на ум, че ключалката на пълнителя е кофти. И така докато не си взех ЧЗ Скорпион. Заключването на пълнителя и принципно същото, само дето ключалката е изнесена към скобата на спусъка от двете страни. Нищо не стърчи надолу, откопчаване се с показалеца на стрелящата ръка било то дясна или лява. При Калашника ще говорим за едно одължение от сантиметър огъната ламарина... Ама не, традиции!

          За навалицата дето вика “няма нужда”- ранен си в дясната ръка. Презареждането ти на Калашника ще е поне тройно на времето на това на AR15 или Скар. В къща си, по коридора търчи към теб врага. Съвсем реална обстановка. Е, в тоя момент ще дадеш мъжко дупе да можеш да презаредиш бързо...
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
            Давс- е тук си прав. През 210те наряда с Калашник в ръка, не ми е идвало на ум, че ключалката на пълнителя е кофти. И така докато не си взех ЧЗ Скорпион. Заключването на пълнителя и принципно същото, само дето ключалката е изнесена към скобата на спусъка от двете страни. Нищо не стърчи надолу, откопчаване се с показалеца на стрелящата ръка било то дясна или лява. При Калашника ще говорим за едно одължение от сантиметър огъната ламарина... Ама не, традиции!

            За навалицата дето вика “няма нужда”- ранен си в дясната ръка. Презареждането ти на Калашника ще е поне тройно на времето на това на AR15 или Скар. В къща си, по коридора търчи към теб врага. Съвсем реална обстановка. Е, в тоя момент ще дадеш мъжко дупе да можеш да презаредиш бързо...
            Точно зареждането на АР 15 определено не му е сред силните страни . Поне аз не съм виждал друго оръжие да има дотиквач При АК това поне никога не е стояло като проблем дърпаш затвора пускаш и стреляш . Нямам спомени и пълнителя да съм го чукал в каската или някъде по паветата да се наместят патроните вътре
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              Диван трудно се мести,стола по-лесно,клипове из Сирия колко искаш
              Дай някой клип да ги видя тия хубостници как си седят на стола без да са зад прикритие.

              Аз наскоро гледах къде час и половина от АТО в Украйна. Нали се сещате дали съм видял друго освен калашник, стреляха включително и от тънки прегради през прозорци на коли и т.н.
              Последно редактирано от Самодържец; 25-02-19, 08:32.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Точно зареждането на АР 15 определено не му е сред силните страни . Поне аз не съм виждал друго оръжие да има дотиквач При АК това поне никога не е стояло като проблем дърпаш затвора пускаш и стреляш . Нямам спомени и пълнителя да съм го чукал в каската или някъде по паветата да се наместят патроните вътре
                Значи не си в темата, обсъждат се (и често преекспонират) само недостатъците на калашниците.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  Значи не си в темата, обсъждат се (и често преекспонират) само недостатъците на калашниците.
                  Съвършенно и идеално стрелково оръжие в този свят няма . Всяко има предимства и недостатъции въпроса е в крайна сметка предимствата да са повече .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Точно зареждането на АР 15 определено не му е сред силните страни . Поне аз не съм виждал друго оръжие да има дотиквач При АК това поне никога не е стояло като проблем дърпаш затвора пускаш и стреляш . Нямам спомени и пълнителя да съм го чукал в каската или някъде по паветата да се наместят патроните вътре
                    В поредна тема го коментираш тоя дотиквач - вникна ли му поне в идеята? Иначе и аз не съм виждал AR-xx да се налага да правиш друго освен дърпаш, пускаш и стреляш

                    Иначе не мога да разбера какво ги срявнявате функционалноста и ергономичноста на калашника със западни образци - далеч назад е! Може би 60-те е било нещо интересно, сега.... А аргументите, че тези недостатъци са без значение са несъстоятелни - в критични ситуации дори и най-малкото предимство е добре дошло!
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Да де ама им тежи да направят двоен селектор, да сложат добър дулен компенсатор и удобен хват,много ше му се вдигне цената май.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
                        От 49г. до сега няма аналог, койото да я е изместил.
                        Това е вярно единствено за Русия и разните руски бантустани (какъвто за жалост се явяваме и ние).


                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Точно зареждането на АР 15 определено не му е сред силните страни . Поне аз не съм виждал друго оръжие да има дотиквач При АК това поне никога не е стояло като проблем дърпаш затвора пускаш и стреляш . Нямам спомени и пълнителя да съм го чукал в каската или някъде по паветата да се наместят патроните вътре
                        Дотиквачът не недостатък, нито предимство, той е просто част от конструкцията (да си виждал друга пушка с такава конструкция?). А това с каската, освен на кино, къде другаде си го виждал...
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.



                          Ето едно реално видео, ама то е бързо презареждане, ама едно прицелване,
                          После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Това с каската, не знам - може би беше в отговор на забележката някъде напред, че от пълнителя излизали два патрона и като блокира системата само бой го оправяло?
                            Значи, нека някои хора да са наясно с моето мнение /нито съм нинджа, нито съм специалист някакъв, прост муджахидин с начална военна подготовка и стрелби на военно стрелбище/ - АК стандартният си има кусури и някои недостатъци и те се знаят отдавна и са им измислени съответните корекции и вече ги има в практиката а и на пазара. Конкретно пък когато става въпрос за действия в градска среда, там винаги има какво още да се измисли. Хич няма какво да се правим на ощипани, хората са го казали - повече пот на тренировка, по-малко кръв на война. Изучайте матчаст, товарищи. Превключвател няма да ми трябва никога, и тогава и сега мога да ги отсичам по един, по два, по три и по колкото реша. Като знаеш къде му е ключалката - ми няма да я биеш в остър ръб. Това да стреляш от преграда с ключалка върху ръба - значи лявата ти ръка е изнесена над преградата и държи устойчиво оръжието!? Ясно е че за прицелна стрелба не може и да се мисли в такъв случай - ами значи направо дигай оръжието над главата и стреляй по посока. Съвременните прийоми, там вертикални отходи, бедуински стойки и прочие, не са ми ясни, може и да сме ги споменавали навремето, ама съм забравил, така че бъдете снизходителни, Г-да.
                            Последно редактирано от jordanov sv; 25-02-19, 11:18.

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              А аргументите, че тези недостатъци са без значение са несъстоятелни - в критични ситуации дори и най-малкото предимство е добре дошло!
                              Принципно е така. Но как хората се справят в критични ситуации с калашниците? И защо преживелите такива критични ситуации дават балансирани мнения относно едно или друго оръжие, на база опита който имат?
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение

                                Ето едно реално видео, ама то е бързо презареждане, ама едно прицелване,
                                Това отдясно какво е, монтираното на пушката?
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 26 потребители онлайн. 0 потребители и 26 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X