Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    На мен формата на пистолета ми харесва. Изглежда удобен за стрелба.
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      На мен също ми седи добре. Особено ръкохватката, моите ръце не са особено големи и разните паралелепипедни брусове (тип Глок), хич не ми лягат. Пластмасовите пистолети принципно нямат добър баланс, та и това задебеляване отпред е уместно. „Надвесът" за палеца отзад, също изглежда функционално.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        И на мен ми харесва формата и мисля, че ще е удобен! Докато не се пипне обаче нищо не може да се каже.
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
          «Универсальность пистолета
          Кроме того, повышенная безопасность обращения с пистолетом обеспечивается высокоэффективным индикатором наличия патрона в патроннике, позволяющим быстро и безошибочно определить «на ощупь» заряжено ли оружие. Помимо этого индикатор обладает дополнительной функцией: в сочетании с изменённой геометрией патронника он даёт возможность стрельбы дефектными патронами, у которых длина гильзы не соответствует стандарту.
          Това ми се вижда доста интересно решение.
          Какво е накарало конструкторите да работят в тази посока и означава ли ,че работи без "засечки" в екстремни условия?
          -Мойте възгледи за "естетика" при оръжията се свеждат, само до удобствотвото и сигурността в експлоатацията.

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Пластмасовите пистолети принципно нямат добър баланс
            Категорично не съм съгласен. На някои баланса е по-лош от на други, но има и доста добре балансирани. Визирам Глок и S&W MP серията.
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
              Категорично не съм съгласен. На някои баланса е по-лош от на други, но има и доста добре балансирани. Визирам Глок и S&W MP серията.
              За баланса на този в червено мога да говоря много, имам вече над 10 000 изстрела с него И вярвайте ми, отличен е, ергономията също..
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                За енергомията на въпросния руски пистолет сигурно сте прави,но намен пак ми е грозен.То и Щаера е много удобен но пак ми е гроззен.Искам пистолета да е като колата когато излеза от нас да ми харесва визуално преди да се кача в нея.но вкусове различни.За Смит и Уеста ,верно е много удобен,преди време имах някакви желания да се здобия с такъв ,наместо Хеклера който си харесах,но когато го разглобих и видях че направата му е като от зрънчо ми се изпариха всякакви желания.Особенно пласмасовия упор на пружината и късата и цев.Искам като ме ядоса тъщата и я гръмна,да хвърля пистолета в язовира ,и да се приключи,не да му изплува дръжката след малко.

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                  .Искам като ме ядоса тъщата и я гръмна,да хвърля пистолета в язовира ,и да се приключи,не да му изплува дръжката след малко.
                  Не бях се замислял, може би защото винаги съм предпочитал "железни" пистолети
                  За тъща най-добре е лопатата.
                  /Двама приятели се срещат, единия носи лопата на рамо. Другия го пита:
                  -Къде си ходил с тази лопата?
                  -А, погребвахме тъщата.
                  -Ми що е кървава?
                  -Бе нещо се опъваше/

                  По темата: Въпросния ПЛ-14 ми се вижда удобен особено наклона на дръжката. Големия надвес отзад е като гледам поради факта, че е с жило с пружина, а не с външно или вътрешно петле.
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.




                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_MG_0206_900.jpg
Прегледи:1
Размер:358.0 КБ
ID:5667090

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_MG_0566_900.jpg
Прегледи:1
Размер:236.7 КБ
ID:5667091
                    http://kalashnikovconcern.ru/press/news/news_106.html
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Още няколко видеа с подобряване ергономиката и ефективността.





                      Имаше колеги, които се шегуваха, че руснаците са сложили по една дръжка и по една релса за парада, но както казах, те отдавна си тунинговат и един вид модернизират оръжието, което в съчетание с добре известните му качества е правилният подход.



                      На това видео може да се види също експериментиране с предна ръкохватка далеч назад във времето и ДСК на един от прототипите на АК-47.

                      И накрая нещо за феновете:
                      Последно редактирано от Самодържец; 18-06-15, 13:33.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                        Категорично не съм съгласен. На някои баланса е по-лош от на други, но има и доста добре балансирани. Визирам Глок и S&W MP серията.
                        Глок като за какъв го визираш? Щот аз точно него имам предвид като много неудобен и точно за баланса (айде да кажа - за мен).
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          То на полицаите пък само най-доброто им купуват.

                          Е тук са с Краун Виктория,скапан Форд от всякъде,същото и с пищовите.

                          Имда,Глок ми е неудобен и на мен,за другото не знам,нямам и като гледам няма да имам Глок.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Айде „Левски-ЦСКА". Даже се постарах да подчертая - за мен. Пък и за „трошливи пластмасови боклуци", буква не съм обелил. А Глоковете по света са евтини, лесни за поддръжка, рационални работни инструменти, средна убост.

                            пп
                            Това ми мнение е реплика към такова на участника denet, което явно е изтрито, та и моето виси малко безтегловно.
                            Последно редактирано от davc; 18-06-15, 16:19.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              За мен 17 (с пълен пълнтел разбира се) има по-добър базанс от 19, както и 22 е с по-добър баланс и от двата. Абе трябва да се хваната 10 пистолета и да се каже кой как и т.н.
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Аз съм с 19, но харесвам повече 17...а съм по точен с CZ 75 /например/ ..или лично на мен "железните" пистолети по ми харесват и ми пасват, но глока го имам като "калашник" ..чакам потопа
                                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X