Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Пушката е приета на въоръжение през 1963г,и за тогава си е била супер.Въпреки стария патрон с венец работи безпроблемно.Мнозина не я обичат заради автоматиката ,но за мен е много важно да може да се стреля бързо с нея,щото само на стрелбище не се бърза за никъде,и не ти трябва ,да можеш да я ползваш за самоотбрана.Много е дълга и трудно се работи с нея в гората,но съм чел че руснаците са преработили и модернизирали,по-новите и модификации.Даже има и с патрон 9.3 х 64 ако не бъркам нещо.

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
      Пушката е приета на въоръжение през 1963г,и за тогава си е била супер.Въпреки стария патрон с венец работи безпроблемно.Мнозина не я обичат заради автоматиката ,но за мен е много важно да може да се стреля бързо с нея,щото само на стрелбище не се бърза за никъде,и не ти трябва ,да можеш да я ползваш за самоотбрана.Много е дълга и трудно се работи с нея в гората,но съм чел че руснаците са преработили и модернизирали,по-новите и модификации.Даже има и с патрон 9.3 х 64 ако не бъркам нещо.
      Има и СВД-С, скъсена цев,сгъваем приклад и пистолетна ръкохватка, скъсен пламегасител. Има го варианта в калибър 9 и нещо си милиметра. А да - и вариант булпап.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        за последната мишена не споря, изрично споделих това , и на мен ми се струва трудно да е по далече от 350 метра и сугурно е толкова,но имам 6 дни за отлична стрелба в книжката,упражнението с 12 патрона като изпит го правеха за всяка нашивка.Относно гаубицата, КНП-то ни беше на 6км стреляхме на 8км-10км говоря за Корен и там имаме отлична стрелба ,взводно обаче ,защото отпред ставаше "меле" и не се знае коя гаубица от трите е била и както казах гаубицата беше Гвоздика сиреч 122мм САУ,според тактика ни учехме да стреляме на такива разтояния ,заради възможността да използваме тактически ядрен заряд,сега да не скочите ,не съм го виждал това чудо само ни бе упоменато че при нужда ще го ползваме и радиуса на поражение му е 8 км.Пак повтарям че на Корен съм виждал какво прави взвод ГРАД,не е майтап.Не се старая да разправям фантасмагории, не зная какво щяхме да направим в реален бой,но твърдя че армията ни не беше смешна по това време.
        Последно редактирано от derhunter; 18-01-15, 20:59. Причина: Следващият отлита.

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Гвоздиката може ли да стреля с ядрени снаряди? Мисля че най-малкия калибър за ядрен снаряд е 152мм/155мм?

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
            Мисля че най-малкия калибър за ядрен снаряд е 152мм/155мм?
            Точно така - боеприпас тип ЗБВ3 (152 мм). Освен него има ЗБВ1 (180 мм) и ЗБВ2 (203 мм). От това, което е можело да изстрелва тези "тулупчета", на въоръжение сме имали май само Д-20 (но това е само предположение, не съм артилерист).
            "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

            2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
              Точно така - боеприпас тип ЗБВ3 (152 мм). Освен него има ЗБВ1 (180 мм) и ЗБВ2 (203 мм). От това, което е можело да изстрелва тези "тулупчета", на въоръжение сме имали май само Д-20 (но това е само предположение, не съм артилерист).
              Д-20 все още го имаме. Имали сме и 2С3 Акация, както и теоретична възможност за ядрени заряди за Миг-23/БН + опциите за ракетите земя-земя "Точка", "Ока", "Скъд", "Луна", от които в момента остана само "Точка"та.
              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                Точно така - боеприпас тип ЗБВ3 (152 мм). Освен него има ЗБВ1 (180 мм) и ЗБВ2 (203 мм). От това, което е можело да изстрелва тези "тулупчета", на въоръжение сме имали май само Д-20 (но това е само предположение, не съм артилерист).
                В казармата ни казваха, че 130 мм оръдия които ги водиха секретни могат да стрелят с ядрени снаряди на 32 км. Това 1971-73 г.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                  В казармата ни казваха, че 130 мм оръдия които ги водиха секретни могат да стрелят с ядрени снаряди на 32 км. Това 1971-73 г.
                  Няма ядрен снаряд по-малък от 152-мм и престанете да спамите темата (отнася се за всички по-горе) за стрелково оръжие с лакърдии за артилерия!
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Няма ядрен снаряд по-малък от 152-мм и престанете да спамите темата (отнася се за всички по-горе) за стрелково оръжие с лакърдии за артилерия!
                    Виноват!
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Една интересна пушка http://topwar.ru/38917-127-mm-snaype...-6s8-kord.html

                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Я, щели да правят АК-47 в САЩ!? Заради енбаргото и голямото търсене, RWC имали намерение да организират производство в Щатите!
                        http://news.rambler.ru/28801797/
                        Арсеналци, не е зле да приемат присърце проблема на братята по оръжие зад океана и да се опитат да компенсират недостига!

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Арсеналци нищо не могат да направят, далаверата е между щатския вносител на продуктите на Ижмаш и Ижмаш.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            И са баннати по произвоидство,а не по модел или име,Арсенал и сега си се продава и то много добре вьпреки,че над него по цена и мммммм качество са само израелските Галил.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Да де, нещо далавера ще да е, защото, би трябвало, санкциите да засягат не само продукта, но и патентните права за производство му, ама знае ли човек...!?

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Знае - поради санкциите наложени на Русия те вече не могат да вкарват произведен там Калашник и за това се мисли преместването на производството му тук.Българския Арсенал не се прави в Русия та не попада под тая забрана.
                                Трудно могат да го гонят това Руснаците,а Американците нищо против БГ Калашника нямат.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X