Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
    Не, тази на снимката е оригиналната, АК-то е подготвено за здаване. Имах си на ФАБ дефенс ложа с релси, полимерна, ама и тя пареше много. Приклада също е оригиналния, там бях с един "изрязан", подобен на СВД, от една фирма (некадърници) за приклади и пълнители до Казанлък. На настоящия мисля да сложа алуминиева ложа и полуложа с релса.
    Правиш поредната глупос. Сложи си от пласмасовите с метална екранировка в стил АК 74

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Имам. Само че екранировката не помага. Пак се нагрява и пак пари до степен да не може да се пипне. Спасение няма, каквото и да е, пак ще пари.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Ненчев некой в Сливен да продава 5.56 СЛР ? Търся втора ръка с къса цев . Относно тия тактически ложи за АК има ли смисъл слд като почва да пари ?

        Коментар


        • За продаване незнам, но в нета излизат обяви, все ще намериш. За ложата всеки сам преценя за себе си дали си заслужава. Всяка ложа пари, въпрос на натоварване на оръжието.
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Май, все пак, отново ще е "Калашников"
            http://news.rambler.ru/27831633/

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Новини от Ковров.
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.




                http://www.kalashnikovconcern.com/ka...kov/production
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Момци здравейте и за много години,това го казвам от сърце.Значи аз съм служил 87-89 и може да съм съм с продухан мозък но от моята гледна точка войниците от НШЗО "Христо Ботев ни биваше, съгласно изискванията тогава моя взвод покриваше нормативите с малки изключения.На изпитите за Фазан ни докараха руски автомати във варели със смазка гой та с тези автомати сгъвайки бяха ,уцелих всички мишени с 12 патрона дори и тази далечната на колегата до мен за да бъде взвода отличник.Все спорим че първата беше на 50 метра ,втората мисля че беше картечен разчет на 150 метра ,а третата на 700 нагръдна мишена.Някой знае ли как точно бяха ,бях артилерия 122 ммм гаубица,100 мм противотанково ,птур Фагот ,Сау Гвоздика демек 122мм самоходно,и относно споровете отделянето на два или три изстрела на автоматична за нас беше приоритет.Искам да подчертая че от 10 километра с гаубицата бяхме снайпери същото важи и за около 20 километра със самоходната гаубица,за автоматите споделих вече .Абе общо взето това за оръдията го споменах ,защото днешните логистични единици се смятат за нещо много,може и да е така ,ама с поддръжката на разни предатори които както казвате четиризвезден генерал решава дали да ги прати,а ние разчитахме на себе си.Мисълта ми е че армията не винаги е била смешна като сега,независимо от остарелите армейски разбирания и който не е бил на учения на Корен не може да съди.Да не оспорвам идеята за подготвена професионална армия но не и в тези размери.Не рзбирате ли че батальон с Град 21 няма да остави и помен от вас,нищо лично разберете.
                  Последно редактирано от derhunter; 12-01-15, 11:17.

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Първоначално публикуван от borgvel Преглед на мнение
                    ....същото важи и за около 20 километра със самоходната гаубица,за автоматите споделих вече .
                    Това с коя гаубица? Да не си бил на Акацията (2С3, 152мм)? Макар че ако се съди по годините, когато си служил, не би трябвало.
                    Последно редактирано от derhunter; 12-01-15, 11:17.
                    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      В НШЗО "Христо Ботев" нямаше Акация. Това '94-та. Преди това също Имаше буксирни 152мм Д20. Иначе 2С1 разбира се не мята на 20 км с ОФ снаряд. Колегата има леко романтични спомени )) В НШЗО, при нас поне, от ЗОП целите бяха на някъде около 6 км. Не че нещо, но опъвахме телефонен кабел ОП-НП, при повече от 5 км бихме се пинкали цял ден )) Пък и Николаево си е малък полигон...

                      Темата е за Леко...
                      Последно редактирано от deyan_h; 12-01-15, 10:36.
                      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Първоначално публикуван от borgvel Преглед на мнение
                        а третата на 700 нагръдна мишена
                        Прощавай ама това за много ме съмнява......

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Първоначално публикуван от borgvel Преглед на мнение
                          Момци здравейте и за много години,това го казвам от сърце.Значи аз съм служил 87-89 и може да съм съм с продухан мозък но от моята гледна точка войниците от НШЗО "Христо Ботев ни биваше, съгласно изискванията тогава моя взвод покриваше нормативите с малки изключения.На изпитите за Фазан ни докараха руски автомати във варели със смазка гой та с тези автомати сгъвайки бяха ,уцелих всички мишени с 12 патрона дори и тази далечната на колегата до мен за да бъде взвода отличник.Все спорим че първата беше на 50 метра ,втората мисля че беше картечен разчет на 150 метра ,а третата на 700 нагръдна мишена.Някой знае ли как точно бяха ,бях артилерия 122 ммм гаубица,100 мм противотанково ,птур Фагот ,Сау Гвоздика демек 122мм самоходно,и относно споровете отделянето на два или три изстрела на автоматична за нас беше приоритет.Искам да подчертая че от 10 километра с гаубицата бяхме снайпери същото важи и за около 20 километра със самоходната гаубица,за автоматите споделих вече .Абе общо взето това за оръдията го споменах ,защото днешните логистични единици се смятат за нещо много,може и да е така ,ама с поддръжката на разни предатори които както казвате четиризвезден генерал решава дали да ги прати,а ние разчитахме на себе си.Мисълта ми е че армията не винаги е била смешна като сега,независимо от остарелите армейски разбирания и който не е бил на учения на Корен не може да съди.Да не оспорвам идеята за подготвена професионална армия но не и в тези размери.Не рзбирате ли че батальон с Град 21 няма да остави и помен от вас,нищо лично разберете.
                          Най-вероятно си стрелял т.нар. "упражнение №1 за специалисти". Упражнението се изпълняваше с 12 патрона. Първата мишена е №8 "атакуваща пехота" на близък рубеж- разстояние от 150 до 200 м.Следва мишена "картечен разчет" на 200 до 250 м. и третата мишена е отново №8 "атакуваща пехота", но на далечен рубеж-разстояние 250-300 м. Няма как да сте стреляли нещо над 600 м. с АК, да не говорим за мишена №8 или по-малка,каквато е гръдната, на 700 м. Съдейки по годините които си посочил, вероятно си служил с АК или АКМ в 7,62х39 мерната планка на които беше разграфена до 800 м.Горното упражнение се изпълняваше на "мерник З" без корекции или поне ние така го стреляхме.
                          Последно редактирано от emil5koff; 13-01-15, 22:18.

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Ние в Сливен,стреляхме на 600м,с Драгунов,и това ни беше пределната дистанция,но знам ли презз 1985г-1986г,може такива да са били,възможностите на войниците.През 1994г ,фазаните може би са били факири с АК.

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Е да ама улучвахте нали,а той споменава само за стреляне,за улучване дума не обелва та аз поне му вярвам.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                                стреляхме на 600м,с Драгунов,и това ни беше пределната дистанция,
                                От човек работил с тая пушка зная, че до 700м е постигал отлични резултати. Това пак през едни отминали времена, когато друго не е и имало/сегашните специалисти заради това може да недолюбват пушката?/
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X