Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
    Въпрос към запознатите-кое е по-подходящо-пълнител или лентово подаване.
    Защо зададох тоя въпрос? Пак пречупвайки през моята призма,не ме вълнува особено какви са проблемите на САЩ или Русия(доколкото не спретнат някоя голяма война),а какви са проблемите при нас и как да си ги решим.Очевидно ПАРИ НЯМА и няма и да има.Сиреч няма да има танкови и механизирани бригади-няма кой да ги плаща.Очевидно е , че ще трябва да се усвоява и развива концепцията на лекопехотните бригади и стратегията и тактиката на градския бой(ако си говорим за кашимерия).Сигурен съм , че това рано или късно ще огрее и под някоя фуражка в ГЩ(въпрос на време и на външнополитическа ситуация-сиреч кога ще ни се изтресе белята върху главите).В тоя ред на мисли пехотно отделение с един ПКМ ми се струва малко неадекватна схема.Очевидно ще трябва да се развива идеята за "огневите групи"((fire team) за които говореше кучето в една друга тема) с насищане на огневи средства.Та си задавам въпроса кое е оръжието(визирам конкретно "леката"картечница) което може да ни свърши работа,но в същото време да можем да си го произвеждаме сами.

    Плюсове и минуси на пълнителите и лентовото подаване?

    Според мен пълнителя е по лек и по компактен,което прави оръжието по-леко и по-лесно за маневриране,но 40 патрона(мах 75) в пълнител(при РПК)...излитат за секунди.Това означава , че на картечаря ще му се налага непрекъснато да презарежда и да лентова (презумпцията е ръчната картечница де се обслужва от един човек-нали така беше), което в градски бой (не знаеш кога и от къде ще ти изскочи гада) е доста рисковано.Лентата решава тия проблеми , но пък прави оръжието доста по-тежко.Важно-говорим за лента за еднократна употреба.

    Интересно ми е вашето мнение.

    ПП. По въпросите на пехотния бой съм пълен лаик и е възможно да съм написал някоя страшна глупост за което се извинявам предварително.
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Темата за градски бой е толкова необхватна, че аз лично не се наемам да участвам в нея. Но... лека картечница в града някак си не е толкова необходима за сметка на голямокалибърната картечница или РПГ-та или леки (а защо не и тежките) минохвъргачки.

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Картечницата навсякъде си е необходима, еле пък ако са две на 9 човека ..... А в града леките МХ та успешно се заменят с правилният 40 мм гранатомет и правилните боеприпаси за него.
        http://www.imi-israel.com/vault/documents/mprs.pdf
        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
        No man left's behind !!!!

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Значи ти тежи кутия с налентована лента, а не ти тежи 12,7мм картечница и минохвъргачка? По въпроса за лентата, не е важно кое в случая е по-тежно, а като цяло кое е по-ефективно. Не можеш да ме убедиш, че е по-удобно наполето да отваряш дървен сандък, чемберван с метална лента, после да отвориш метални кутии, след това малките картонени и да лентоваш лентата я на ръка, я на машинка. Плюс това съм склонен да вярвам, че лента с патрони 7,62х51 е по-лека отколкото лента с патрони 7,62х54. Тъй че, от където и да го погледнеш, идеята ти за теглото издиша.
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Е, сега на тебе ли трябва да ти обяснявам, кой и как и колко и кога пълни пълнители или ленти?! Айде разбирам на историк-командос да му обяснявам елементарните неща - ясно ми е, ама за какво трябва да го правя и на теб? И също така и на теб трябва ли да обяснявам състав на щурмовата група в градски бой, нейното въоръжение и приданните й огневите средства за поразяване? Впечатлен съм!

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Спор да няма, лентите за еднократна употреба със сигурност са по-удобни от другите.На мен лично това ми се струва доволно улеснение за бойците, а в някаква дори и малка част би трябвало да влияе благоприятно на ефективността.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                Видях, ама късно, докато намеря очилата.... Иначе при 249-ката много удобно са го измислили, особено и варианта за твърда и мека кутия за лентата. И лентата си е за еднократна употреба, няма сандъци, лентоване, че да я пазим 30 години щото трябва да се здава....просто стреляш и следващата...
                По противното беше събирането на гилзите след стрелбите . Опъвахме платнища ама гилзите от ПКто го прескачаха старшината брои а ние ровим по тревата като полудели и пак не успявахме да ги съберем всичките .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Вие нямахте ли ето тези опаковки за 5,45Х39мм?



                  А тези пластини не са ли ви познати?





                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Предполагам, че трябва да има снимки? Ама нещо не излизат, пусни ги пак.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Хммм... При мен всичко излиза, но все пък ще ги копирам.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Първите са 7,62х39. За нито един калибър за АК сме нямали масово щатно такива пластини. Ако е ималоо, то не е било масово (масово означава всеки един кашик във всеки един механизиран батальон да има) или е било за малко. Самия 5,45х39 се ползва доста кратко в БА.
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Ясно ти е за какво са тези опаковки на 5,45Х39мм муниция и тези пластини, нали? За колко секунди с тях се пълни един пълнител май също ти е ясно.

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Такива тук сме нямали. А и какво има общо между пълнене на пълнител и лентоване на лента? Лентата е далеч по-трудоемко, особено без машинка ( за 10 години само веднъж съм ползвал машинка, и то в БГ, а не там, където наистина ми трябва).
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Ние всеки носихме по една лента я от 50, я от 100 патрона без обзира на звания и длъжности. Плюс патрони отделно. Машинка за набиване на лентите я ползвахме рядко в полето, тя не е за това предназначена. А тези неща горе при нас са широко распространени. Та отговора ми е защо аз лично бих предпочел бъдещата ни лека картечница да е пак с захранване не е с лентата, а с пълнители.

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                А не е ли по-добър вариант тази лека картечница да е съвместима и с лента и с пълнител, и вече всеки стрелец да си избере какво да ползва. Все пак в една модерна армия 100 пълнителя и 50 ленти не ги правят на проблем.
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X