Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Не знам. На естонски viin е водка. Обаче, viinаа като нищо може да означава просто алкохол на финландски, че и да в някой от милионите им падежи.
    П.П. Познал съм:
    https://en.wiktionary.org/wiki/viina
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      На 150 метра освен някоя L-ка друго не виждам как ще кацне,айде може някой друг "Карлсон"-вертолет да се приземи ама истребител дори и със спирачен парашут невъзможно ,а път ВТА абсурд.Те не кацат точно в края на пистата а на 20-30-40 метра от края,там където ги изведе глисадата.

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Тия 150м най-вероятно са разрешение за удължаване на вече съществуваща ПИК (с годините истребителите стават все по-тежки и пробЕга им става все по-голям).

        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
        Еmo, един прост въпрос.
        Знаеш ли колко апаратура, техника и хора са необходими за поддръжка на едно летище само с един тип съвременен самолет.
        Знам прекрасно . 18мес съм бил един от тия хора. Ако се напъна, мисля, че ще успея да ти кажа поне 70-80% от системите на едно военно летище(апропо, повечето от тях са "на колела").

        РСБН(радио система за близка навигация)

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsbn.jpg
Прегледи:1
Размер:23.6 КБ
ID:5820178

        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
        ...За 8 самолета колко от тези 198 летища да ремонтираме ???...
        А,баш! Между другото, самолетите са доста повече от осем . Това, че от тях летят малка част е съвсем отделен(и не чак толкова трудно разрешим) въпрос.

        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
        ...Не
        Отново не разбирам...
        Необходими са само десетина от тия(а бъди сигурен, че това ще е първото което вероятния противник ще направи):



        и ДВЕТЕ ти работещи летища се превръщат в две НЕработещи летища.Да ама остават още 198 "картофени ниви"(айде нека са 30(да направим гъдел на морския) въпреки, че 96-та само едно Доброславци имаше ЧЕТИРИ "запасни", а работещите бойни авиобази бяха общо 12 парчоса) от които примерно СУ-то може, а Ф-а НЕ можееее.
        ПП.Ако Хънтъра разреши локумите, мога да ти напиша книга.Изначално STOL и VTOL концепциите са разработени( и от двете страни на "завесата") именно след въпроса "кво прайм като ни излупат летищата?
        Последно редактирано от ЕМО; 22-08-19, 18:51.
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
          Тия 150м най-вероятно са разрешение за удължаване на вече съществуваща ПИК (с годините истребителите стават все по-тежки и пробЕга им става все по-голям).



          Знам прекрасно . 18мес съм бил един от тия хора. Ако се напъна, мисля, че ще успея да ти кажа поне 70-80% от системите на едно военно летище(апропо, повечето от тях са "на колела").

          РСБН(радио система за близка навигация)





          А,баш! Между другото, самолетите са доста повече от осем . Това, че от тях летят малка част е съвсем отделен(и не чак толкова трудно разрешим) въпрос.



          Необходими са само десетина от тия(а бъди сигурен, че това ще е първото което вероятния противник ще направи):


          ПП.Ако Хънтъра разреши локумите, мога да ти напиша книга.Изначално STOL и VTOL концепциите са разработени( и от двете страни на "завесата") именно след въпроса "кво прайм като ни излупат летищата?
          Давай!
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Даде
            Излетеха на много късо
            Ма цистерните , ако не беха , немаше и да завиат с пълна газ и форсаж
            Та , терени за приземяване има , па то ситерна , па то и боекомплект...иначе фърчило
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
              Давай!
              Давай,

              Аз ще пусна една палава мома французойка, какви ги върши в Швейцария

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                За сведение-участъка от "Хемус" който беше без мантинели за да може да се ползва като аварийно летище е дълъг почти три километра.
                Пистата на летище Варна е 2,5 км.

                Измерено през гугъл.
                Според много хора тези участъци са глупост и повод за навлизане в насрещното на магистралата, но пък за още повече това си е напълно използваем резервен вариант при форс мажорни обстоятелства. Дано никога да не се налага да се използва и... да не може.

                Даже не говоря за военни самолети.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Ако се наложи мантинелата се маха за няколко часа . И сега зимата като се кръстосат на Витиня се сваля секция от мантинелата за да може влекача през насрещното да стигне до първия аварирал . КАТаджиите са по бързи в монтаж демонтажа от екипите на пътното
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Eто малко примери





                    И обратното

                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                      Давай!
                      То било еб@ти хамалската работа.Втори ден се кьорава и съм до никъде...

                      Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                      Аз ще пусна една палава мома французойка, какви ги върши в Швейцария
                      Изключително впечатляващо! Никога не съм предполагал, че Рафал-а е толкова пъргав...
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Каца се за гориво и боеприпаси, да ги не зареждат махачите на мантинели
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                          Каца се за гориво и боеприпаси, да ги не зареждат махачите на мантинели
                          Запасно летище се оборудва за няколко часа . Това сме го играли много пъти по занятията . Всяко действащо имаше поне 5-6 запасни в случай на война . Летищата са първата цел за противника в случай на война . От втората световна насам първото задължително условие е извоюване на тоално въздушно превъзходство . Нямаш ли го него отдолу мотострелковите ти части са като мишени на полигон . Видя какво спретнаха американците на иракската армия която се изтегляше от Кувейт по магистралата . Същото направиха руснаците с минимум авиационна техника в Сирия . Сковаха възможноста за маневриране на противника и ги попиляха в няколко големи града . В днешно време в една дори и локална война авиацията е най важното нещо .
                          Последно редактирано от sek.1; 24-08-19, 06:29.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                            Eто малко примери



                            Това го помня, бая летене и бръмчене беше. Чак жена ми ми се обади да пита да не ни нападат от изток. Понеже не виждах самолетите я питах как изглеждат. Вика "..с две верикални перки в краищата на една хоризонтална и моторите са им отгоре..". Викам й "Споко, от добрите са"
                            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Толкова ли близо до магистралата ли сте?

                              Самолети се проектират според заданието на поръчителя. Искат самолета да може да каца и излита от грунтови писти, това налага специфични изисквания към колесника, въздухозаборниците и други части на самолета.
                              Не знам дали варианта на F 35 за морската пехода има същите възможности като av 8b да оперира от импровизирани летища.
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                                Толкова ли близо до магистралата ли сте?

                                Самолети се проектират според заданието на поръчителя. Искат самолета да може да каца и излита от грунтови писти, това налага специфични изисквания към колесника, въздухозаборниците и други части на самолета.
                                Не знам дали варианта на F 35 за морската пехода има същите възможности като av 8b да оперира от импровизирани летища.
                                Не, тренировките бяха над Талин, а летището е на пътя за Аегвииду https://www.google.com/maps/@59.3937...7i13312!8i6656
                                През следващия уикенд минахме от там и си личаха следите от самолетните гуми. Иначе основната им авиобаза е Атари. Там са Юрофайтърите.
                                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X