Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Доброволен резерв на армията

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Доброволен резерв на армията

    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
    Стига сте дее. Това в армията е забранено... да носиш читави дрехи и обувки и изобщо нищо... Щото няма да станеш мъж, така де да се калиш и ще си изнежен. Спец. силите са друга бира, те по дефолт са изнежени и могат само с качествена екипировка .
    Виждам , че си се олигавил леко ама да си кажа-когато трябва да обуеш 500 000 човека (или 100 000 ама да ги обуваш всяка година), цената има значение.
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • От: Доброволен резерв на армията

      Искаш да кажеш, че само ние сме обували 6 цифри народ за армията или искаш да кажеш, че всички големи армии по света носят кубинки с партенки? Или искаш да кажеш, че само богатите държави обуват и дават добра екипировка, пък ние от по-бедничките ги бием с кфот набараме? Или просто пропускаш, че пари е имало, но трябваше да бъдат и са все още ограбвани, та носенето на лоша екипировка от войската има не само каляваща насока, но и е напълнило нечии джобове? А може би просто ти се е дощяло да ми лепнеш едно определенийце, хей така за спорта...

      Коментар


      • От: Доброволен резерв на армията

        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
        ...Или искаш да кажеш, че само богатите държави обуват и дават добра екипировка, пък ние от по-бедничките ги бием с кфот набараме?...
        Да! Точно това искам да кажа.
        Да не говорим , че братушките до ден днешен все още имат доста войска обута с ботуши(имаше малко по-нагоре една снимка с едни дългокраки каки-загледай я)

        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
        Или просто пропускаш, че пари е имало, но трябваше да бъдат и са все още ограбвани, та носенето на лоша екипировка от войската има не само каляваща насока, но и е напълнило нечии джобове?
        Това също е вярно донякъде.

        А пък това:

        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
        А може би просто ти се е дощяло да ми лепнеш едно определенийце, хей така за спорта...
        не съм искал да го казвам , защото до сега в дискусията като цяло споделяш разумни мнения.

        ПП.С две думи-парите или ги даваш за добро оръжие и учения или за екстри(и респективно те бият като тъпан).За да си позволиш и двете ти трябват кинти които никога не сме имали накуп.
        ППП.До колкото си спомням държавната цена на един АК47 е 264лв.Колко струва един приличен Майндл?
        Последно редактирано от ЕМО; 21-02-13, 16:21.
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • От: Доброволен резерв на армията

          E има и прилични обувки, които не са кубинки и не са толкова скъпи. А тогава никой не е мислил за това да им е удобно на хората. Което не пречи да е имало проблеми и по-ниска продуктивност. Това, че можем от нищо нещо е голям бонус, но пари е имало и за по-добро оборудване, пък и не само държавни. А ботушите изобщо не са лошо нещо, даже бият кубинките в много отношения! Самите кубинки имат проблеми предимно с подметката, и до ден днешен има добри и много добри обувки са с цяла кожа. Разликата в парите би била съвсем малка, щото и наличната екипировка не е била безплатна. Аз не споря, това е имало, това се е носело, но поне в наши дни вече кубинките и партенките не би следвало да са нещо повече от спомен, пък ако се върнем пак на тях, ще е от липса на избор. Ако има избор, става. Освен това много хора носят кубинки днес, съмнявам се да го правят с партенки . A meindl споменах само щото и саломон не са никак евтинджос. Та мисълта ми е, че е възможен компромис, който да не изнежва и да е супер скъп, но и да не ти пречи и да ти вкарва в главата мисли за партенки и кубинки, когато трябва да се движиш лесно щото основната задача е стрелба, атака или нещо друго, което иска пълната ти концентрация... за да оцелееш. Дребничко, но важно смятам. А и не исках да задълбавам тотално в това, просто съм смутен от защитниците на партенките като процент и се коалирам с малкото им противници .

          Коментар


          • От: Доброволен резерв на армията

            Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
            Добре де Стефане, разбирам какво имаш предвид. Ама не мислиш ли, че много неща от тогава са се променили? Приемсвеността, традициите, условията, народопсихологията, манталитета ако щеш. Не е ли това безвъзвратно загубено или най-малкото до такава степен изменено, че то да не се повтори, както е станало тогава? Как го виждаш това да стане организирано от нашите съвременници и днешното поколение? Та ние къде по елементарни неща се пънем да оправим, а не можем, та една война да спретнем и чудеса от храброст да направим? Скептичен съм. И то много.
            Тия неща се съсипаха(и се съсипват не само тука) благодарение мераците на разни големи братя и сребролюбието на ганьовците дето се домогват до властта.Ма няма лошо, за големите братя де, всички империи до сега са допринесли с нещо за развитието на света.После по някоя война и пак от начало, нали знаем, че войната е лекарството на човечеството.Колкото до манталитета ни...ъъ...като си помислих и получих позиви за повръщане...ще ме извините.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Доброволен резерв на армията

              Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
              Искаш да кажеш, че само ние сме обували 6 цифри народ за армията или искаш да кажеш, че всички големи армии по света носят кубинки с партенки? Или искаш да кажеш, че само богатите държави обуват и дават добра екипировка, пък ние от по-бедничките ги бием с кфот набараме? Или просто пропускаш, че пари е имало, но трябваше да бъдат и са все още ограбвани, та носенето на лоша екипировка от войската има не само каляваща насока, но и е напълнило нечии джобове? А може би просто ти се е дощяло да ми лепнеш едно определенийце, хей така за спорта...
              Малко сме встрани от темата, но..... Мендъл-ът го скъсах за един ловен сезон, Чирука-та за 4, сега съм с едни с гортекс от Кабелас. Нито една от тези обувки няма да издържи една година носене по 14ч. на ден(тук не слагам строевата подготовка). Да по-леки са, по-удобни са, но са пет и нагоре пъти по-скъпи от кубинките(от 250лв нагоре- 50лв за кубинките). Поддръжката им е също толкова пъти по-скъпа( спрейове за гортекс- терпентинова боя за обувки). Та така....

              п.п. Рано или късно гортексът протича неудържимо. Лицевата кожа , ако се маже не.
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • От: Доброволен резерв на армията

                Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                E има и прилични обувки, които не са кубинки и не са толкова скъпи. А тогава никой не е мислил за това да им е удобно на хората. Което не пречи да е имало проблеми и по-ниска продуктивност. Това, че можем от нищо нещо е голям бонус, но пари е имало и за по-добро оборудване, пък и не само държавни. А ботушите изобщо не са лошо нещо, даже бият кубинките в много отношения! Самите кубинки имат проблеми предимно с подметката, и до ден днешен има добри и много добри обувки са с цяла кожа. Разликата в парите би била съвсем малка, щото и наличната екипировка не е била безплатна. Аз не споря, това е имало, това се е носело, но поне в наши дни вече кубинките и партенките не би следвало да са нещо повече от спомен, пък ако се върнем пак на тях, ще е от липса на избор. Ако има избор, става. Освен това много хора носят кубинки днес, съмнявам се да го правят с партенки . A meindl споменах само щото и саломон не са никак евтинджос. Та мисълта ми е, че е възможен компромис, който да не изнежва и да е супер скъп, но и да не ти пречи и да ти вкарва в главата мисли за партенки и кубинки, когато трябва да се движиш лесно щото основната задача е стрелба, атака или нещо друго, което иска пълната ти концентрация... за да оцелееш. Дребничко, но важно смятам. А и не исках да задълбавам тотално в това, просто съм смутен от защитниците на партенките като процент и се коалирам с малкото им противници .
                Знаеш ли , имаше едно филмче по Дискавъри за един англичанин който обикаляше най-екстремните места по света.Та той отиде на най-студеното място-гр.Оймякон в Сибир.Мисля че рекорда беше -67гр.И той като тебе екипиран с топ продукти на топ производители.Издържа два-три часа и набързо нахлузи валенките!Не съм против прогреса и новите технологии , но има неща изпитани в практиката , които изглеждат примитивни но ти събират очите.Аз съм софиянец(тук съм се родил и тук живея и до днес),но в казармата много бързо минах на партенки(въпреки , че само бях чувал за тях).Ако сега ми се наложи да се измъквам от някаква кофти ситуация , задължително ще си смотам едни партенки в джоба дори и да съм с Майндл (по принцип съм фен на кубинките и си ги нося всяка зима до ден днешен-на 37год. съм).
                Трябва да се отчете и нещо друго(което е много важно).При война(а и не само) , стремежа е екипировката и въоръжението да се произвеждат на родна земя за да не зависиш от външни доставчици(и съответно да си им в ръцете).Навремето(а и в момента) нямахме производител който да подсигури продукти с качествата на Майндл и Саломон. Разбира се стои варианта лиценз(пример Адидас и войната в Афган),но това още повече оскъпява продукта.
                Последно редактирано от ЕМО; 21-02-13, 14:24.
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

                Коментар


                • От: Доброволен резерв на армията

                  Аз пък мисля да си взема думите назад за сега, да се извиня, че разводнявам темата и да си спретна едни партенки и да ги понося. Не съм изобщо сипер топ мега оборудван, нося панталони за военни, щото всичко друго се къса за норматив, а и тях ги късам бързо. Мендела беше само пример разши се на второто обуване, но ми го смениха. Като цяло новите обувки не са стока като здравина, но за дюстабан кубинките ми идват нанагорно!

                  Коментар


                  • От: Доброволен резерв на армията

                    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                    Аз пък мисля да си взема думите назад за сега, да се извиня, че разводнявам темата и да си спретна едни партенки и да ги понося. Не съм изобщо сипер топ мега оборудван, нося панталони за военни, щото всичко друго се къса за норматив, а и тях ги късам бързо. Мендела беше само пример разши се на второто обуване, но ми го смениха. Като цяло новите обувки не са стока като здравина, но за дюстабан кубинките ми идват нанагорно!
                    От всичко написано оставам с впечатление че не харесваш партенките защото си предубеден към тях.Има един лаф: На неизпитан ученик двойка не се пише!А ти правиш точно това,защото партенките не си ги пробвал.Аз бях много доволен от тях,и единствените чорапи с които мога да ги сравня,са тези които ми дадоха когато бях на учение в морската пехота в САЩ.Такива в България по това време нямаше от къде да се купят,а чаршафи бол

                    Коментар


                    • От: Доброволен резерв на армията

                      Ами предубеден съм, щото съм носил и не ми беше никак, ама никак удобно! Единствено мога да обвиня себе си, че не съм ги слагал адекватно, но и първото носене ми ги сложиха, щото нали аз не можах. Моите стъпала са дълги и тънки, тесни. Имам проблем с това и обувките, щото големите номера са за хора с широки крака, лапатари . Съответно партенките ми се свличат, развиват и убиват, вие казвате само с тях без пришки, а аз с тях имам пришки много по-бързо. Оф не ми се спори повече за партенки, наистина. Готов съм да приема, че са топ оф дъ топ за краката на армията, извинявам се повторно, че изобщо съм ги споменавал и нека приемем, че съм калпав аз, а не те! Съвсем сериозно, не го казвам със заядливо, скептичен умисъл!

                      Коментар


                      • От: Доброволен резерв на армията

                        Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                        .
                        ППП.До колкото си спомням държавната цена на един АК47 беше 264лв.
                        150 лв.Началото 80-те години.
                        Имахме ценоразпис в ОСО-то.
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • От: Доброволен резерв на армията

                          Пак тогава един патрон струваше 15 стотинки, колкото един типов хляб. Това - за тия дето пък хленчат че мърлявите комуняги не им били давали да си гърмят за кеф. Минималната заплата беше 80 лева, един танков снаряд - 85.

                          Коментар


                          • От: Доброволен резерв на армията

                            Първоначално публикуван от GN2355 Преглед на мнение
                            Бекпакинг с 40 кг раница по алпийски терен една седмица средно 30 км дневно. Толкова по въпроса с партенките.
                            Това ако ми го демонстрираш със чисто нови армейски кубинки и чорапи,на следващият ден няма да може да ходиш,даже седмица.Има си обувки и обувки,нашите армейски бяха направени за здравина,а не да са удобни...

                            P.S. Само шинелът тежи 40кг,като е мокър...
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • От: Доброволен резерв на армията

                              Ми - изстискай го. Ама не го изхвърляй, че ако довечера не докарат в траншеите фирмените палатки по 1 000 долара парчето, може да ти стане и по-студено.
                              И каква е файдата от турбо маратонките, като се скъсат на камъните? А кубинките все едно се разтъпкват за седмица.

                              Коментар


                              • От: Доброволен резерв на армията

                                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                                А кубинките все едно се разтъпкват за седмица.
                                Ааа,има и по-бърз метод-бой 5мин с цепеницата(странно но не се разпадаха) и след два часа носене вече все едно са шити за теб.

                                Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                                150 лв.Началото 80-те години.
                                Имахме ценоразпис в ОСО-то.
                                Лошо се изразих-264лв е в момента(или поне беше преди две-три год.)
                                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                                Джон Кенеди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X