Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Доброволен резерв на армията

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Доброволен резерв на армията

    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
    Вода имахме само вечер късно до към ранна утрин. Обаче имахме басейн - около 6х3х2, даже успяхме да го напълним '84-та лятото и се чувствахме като на Златните. И рибарник имахме - старшината от там си извадил колелото година след като се уволнихме.
    Ох-х-х, нашите стари им щукна идеята... ние новобранците да копаме за басейн. Били чули, че някъде (явно при вас) имало. Идеята беше ентусиазирано подкрепена от началството Накрая старшинката се смили над нас и викна някакъв багер от селото да го довърши. Тамън да почнем да му правим кофраж и т.н. дойдоха някакви от щаба: "Какво е това ?!?!!" Старшината спаси положението: "А-а-а-а, другарю подполковник, нек`ви простаци от ВиК-то, нали укрепваха дигите, та решили да копат за пръст тука, че била хубава. Аз късно ги фанАх, ама като извадих пищова и те избегаа. И ся нема пръст да го заровиме, те нали я отмъкнаа..." Та, басейнът се превърна в гьол, в който опитите да се завъди риба пропаднаха, но пък разкошни огромни жаби се пръкнаха вътре. Стреляхме ги с флоберката на ЗКПЧ-то и готвачът приготвяше "водни пъдпъдъци" - чудно мезенце за алкохола от "ятаците" от селото. Такива яки жабешки бутчета по-късно само веднъж съм ял - бяха екстремно скъп индонезийски внос.

    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
    ...така или иначе осъзнаваш в един момент - ти не си там защото някой има нужда и разчита на теб,
    Абе, определено си имаха нужда от нас. Пък и от другите "войски" - да им работи някой.
    Нарушители (ама истински) имахте ли ? При нас - на съседната застава... Голяма паника беше, да ги видиш как им треперят на офицерЯта мартинките от страх, че им изгорЕ службицата, заминава заплатката... Изведнъж, докато трае обстановката им ставаш "колега", съотборник някакъв, разчитат на теб
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Доброволен резерв на армията

      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
      ... Мъж, мъж, ма какъв - научен да слуша и да изпълнява ...
      Можеш ли да посочиш армия, в която от войниците не се очаква да изпълняват заповеди, каквото и да си мислят за тях или издаващите ги?
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 18-02-13, 22:29.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Доброволен резерв на армията

        А, поне няколко само в Европа. Те и винаги от всички са яли пердах)
        Макар че нашата е от изобщо малкото, които по-често са били, отколкото са яли.

        Коментар


        • От: Доброволен резерв на армията

          Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение

          .....Не знам как е било при сухопътните,но ако 89г. беше станала война м/у посочените две държави , нашите (колкото и невероятно да звучи) щяха да избършат пода с турците. Буквално!!! ....
          Аааа , аз знам пък при сухопътните : Пак така .

          После (такава беше военната доктрина) щехме да ометем пода и с гърците .

          Стария и Боголюб щеха за награда да изкярат по 5 дена домашен отпуск , щото те нали . Дет се вика на първа линия са и посрещат врага с голи гърди ако требе , още от кльона.Нали за това са граничните - да не пускат никой да избяга навън от социалистическия рай... опс ! Грешка ! Да ни пазят от врага ...

          .... а на всичко отгоре имаше и хора дето си вярват . Ама пак се отклоняваме от доброволния резерв .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Доброволен резерв на армията

            Т.е., ти смяташ че граничарите е трябвало да се сбият с някого на границата, така ли?

            Коментар


            • От: Доброволен резерв на армията

              Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
              ....Добре че сега тия простотии ги няма, добре че не гинат 20 годишни като пилци по пътищата и не се пребиват и избиват...
              Та каква е разликата? .....
              Разликата е че сега във всяка къща има по 2 коли и на 18-годишнината или по-точно когато детенце изкара книжка , получава подарък БМВ за дрифт .

              В ония години горе - долу пак около 18 - годишнината излизаше номера на вноската за Жигула , дето тате я е направил на детенце малко след раждането му . А понеже не всички бяха далновидни , а и не всички можеха да прежалят 1500 лв. за вноска и после да чакат 15-16 години , то и броя на 20 годишните живи "торпили" с жигули и москвичи по пътищата бяха в пъти по-малко . ... пък и как ше пилиш гуми , като няма откъде да купиш после други?!

              .... а на въпроса ти "ми сега какво сме" , отговора мисля , че е ясен : по отколешна традиция , при все военните ни победи , при все индивидуалните ни способности (на нас , българите) и с армия и без армия , както обикновено пак сме откъм страната на булката .

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Т.е., ти смяташ че граничарите е трябвало да се сбият с някого на границата, така ли?
              Не , аз смятам , че при цялата ни военна мощ беше по-добре , че не се сбиха с никой . Нито те , нито трите ни армии.
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Доброволен резерв на армията

                Армиите бяха пет, а граничарите на никой не му е минавало да ги сбива с никого, понеже нито го могат, нито някога им е било работа.

                Коментар


                • От: Доброволен резерв на армията

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  ...Армиите бяха пет....
                  Ми по мое време май бяха три , ама дърт съм вече , не помня. Или ти туряш и Съвецката ?
                  .. а със граничарите закачката е друга , ама карай .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Доброволен резерв на армията

                    По съвецките въпроси тука има други експерти, както и по идиологическата работа. Аз не им отбирам. Откак е възникнало Третото българско царство, армиите все са били пет. Две трябваше да се развърнат в Северна България при нужда.
                    А граничарите и да искаш не можеш да ги оставиш да се бият, понеже винаги са били собственност на МВР, а не на МНО. Освен дето нямат с какво да се бият, и задачите им са други.

                    Коментар


                    • От: Доброволен резерв на армията

                      Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение

                      Не ми се рови за да намеря точните бройки и за това ще ти го кажа с думи прости-през 89г. България и Турция имат приблизителен паритет като качество и количество на материалната част(важи за ВВС,при ЗРВ превеса е в наша полза и то значителен-говорим като плътност , а не просто бройки).Голямата разлика идваше от подготовката на личния състав. Не знам как е било при сухопътните,но ако 89г. беше станала война м/у посочените две държави , нашите (колкото и невероятно да звучи) щяха да избършат пода с турците. Буквално!!! Това ти го пиша не от гол патриотизъм , а защото имам поглед върху материята. Темата е толкова дълга за обяснение , че може да се напише учебник а вярвай ми не ми се пише.
                      Ако искаш на кратко в тая тема,но ако искаш и нова да отворя - кажи точно с какво,как и по какъв начин ще изметем пода с Турците преди 30-40 години да речем.Самолет срещи самолет,после???Щото преди около 30 години летиш до Инджирлик,пускаш 2 бомби,теглиш и се прибираш пеша,че пЦицата или закача бака с гориво или бомби.Тьпо сравнение ма нали си говорим за някакви самолети там дето са едни 7-8 петилетки на мушка.

                      Дай кратко,аз какво и от къде съм чувал няма значение,ти имаш поглед върху подготовката на нашите и на турците и знаеш бройката и на нашите и тяхната,как точно ще изберем пода с тях?
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Доброволен резерв на армията

                        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                        Което е никф избор, аз не се чувствам добре извън БГ ако не е за туризам и разходки. След месец вън искам да си дода. Кефи си ме тук и не мисля, че бегълците са стока щом бягат!
                        В тукашната конституция има едно нещо което ми харесва -всеки има право да преследва щастието си........

                        За кои бегълци говориш,за тия дето бягаха през браздата едно време по щастливите години или за тия дето бягат от странностите поднесла им съдбата в лицето на мммммм кой се сетиш там.Гледам нещо протести има тия дни в БГто,за какво мрьнкат?

                        А че не са стока е ясно,матряла втасва
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Доброволен резерв на армията

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          Ако искаш на кратко в тая тема,но ако искаш и нова да отворя - кажи точно с какво,как и по какъв начин ще изметем пода с Турците преди 30-40 години да речем.Самолет срещи самолет,после???Щото преди около 30 години летиш до Инджирлик,пускаш 2 бомби,теглиш и се прибираш пеша,че пЦицата или закача бака с гориво или бомби.Тьпо сравнение ма нали си говорим за някакви самолети там дето са едни 7-8 петилетки на мушка.

                          Дай кратко,аз какво и от къде съм чувал няма значение,ти имаш поглед върху подготовката на нашите и на турците и знаеш бройката и на нашите и тяхната,как точно ще изберем пода с тях?
                          Накратко не става ама все пак ще пробвам:
                          1.80-85% от българските пилоти бяха "летец-пилот 1-ви клас" (ако нещо ти говори това)-на практика почти всички от ст.лт. вкл. нагоре (с малки изключения).При турците (и гърците) този процент е 10-15.
                          2.България имаше най-плътната ЗОНОВА система за ПВО във Варшавския договор.Турците никога не са имали зонова ПВО-при тях винаги е била обектова.
                          3.На турците и до ден днешен (с малки уговорки-през последните десетина-петнадесет год. започнаха да насищат ВВС с Ф-16) гръбнака на ВВС е съставен от F-4 и F-5 (набори на МиГ-21-сиреч от войната във Виетнам) при това от МАЙМУНСКИТЕ варианти(за справка нашите МиГ-23БН и МиГ-29 могат/можеха да носят тактическо ядрено оръжие).
                          4.Турците никога не са имали ЗРК с възможностите на С-300 и С-200-на "Пейтриът" им се посмяхме от сърце още на първата война в залива-справка "Скъд"-а който падна точно върху базата на USMC в Изрел ако се не лъжа.
                          5.ПВО и ВВС са род войски които изискват гънки.Турците като цяло са мъжки момчета , ама са малко кухи лейки и тънките науки не са им сила.
                          6.Това , че като бройка самолети бяхме наравно май вече го споменах.
                          Темата е много дълга и има още много за писане.
                          Последно редактирано от ЕМО; 19-02-13, 03:13.
                          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                          Джон Кенеди

                          Коментар


                          • От: Доброволен резерв на армията

                            Летец пилот първи клас,самолетите една бройка,а под самолетите какво правим?

                            Явно за мен метене на пода е едно,а за теб друго.Когато с нашата бройка самолети и пилоти ометем турците,а след това мине и пехота от там тогава си говорим за омитане.Ракети имало,съгласен,а колко бройки бяха и кое целят?От кога и по колко броя 16 ки имат в Инджирлик и колко броя 29 ки имахме ние?Ония от кога сьбират Фчета?

                            Не мине ли пехотата нищо не е минало,така е било и така ще бъде,а ние може да се цепим с колкото искаме летци първи клас / май ми говори нещо,раснах едно време в Каменец,бащата правеше пилоти първи клас,играеше го инструктор едно известно време /.Самолети и ракети и после?По 5 на нож,а другите трима?

                            няма значение,аз явно други представи имам.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Доброволен резерв на армията

                              През ония години нашите пилоти имаха не по малък нальот от колегите им в НАТО . От втората световна война насам който спечели въздушното превъзходство печели и войната .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Доброволен резерв на армията

                                Да питам пак тогава - какво имахме ние и какво те,колко Ф16 имаха те срещу колко 29ки от нашите,Инджирлик базата какво имаше?

                                1:1 ма нашите били по-добре подготвени и ще ометем Турция с 2 шепи Мигове и 21ци дето пускат 2 бомби и си пазят после прякора Гьлаба на Мира.........пехотата какво е правим като са над 7:1 или ние да м вземем небето над цяла Турция пък после лесно.


                                3 години след споменатите бях планшетист на едно от летищата ни,много малко ме съмнява колко можеха да летят в Графа и какво ставаше за летене на третия ден,за сега да не говорим.Омитане е едно друго нещо,я стигнем до Истанбул,я ни наричат малко преди това.


                                Как да е,безмислено да споря по тая тема,за омитане обаче трудно може да се говори.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X