Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въоръжение на българската армия

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въоръжение на българската армия

    Първоначално публикуван от Ingeneer Преглед на мнение
    Фото е от България
    Това нищо не означава . Може и фотошоп да е тези които разбират повече от фотография да кажат .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Въоръжение на българската армия

      Быстро расколоть не получилось. Готовлю терморектальный криптоанализатор...

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Book3jl0.jpg
Прегледи:1
Размер:43.6 КБ
ID:5497337
      Бира без ракия - парите на вятъра

      Коментар


      • От: Въоръжение на българската армия

        Първоначално публикуван от salmanski Преглед на мнение
        Не знам. Ама я виж тука http://www.md.government.bg/bg/zmeyovo.php/?fn_page=2
        Май редовно си стрелят със нея.
        Не е задължително да стрелят. Изстрелът за 2C1 и Д30 е еднакъв и е с означение Д30
        Последно редактирано от derhunter; 01-10-13, 18:11.
        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

        Коментар


        • От: Въоръжение на българската армия

          Ето още една екзотика от въоръжението на БНА: зенитно оръдие КС-30, 130мм.
          Снимките са на остатъците му...









          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

          Коментар


          • От: Въоръжение на българската армия

            Интересно и странно. Имам основания да смятам, че тая снимка е правена в БГ. Което значи, че сме имали КЩМ "Поток" БМП-1КЩ. Досега обаче в различните записки по българските въстания не съм срещал информация за това...
            Последно редактирано от derhunter; 02-10-13, 19:15.
            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

            Коментар


            • От: Въоръжение на българската армия

              Има даже и снимки в "Бета" имаше някъде в темите . Там става една ситуация някой от нашите щабни плъхове генерал влиза в машината и си удря главата . Следва заповед машината да се направи по висока ходи обяснявай на такъв дървояд че не може туко така да вдигнеш височината променя се тонажа и центъра на тежестта и машината става по нестабилна . Накрая направили нещо което не прилича на нищо и го приели на въоръжение . Знаете ли колко беше цената на вратата на завода на едно БМП и една Гвоздика ?
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Въоръжение на българската армия

                Драгобаре...... на път съм да намеря Panzerkampfwagen V или поне да съм сигурен къде са отишли... Ко ш каиш по темата?
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • От: Въоръжение на българската армия

                  Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                  Драгобаре...... на път съм да намеря Panzerkampfwagen V или поне да съм сигурен къде са отишли... Ко ш каиш по темата?
                  Че ще пиеш немска бира с нюрнбергски наденички, те това ще кажа!!!
                  Мани аз какво ще кажа, ама това ще си е миниреволюция в близката ни военна история ако го направиш. Снимки или документални свидетелства? Ех тези Пантери, колко се изписа и изрева по тях. Само не ми казвай, че седят зарити в сено у някой бивш колхоз или селска паланка. Дай подробности!
                  Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                  Коментар


                  • От: Въоръжение на българската армия

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Има даже и снимки в "Бета" имаше някъде в темите . Там става една ситуация някой от нашите щабни плъхове генерал влиза в машината и си удря главата . Следва заповед машината да се направи по висока ходи обяснявай на такъв дървояд че не може туко така да вдигнеш височината променя се тонажа и центъра на тежестта и машината става по нестабилна . Накрая направили нещо което не прилича на нищо и го приели на въоръжение . Знаете ли колко беше цената на вратата на завода на едно БМП и една Гвоздика ?
                    Мен ме учудва факта, че наши офицери са имали претенции към машина произведена серийно в чужбина (в случая СССР и ако става дума именно за КЩМ БМП-1 "Поток"). Виж ако такива се предяват към машини родно производство, където родния производител евентуално би ги взел под внимание при бъдещото производство ок. Но дори и това е малко имагинерно имайки предвид трудните конструктивни изменения спрямо базовото задание, които ако се състоят, трябва да преминат през един бюлюк одобрения, сертификати, контрол и разрешения. А това на времето надали е било толкова лесно и въобще възможно. За мен е интересен самия факт, че именно този модел КЩМ се е подвизавал в родната армия въобще и за съжаление не знам в кои части, колко бройки и къде. От тая гледна точка бих се радвал ако се намерят и другите снимки (
                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Има даже и снимки в "Бета" имаше някъде в темите.
                    ). Предполагам, че по бордния номер може да се открие на кои части са принадлежели.
                    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                    Коментар


                    • От: Въоръжение на българската армия

                      Нещо подобно на това имаше два броя ... у наше село. За съжаление съм ги виждал само на тъмно ... през деня не ги изкарваха.
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • От: Въоръжение на българската армия

                        Генерал нямаше работа в БМП-1КЩ, тя е подвижна командната машина в звеното МСП/ТП, демек за щаба на полк.

                        Коментар


                        • От: Въоръжение на българската армия

                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                          Генерал нямаше работа в БМП-1КЩ, тя е подвижна командната машина в звеното МСП/ТП, демек за щаба на полк.
                          Бе той няма работа, ама да си вре гагата на всякъде и да ръси мъдрости може.
                          Май я намерих тая снимка:
                          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                          Коментар


                          • От: Въоръжение на българската армия

                            Хммм, готов да се обзаложа че това тн афгански вариант, имайки предвид воден резервоар отзад отляво.
                            Последно редактирано от Sibirski; 04-10-13, 16:39.

                            Коментар


                            • От: Въоръжение на българската армия

                              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                              Генерал нямаше работа в БМП-1КЩ, тя е подвижна командната машина в звеното МСП/ТП, демек за щаба на полк.
                              Няма ама военния приемчик от руска страна в Бета е бил генерал . Душата са вадили на колегите за един крив заваръчен шев а като сложиш българска и руска Гвоздика вашата е все едно правена от негри в Мозамбик един прав заваръчен шев няма а ламарините все едно с флекс сте ги рязали права трудно ще намериш . Във военно историческия има руска като я видях в първия момент си казах мамка му кой я е пуснал това си е направо брак . После гледам няма и серийния номер и чета на табелката доставена от СССР през .... година .
                              Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                              Предполагам, че по бордния номер може да се открие на кои части са принадлежели.
                              В Бета машините бяха без бордни номера слагаха си в частите . Това е трети сдатъчен участък крайното в дясно е КЩМ не се вижда много ясно .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zx620y348_1139899.jpg
Прегледи:1
Размер:82.1 КБ
ID:5523477
                              Последно редактирано от sek.1; 04-10-13, 17:54.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Въоръжение на българската армия

                                Освен традиционото заяждане, какво друго искаш да кажеш? Нещо по темата може ли да се чуе.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X