Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въоръжение на българската армия

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Въоръжение на българската армия

    http://offnews.bg/index.php/168940/t...ha-ruse-snimki Мила родна картинка . Велик е нашия войник (този с очилата) Каските от втората световна БТР 60 ПБ от малко след нея Съвременната българска армия в действие Само как хубаво са вързали теглича и с него са блокирали страничния люк на машината . За подобно нещо по мое време със сигурност щях да се отвися в ареста въпреки че почти никой не пращаха там .
    Последно редактирано от sek.1; 07-03-13, 20:20.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #77
      От: Въоръжение на българската армия

      Твоето време няма нищо общо с днешно време. България армия няма. Точка. Нито кадри, нито техника, нито ресурс, нито някакво светло бъдеще.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • #78
        От: Въоръжение на българската армия

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        тук става въпрос предимно за ПВО..

        не може да се гръмне току-така - за Нова година, примерно...
        Трябва да са изпълнени доста условия, за да мине пуск
        едно от тях е да има цел, и целта да не отговаря на НРЗ
        Да де то и на децата е ясно, че не може "току-така", израза за фишека и новата година беше опит хумористично да се даде дефиниция на сегашните хумористични възможности на българската армия.Всъщност сегашната армия спокойно може да мине към гражданска защита, поне при бедствия и аварии хората са полезни и спасяват животи.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • #79
          От: Въоръжение на българската армия

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Само как хубаво са вързали теглича и с него са блокирали страничния люк на машината . За подобно нещо по мое време със сигурност щях да се отвися в ареста въпреки че почти никой не пращаха там .
          И аз мислех да напиша нещо подобно, по повод картинката която видях в дивизона в Понор. По времето когато аз служех, за пускови в такова разсипано състояние - огневаците щяха да ходят на мигли седмици наред. И то със сериозни бушони по физиономията, че старшинките от ОК бяха все яки мъжаги и с къс фитил.

          После реших че ще прозвучи малко като "еееех, ние едно време, какви машини бяхме". Ама сега ти като се престраши, реших и аз да се включа
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • #80
            От: Въоръжение на българската армия

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            И аз мислех да напиша нещо подобно, по повод картинката която видях в дивизона в Понор. По времето когато аз служех, за пускови в такова разсипано състояние - огневаците щяха да ходят на мигли седмици наред. И то със сериозни бушони по физиономията, че старшинките от ОК бяха все яки мъжаги и с къс фитил.

            Коя година си служил в Понор,ако не е тайна?
            Може и на лични да не спамим темата.
            0осем9осем7шест0осем7едно
            Миро

            Коментар


            • #81
              От: Въоръжение на българската армия

              В Понор съм ходил само запас, преди 3 или 4 години, не помня точно. По някаква странна военна логика за времето на запаса бях назначен за командир на ОК разчет (старшинска длъжност ! За една седмица запас изкарах колосалните 110 кинта ), при положение че цялата си служба изкарах в РТК (АККОРД) и то на съвсем друг тип техника - С75. Да не говорим че ТЗМ бях виждал само от далеч, и то припичайки се на слънце докато зяпам как гърчат колегите от ОК. Не че имаше някакво особенно значение, щото така или иначе цяла седмица само люпехме семки и плякахме карти. Само един ден ни закараха на Сливница да постреляме с автоматите за разкош.

              А войниклъка го отслужих в дивизионите в Чепинци, Царацово (2-ра бригада), Райово, вишката над Перник, и накрая пак Чепинци.
              Последно редактирано от windwarrior; 07-03-13, 21:40.
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • #82
                От: Въоръжение на българската армия

                Ето го поделението около Горна баня на С-300ПМУ:
                http://maps.google.com/maps?t=h&hl=en&ie=UTF8&ll=42.715551,23.061428&spn=0.004399,0.007285&z=17&om=1е

                Ей го и Понор с С-200
                http://www.wikimapia.org/#lat=42.9062033&lon=23.1859374&z=17&l=0&m=b

                http://maps.google.com/?t=k&om=1&ll=...28039,0.058537

                Последно редактирано от Dagobar; 07-03-13, 22:06.
                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                Коментар


                • #83
                  От: Въоръжение на българската армия

                  Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                  Забавна карта

                  Ей го и Чепинския дивизион

                  http://www.wikimapia.org/#lat=42.732...3&z=17&l=0&m=b

                  Царацовския дивизион (странно, спомням си че имаше и позиция на С-125)

                  http://www.wikimapia.org/#lat=42.206...rch=tsaratsovo

                  Райовския дивизион

                  http://www.wikimapia.org/#lat=42.408...&search=rajovo

                  Пернишката "Вишка"

                  http://www.wikimapia.org/#lat=42.569...&search=pernik
                  Последно редактирано от windwarrior; 07-03-13, 23:28.
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Въоръжение на българската армия

                    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                    И аз мислех да напиша нещо подобно, по повод картинката която видях в дивизона в Понор. По времето когато аз служех, за пускови в такова разсипано състояние - огневаците щяха да ходят на мигли седмици наред. И то със сериозни бушони по физиономията, че старшинките от ОК бяха все яки мъжаги и с къс фитил.

                    После реших че ще прозвучи малко като "еееех, ние едно време, какви машини бяхме". Ама сега ти като се престраши, реших и аз да се включа
                    Нямаше кой да допусне да се стигне до такова състояние . Преди още да се е стигнало цялата командна верига щеше да е в затвора за подкопаване бойната готовност на страната . Категорично е забранено външното блокиране на люковете на техниката . Тая машина обикновено вози мотострелково отделение 10-14 човека и поне двама човека екипаж . При едно преобръщане или подпалване това са ти аварийните изходи от които зависи живота на хората . По наше време за така вързан теглич вързалия го със сигурност щеше да отнесе една десятка да му дойде акъла . В ония години когато се е налагала разхерметизация на машина ЗКТЧто не мърдаше от парка защото това ставаше само с негов подпис и разрешение. Ако нещо не се направи като хората той отнасяше всичката строгост на закона . Разказвали са ми случка от Камбоджа с някакви английски БТРи които нямали люкове от страни . Настъпват мина и се преобръщат по таван корпуса оцелява но екипажа няма от къде да се евакуира и докато ги намерят вътре всички са предали богу дух. Слез тая случка спират от експлоатация въпросните БТРи .
                    Последно редактирано от sek.1; 08-03-13, 04:55.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #85
                      От: Въоръжение на българската армия

                      Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                      Ето го поделението около Горна баня на С-300ПМУ:
                      http://maps.google.com/maps?t=h&hl=en&ie=UTF8&ll=42.715551,23.061428&spn=0.004399,0.007285&z=17&om=1е
                      Ааааа!За поделението в Банкя ли става дума. Бе мигам аз,мигам-къде пък над Горна Баня има С300,викам си "леле в онова изоставеното зимата са монтирали нов дивизион" , а то "загубени в превода".То това поделение май все още е секретно?

                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      В Понор съм ходил само запас, преди 3 или 4 години, не помня точно.
                      Викали са те запас през 2009?!?!? Е как? Нали военните не ни искаха вече?
                      Последно редактирано от ЕМО; 09-03-13, 18:27.
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • #86
                        От: Въоръжение на българската армия

                        Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение



                        Викали са те запас през 2009?!?!? Е как? Нали военните не ни искаха вече?
                        Искат ни не ни искат други няма .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #87
                          От: Въоръжение на българската армия

                          Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                          Ааааа!За поделението в Банкя ли става дума. Бе мигам аз,мигам-къде пък над Горна Баня има С300,викам си "леле в онова изоставеното зимата са монтирали нов дивизион" , а то "загубени в превода".То това поделение май все още е секретно?
                          Сега што ма караш да се червя бре. Виноват- Банкя е.

                          Сигурно е секретно. Ама аз не се сещам какво му е секретното. Знае се какво, знае се къде, знае се колко. Сигурно местния овчар си пасе там стадото. Ама било секретно, ми може, ама за някой заблуден турист сигурно. На времето имаше една презентация в наше ВВС поделение. Военна полиция изрично забрани на нашите журналисти да снимат самолетите вътре, а на чуждестранните журналисти не ?!?!?!?! Като свърши всичко, пред портала чужбинските журналисти усложливо и колегиално дадоха снимки и на нашите, които после цъфнаха на всякъде. Та толкова за секретноста...
                          Хе, сега го погледнах на Google Street Wiew, стига се до портала на който гордо е написан номера на поделението 32610! КПП обзаведено със сателит на Булсатком
                          На времето беше по-трудно до Белоградчик да се стигна, в най-добрия случай трябваше поне открит лист от МВР....
                          Последно редактирано от Dagobar; 09-03-13, 20:22.
                          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Въоръжение на българската армия

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Искат ни не ни искат други няма .
                            Така де , ама нали армия вече няма! Танковете,оръдията и самолетите ги нарязаха,снарядите "случайно" се взривиха......на два пъти.За какво сме им?Да люпим семки...?
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • #89
                              От: Въоръжение на българската армия

                              Имаше едно поделение на Люлин планина, на един хълм точно над Владя, някой да има достоверна информация какво е било поделението.Едно време чувах хората да си въобразяват разни ракети там.Аз лично съм видял някакво оръдие и два зила, преди много години, когато се изкатерихме на отсрещния баир.Иначе имаше и път за военните, на горе по хълмовете, който започваше някъде от местното ТКЗС.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • #90
                                От: Въоръжение на българската армия

                                Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                                Така де , ама нали армия вече няма! Танковете,оръдията и самолетите ги нарязаха,снарядите "случайно" се взривиха......на два пъти.За какво сме им?Да люпим семки...?
                                По документи има и доста пари се харчат за нея .
                                Първоначално публикуван от ПрофесионалистА Преглед на мнение
                                Имаше едно поделение на Люлин планина, на един хълм точно над Владя, някой да има достоверна информация какво е било поделението.Едно време чувах хората да си въобразяват разни ракети там.Аз лично съм видял някакво оръдие и два зила, преди много години, когато се изкатерихме на отсрещния баир.Иначе имаше и път за военните, на горе по хълмовете, който започваше някъде от местното ТКЗС.
                                На Люлин планина само че от към Банкя имаше някакви радари . Преди десетина години един приятел ме замъкна натам да се разходим с моторите . Тогава още работеха .
                                Последно редактирано от sek.1; 10-03-13, 10:33.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X