Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шипове за гуми!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Как да си направим зимни гуми

    Проста работа си е .

    Изискава малко инструменти и свободно време,както и мерак.
    Да се откажеш е лесно,да успееш е трудно.

    Коментар


    • #47
      От: Как да си направим зимни гуми

      Верно но, трябва и малко умения все пак не е сложно.

      Коментар


      • #48
        От: Как да си направим зимни гуми

        Много добра идея,а майсторчето как смело дупчи дали не влезе вътре
        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

        Коментар


        • #49
          От: Как да си направим зимни гуми

          Като че ли трябва лека корекция в заглавието. Това са гуми за лед. В сняг не вършат много работа. И никак не е разумно да се ползват без наоколо да стои дежурна линейка с няколко литра кръв на борда. Кой не е гледал падане с такива таралежи? Има си състезания на ледена писта - гледайте ги.
          0888932647

          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

          Коментар


          • #50
            От: Как да си направим зимни гуми

            За пореден път се убеждавам,че мерака е по -силен от дриснята.
            За бърза помощ,полиция и пожарна тел. 112.
            За ядене и пиене - 0876 74 99 88 - Михаил Рашков

            Коментар


            • #51
              От: Как да си направим зимни гуми

              Тая идея ми дойде екстра! Днес точно с такова нещо ще се занимавам с един приятел....Иска да си прави "шипарки" за едно БМВ ,но досега идея беше,да ги правим с коларски болтове! ...Ако стане нещо готино,ще снимам и ще Ви покажа довечера,какво сме сътворили!
              Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

              Коментар


              • #52
                От: Как да си направим зимни гуми

                Вижда ми се доста рисковано.Изработката е доста хитра като цяло, но ми се виждат прекалено остри.Както каза колегата линейка ... Варианта с болтовете май е по-удачен.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0032.jpg
Прегледи:2
Размер:114.9 КБ
ID:5346980
                三菱帕杰羅
                Цитат:"Нямам Хоби Без Двигател" еми и аз така ...

                Коментар


                • #53
                  От: Как да си направим зимни гуми

                  Тук има доста изписано по темaта http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=112252&page=3
                  Научих,че колкото и да знаеш,все още има какво ново да научиш!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Как да си направим зимни гуми

                    Първоначално публикуван от dragorip Преглед на мнение
                    Проста работа си е .

                    Изискава малко инструменти и свободно време,както и мерак.
                    Такъв монтаж ама никога не бих сложил на КТМ 350/450 на задна гума. Причини:
                    - вече е споменато по-нагоре - изключително опасен монтаж, основно поради заострените болтове и второ поради тяхната дължина;
                    - след първия скок и приземяване КТМ-а ще е със срязано задно гърне и за нов заден калник;

                    Не ми се мисли какво ще се случи ако при ситуация закачиш себе си или колега.

                    Основно поради това, предпочитам оригиналните шипове въпреки цената. Или ако ще е такава направа - ще ги разредя, болтове без остриета и по-къси...и най-вече на износена гума със скъсени(изпилени) грайфери, като ИЗКЛЮЧИТЕЛНО много ще внимавам с външните(крайните) ако е FIM-ска гумата.

                    Макар че ако само ще се вози човек като този на клипа...с това огледало за задно виждане. А бе за лед определено става...
                    Mitsubishi L200 DobbleCab

                    KTM XC 450 RW 2009
                    KTM 350 SX 2011

                    Коментар


                    • #55
                      От: Как да си направим зимни гуми

                      И аз се „зарибих" с тези шипове! Имах стара ендуро гума, на която набързо пробих 126 бр. 7мм.дупки. Взех от строителния магазин коларски болтове: 18бр. 6х20, 72бр. 6х25, 36бр. 6х30, 126 бр. широко периферни шайби и 252 бр. 6мм.гайки на стойност 24 лева. След 2-2.5 часа се получи това:

                      След голяма мъка с монтажа на гумата (при натягането на болтовете гумата се „затваря") и качването на мотора се получи „ФАЛ" - болтовите се оказаха дълги и опираха във вилката!!! Леко рязане с ъглошлайфа и стана точно:


                      Дойде време за проба:




                      След няколко обиколки и едно падане установих че, трябва да има шипове и на предната гума!!!

                      Това е от мен!!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Шипове за гуми!?

                        Някой пробвал ли е на АТВ ?
                        Имам едни стари поизтъркани гуми и мисля да направя нещо подобно.
                        Обаче трябва да помисля и за вътрешна гума,защото преполагам ще спада.
                        Симеон Симеонов - 0878666200
                        Suzuki Bandit N600 with K&N filter and Hurric exhaust
                        Suzuki - A way of life

                        Коментар


                        • #57
                          От: Шипове за гуми!?

                          Първоначално публикуван от vratzassfront Преглед на мнение
                          Някой пробвал ли е на АТВ ?
                          Имам едни стари поизтъркани гуми и мисля да направя нещо подобно.
                          Обаче трябва да помисля и за вътрешна гума,защото преполагам ще спада.
                          Евгени Турбото си направи неговите на АТВ-то отдавна,намери му някаде имаше тема със снимки!
                          Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Шипове за гуми!?

                            Печелите ме за каузата! Тази година едва ли ще е (то след един месец си започва нормалното каране),но за догодина най-вероятно и аз ще съм в групата на "шипарките". Та в тоя ред на мисли я кажете , според вас как ще по-хитро-гумата да е с дълбок грайфер(сиреч нова) или е все тая(т.е. може да минем на по-нискобюджетното изпълнение с гума за изхвърляне)? Въпроса е към тия които вече имат практика.Смисъла на въпроса-освен в сняг,чат-пат се попада и на кал(предполагам) та играе ли грайфера някаква роля или само носи шиповете?Кажете вашите наблюдения.

                            ПП.Все си мисля , че ако те добара гума която се върти с 200-500 оборота , ще хвърчат кръв и сОполи независимо дали е с оригинални шипове , с болтове , с рапидки или с пирони за хилти...
                            Последно редактирано от ЕМО; 14-02-12, 17:11. Причина: допълване
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • #59
                              От: Шипове за гуми!?

                              Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                              ПП.Все си мисля , че ако те добара гума която се върти с 200-500 оборота , ще хвърчат кръв и сОполи независимо дали е с оригинални шипове , с болтове , с рапидки или с пирони за хилти...
                              Пак да повторя. Гледал съм по телевизора какво прави с човешко месо това нещо. Не се подлъгвайте да карате с такива гуми в снега без много сериозни протектори и линейка наоколо. Равностойно е на бензинова резачка та ако не и по-зло.
                              0888932647

                              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                              Коментар


                              • #60
                                Re: От: Как да си направим зимни гуми

                                Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
                                Такъв монтаж ама никога не бих сложил на КТМ 350/450 на задна гума. Причини:
                                - вече е споменато по-нагоре - изключително опасен монтаж, основно поради заострените болтове и второ поради тяхната дължина;
                                - след първия скок и приземяване КТМ-а ще е със срязано задно гърне и за нов заден калник;

                                Не ми се мисли какво ще се случи ако при ситуация закачиш себе си или колега.

                                Основно поради това, предпочитам оригиналните шипове въпреки цената. Или ако ще е такава направа - ще ги разредя, болтове без остриета и по-къси...и най-вече на износена гума със скъсени(изпилени) грайфери, като ИЗКЛЮЧИТЕЛНО много ще внимавам с външните(крайните) ако е FIM-ска гумата.

                                Макар че ако само ще се вози човек като този на клипа...с това огледало за задно виждане. А бе за лед определено става...
                                Само да уточня за гърнето, че се монтират дистанционни втулки с по- дълги болтове 6 мм. и въпроса е решен. При липса на втулки просто се подлагат по- голям брой широки шайби за да се отдалечи гърнето от гумата.
                                По въпроса за това че е опасно- ДА ТАКА Е, било то с болтове било то с пирони. Въпроса е че при по "лют" материал "гумата" става много по- дълготрайна с оглед на труда за изработката й.
                                Да тези гуми стават за лед, но стават и за сняг дълбок до 30- 40 см. Все пак това е двуколесно МПС. Ако става въпрос за тазгодишния сняг варианта е този!
                                Бензин в кръвта!
                                http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150681644348141.417840.569443140&type=1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X