Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шипове за гуми!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шипове за гуми!?

    Здравейте колеги.

    Залудял съм през зимния сезон да не прекъсвам с приключенията на две колела и след известно суетене по заснежените баири реших, че оптималното решение са ШИПОВЕТЕ!?
    Само за хората с много средства ще препоръчам една друга тема
    като симпатиите ми клонят към EXPLORER

    Та на въпроса за шиповете

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pir alle..JPG
Прегледи:2
Размер:196.6 КБ
ID:5915931Натиснете снимката за да я уголемите

Име:004.jpg
Прегледи:2
Размер:124.6 КБ
ID:5915932Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT0016.JPG
Прегледи:2
Размер:150.4 КБ
ID:5915933

    Ако някой ги ползва на сняг да сподели, както и от къде да си ги поръчам?
    В ЕдиМото ги има направо "наковани" на гума, но аз си имам нова, така че мога да си купя само шипове и да си ги навъртя.
    Има ги и ТУК но трябвало да се заяви от повече хора за да се направи поръчка.
    Ето и няколко линка за повече инфо:
    http://www.best-grip.com/eng/enduro_fuoristrada.asp
    http://www.best-grip.com/pdf/tabella_EN.pdf

    http://www.youtube.com/watch?v=Ag0AR...layer_embedded





    Бензин в кръвта!
    http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150681644348141.417840.569443140&type=1

  • #2
    От: Шипове за гуми!?

    Аз си сложих обикновени видийки закупени от железарията само лев и двайсе. Досега нямам нито една паднала от гумата. Моторът се държи стабилно на всички терени сняг,лед,кал и зеленясали скали. Времето, за което ги монтирах на гумата, не беше повече от двадесет минути. Естествено, трябва да имаш и приспособление, което можеш да си направиш сам. Ти решавай дали да си поръчаш специялни шипове или да се раходиш до железарията.
    Последно редактирано от viki terzieva; 15-02-11, 15:06.

    Коментар


    • #3
      От: Шипове за гуми!?

      Дай някоя снимка, за да видим как изглеждат след експлоатация?
      Шапките отрязани ли са след навиването в протектора, или си стоят?
      По принцип въпросните шипове са "tempered" и действително са доста люти.
      Аз имам 4-ри такива гуми 13"- ки и във времето на единия комплект се опитахме с баща ми да скъсим леко шиповете, защото са излишно дълги, но материала се оказа наистина много лют и бая пилене падна.
      За този вариант с видийките съм се замислял и май ще пробвам ако не намеря шипове, но след навиване ще отрежа шапките за да може контактната повърхност да бъде близка както на въпросните шипове.
      Бензин в кръвта!
      http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150681644348141.417840.569443140&type=1

      Коментар


      • #4
        От: Шипове за гуми!?

        Главите на видиите са вътре в тампона на гумата,острата страна е навън.Аз ползвам видиики с обла глава и право чело към резбата.Първо пробивам с 3мм свредло на дълбочина 2-3мм по-малка от дължината на видийката,след това слагам едно приспособление в патрона на дрелката и с въртене вкарвам видията с главата навътре,след това обръщам въртенето на дрелката и видията се отвива от приспособлението и остава в гумата.Самото приспособление педставлява едно фи с отвор 2мм в средата така че видийката само започва да се навива и не пада когато я вкарвам в гумата.Пробвай и ще видиш че е лесно.Успех.

        Коментар


        • #5
          От: Шипове за гуми!?

          Ще пробвам още тази седмица, даже в момента обмислям как точно ще направя дорника за навиване на видийките.
          През цялата дължина ще го пробия на 2мм. и после няколко милиметра- колкото шипа ще стърчи над протектора с размер на самия винт за по голяма стабилност на винта спрямо дорника.
          Това ще помогне допълнително при вкарването. Само да попитам- препоръчваш ли да се слага масълце, водичка, или нещо подобно?

          Иначе за шиповете звънях на две места, но нямат налични от тези които искам. Цените са от 1 до 1.20лв за размер 1900 и като се умножат по желания брой става...
          Бензин в кръвта!
          http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150681644348141.417840.569443140&type=1

          Коментар


          • #6
            От: Шипове за гуми!?

            Аз не съм ползвал вода или масло,но не ти пречи ти да опиташ,а за цената сам си реши,само да знаеш че са повече от 100 видийки на гума.Ако нещо те притеснява пробвай първо на някоя стара гума.Както е почнало да се затопля може да оставиш пробата за догодина.

            Коментар


            • #7
              От: Шипове за гуми!?

              Аз съм на същата вълна като вас и намерих същия италиянски производител, но цената е доста соленичка. Чочо, дай някоя снимка та да видим за какво иде реч, по-точно. Благодаря ти предварително.
              Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

              Коментар


              • #8
                От: Шипове за гуми!?

                Aбе а видиите не става.Онея гуми,оригиналните са друга работа.Там шиповете са заработени направо в гумата.
                Стават някъкви компромисни варианти обаче не са истински.

                Коментар


                • #9
                  От: Шипове за гуми!?

                  Първоначално публикуван от чочо Преглед на мнение
                  ,само да знаеш че са повече от 100 видийки на гума..
                  Броил съм ги 160 или 180 бяха.
                  И аз съм приготвил нещо за слагане ама няма сняг.
                  ........................
                  Иван Маринов
                  CRF 250 X
                  Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Шипове за гуми!?

                    Вечерта пробвах на една стара, китайска, твърда Кингс Тайър да вкарам шапката след прокарване с 3.25мм. но не става.
                    В момента карам един Дънлоп, който е доста мек и може и да стане да се вкарат шапките, но съм 90% сигурен че ще скъса протектора.
                    Вечерта навих на износената твърда гума самонарезни винтове в крайните недотам износени грайфери и стоят наистина много здраво- само трябва да се отреже шапката.
                    Навиването го правя с лек наклон, така че по посоката на движение да се забиват в терена, а и се увеличава дълбочината в протектора.
                    Поръчах си същата гума от Николай и в събота ще ми я докара (60- 70лв.). Ще кача снимки каквото и да реша. Все някой трябва да пробва.
                    Днес мислех като излязох за час два да пробвам с болтове 6мм. широка шапка с шестограм от вътрешната страна, с гайка и широка шайба от външната на износената гума?!
                    Ще видим какво ще направя, ако някой изпробва нещо друго като Чочо да пише.
                    Бензин в кръвта!
                    http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150681644348141.417840.569443140&type=1

                    Коментар


                    • #11
                      От: Шипове за гуми!?

                      Ето какво направих за тази събота
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040171.jpg
Прегледи:1
Размер:161.8 КБ
ID:5250140
                      Изглежда идеално и е доста здраво, утре я монтирам и излитам. Болтовете са три дължини и са разпределени пропорционално на износването на протектора. Най- късите са по средата на големите грайфери- 24броя, средните са от ляво и дясно- 96 броя, дългите са за най- запазените крайни грайфери.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040167.jpg
Прегледи:1
Размер:134.5 КБ
ID:5250150

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040170.jpg
Прегледи:1
Размер:99.8 КБ
ID:5250151
                      Това са само примерни болтове с обикновенни шапки за добиване на представа за дължината. Иначе препоръчвам широки шапки, като тези, но да бъдат с шестограм, а не с отверка, защото не може да се навият- направо е смърт.
                      Аз си направих дорник на магнитния накрайник на отверката за да може шапката да легне на цялата си повърхност за по голяма стабилност при навиване. Натиска се доста, а дупките са пробити с бургия 6мм.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040159.jpg
Прегледи:1
Размер:124.4 КБ
ID:5250152

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040158.jpg
Прегледи:1
Размер:134.2 КБ
ID:5250153
                      За сега толкова, нямам търпение да я пробвам!
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0005.jpg
Прегледи:1
Размер:130.3 КБ
ID:5250154
                      Последно редактирано от Chinela; 05-02-11, 09:17. Причина: добавяне на снимка
                      Бензин в кръвта!
                      http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150681644348141.417840.569443140&type=1

                      Коментар


                      • #12
                        От: Шипове за гуми!?

                        Браво Емка, доста труд си хвърлил което е похвално, сега остава да видим и снимки по време на акция.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Шипове за гуми!?

                          Браво и от мен.Това може да се каже че е тема за пример.Питаш, отговарят ти и го правиш и ни показваш резултата.Сега остава и да монтираш и да кажеш и как се държи на различните терени.По асфалта докато излезеш от града сигурно е кошмарна за каране, но в гората как ли ще се държи?
                          Иван Маринов
                          Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                          ЕНДУРО ВАРНА

                          Коментар


                          • #14
                            От: Шипове за гуми!?

                            Как няма да я монтирам?!
                            Вчера вечерта от 18.00 до 22.00 се занимавах да "наежа" спихналата стара таралежка за днешния офроуд. Ако се чудите какво е усещането ще ви разочаровам, защото ми е беден речника да опиша адреналина от карането по заснежените баири и особено безкрайните поляни между Дупница и хижата на теца.
                            -Гумата издържа на доста чанч (тормоз) без проблеми.
                            -Не съм слагал пояс между вътрешната и външната гума.
                            -Перфектна е както на заснежени терени, така и на черен път- особено сега, когато почвата е замръзнала под повъхността. Сцеплението при подаване на газ е перфектно.
                            -Избутва с лекота доста големи наклони и изненадва приятно, особено като се има в предвид колко тежък мотор карам (Ямаха ТТ600)
                            -Усещането на асвалт не е нищо особенно стига да не си помислиш че може да се накланяш в завоите, или да спираш и потегляш рязко.
                            -За съжалиние от 9.00 сутринта до 17.30 вечерта дължината на "шиповете" намаля осезаемо, като средните стигнаха до гайките.
                            -Трябва да се отбележи че при тежки мотори, като моя амортизацията на задната джанта е зверска и при небрежност към опъна на спиците се разбива драстично. Аз имах хлабави спици, но подлежаха единствено на смяна с нови за да се притегнат и сега ще се наложи да ги пренареждам всички.

                            В крайна сметка оценката ми за проходимост на сняг е 8/10, без сняг 10/10 (в смисъл че излиза както ако е лято и си с нормална гума), за забавление 10/10
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040176 copy.jpg
Прегледи:1
Размер:149.4 КБ
ID:5250268

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled-2.jpg
Прегледи:1
Размер:117.1 КБ
ID:5250267

                            За тези които се чудят дали да се занимават, с тези щуротии ще кажа да не се замислят изобщо а да се захващат за работа- ЗАСЛУЖАВА СИ.
                            Последно редактирано от Chinela; 06-02-11, 07:08.
                            Бензин в кръвта!
                            http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150681644348141.417840.569443140&type=1

                            Коментар


                            • #15
                              От: Шипове за гуми!?

                              Добре свършена работа.Браво.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X