Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОЙЛЕРИТЕ? -технологично и екологично разискване на проблема

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Първоначално публикуван от Plamen WR
    Един умен човек беше казал, че веригата се смазва след каране, защото тогава е гореща и разширените части поемат смазката вътре в звената. Докато ако е студена (преди каране), смазката остава отгоре и после веригата си я изхвърля за нула време, особено кросовите смазки, които не са толкова лепкави.
    Има логика в това,но обикновенно след каране мотора е доста мръсен и най належащо май е миенето му.

    Коментар


    • #62
      Мисля, че е време да систематизираме наученото до тук:

      ПЪРВИ ВАРИАНТ
      Караш, каквото караш, прибираш се и миеш мотора (с маркуч!). Да, ама по време на миенето веригата изстива. Значи, качваш се след това, правиш яко няколко обиколки на махалата за да изсъхне и загрее и после мажеш. Така ще удължиш живота на веригата БАЯ време

      Забележка: Тази процедура трябва да се извършва задължително в сухо време

      ВТОРИ ВАРИАНТ
      Крараш и мажеш когато ти падне. Така ще скъсиш живота на веригата, но призводителите на вериги и те хляб ядат.
      Хубаво ли ще е босът на D.I.D. да го видите излязал на улицата с фрака, обърнал цилиндъра на тротоара и проси за милостиня
      Ендурото и сексът не са шега работа !
      -------------
      Животът се измерва с броят на издишванията !

      http://sixdayscrazyjob.com
      http://crazy-job.com

      Коментар


      • #63
        Интересна тема се получи но пак не стана ясно има или няма ефект от оилерите . Проблема с екологията според мен нее чак толкова належащ просто ако се направи дозирането на маслото достатъчно прецизно така че да не тече от веригата а да я маже съвсем леко това ще и удължи живота доста . Когато веригата е суха и мине през кална локва водата заедно с финнити цастици попада вътре в звената и остава там до следващата локва това нещо ни би се случило ако веригата е мазна постоянно . След всяко мое каране до вкъщи веригата е суха и скърца когато бутна мотора за да проверя в какво състояние съм я докарал което няма да се случва ако имах оилер , навит съм да пробвам какъв щее ефекта. Вие ме ентусеазирахте да пробвам и още утре ще се заема с изработката му .

        Коментар


        • #64
          ...

          Офруд компл. на SCOTTOILER не е толкова скъп....,но има основен недостатък, че дръжките са му направени на помпички...и при износване трябва да се сменят...Като знам колко са капризни ендуристите на тема дръжки ( и е съвсем разбираемо ) , не вярвам някой да му се хареса...

          малко в офтопик, ще добавя че съм впечатлен от загрижеността ви за околната среда...чест ви прави,че не са само се сещате, но и мислите за това..

          Коментар


          • #65
            След толкова много и различни мнения мисля че всеки може да се прецени има ли или няма нужда от самосмазвач за верига или ще си я маже сам по свое усмотрение което повече ми харесва защото е по просто, и най вече защото за мен е удоволствие да си намеря повод да човръкна нещо по мотора.

            Коментар


            • #66
              Аз пък предлагам да измислиме и как да монтираме ойлери и на накладките и на гумите защото и те се износват бързо и то от каране. Или най- добре си направете моторите с кардан. Веригата е консуматив доколкото знам. Не искамм да съм груб към никой но е така. И не бива да се разлива масло в природата, скоро прочетох в една стара тема калко красоти можело да се видят из нашите балкани карайки мотор ами нека да се опитаме да си останат така и за напред.
              Един ден тази есен реших да спра и да набера малко гъби и знаете ли какво установих имаше повече празни пластмасови бутилки от бира и безалкохолно отколкото гъби и то доста високо в планината. Хвана ме много яд.Незнам не съм еколог но ме заболя какво искаме да направиме защо излизаме в планината на чист въздух и природа и след 2 бири нас.........ме всичко и чао.

              Коментар


              • #67
                ..

                ойлер системата силно се съмнявам да ръси масло, но е хубаво че взимате под внимание екологията...Колкото до това кое е консуматив, всеки преценява сам за себе си как да си поддържа мотора и в това не виждам нищо лошо... По същата логика ще кажа, че много хора търсят гуми я на старо, я по куче марка само и само защото са евтини...същото е и с накладките...нищо че са консуматив...

                Коментар


                • #68
                  А защо никои не каза че двутактовите мотори също ръсят масло из природата 30 грама на литър в бензина с които се минават 20 км и после пак на земята самоче от ауспуха а не от веригата и тях ли ще оплюете . Човек се опита да направи или измисли нищо което може да е от полза за мнозина и веднага се явяват трима да да го оплюят и да му пречат от страх да не спечели нещо !!!! Това е голям проблем на българина . И не ме упрекваите че немее грижа за природата аз не оставям боклуци никога след себеси даже много често отнасям чуждите

                  Коментар


                  • #69
                    Първоначално публикуван от Chinela
                    Аз пък предлагам да измислиме и как да монтираме ойлери и на накладките и на гумите защото и те се износват бързо и то от каране. Или най- добре си направете моторите с кардан. Веригата е консуматив доколкото знам. Не искамм да съм груб към никой но е така. И не бива да се разлива масло в природата, скоро прочетох в една стара тема калко красоти можело да се видят из нашите балкани карайки мотор ами нека да се опитаме да си останат така и за напред.
                    Един ден тази есен реших да спра и да набера малко гъби и знаете ли какво установих имаше повече празни пластмасови бутилки от бира и безалкохолно отколкото гъби и то доста високо в планината. Хвана ме много яд.Незнам не съм еколог но ме заболя какво искаме да направиме защо излизаме в планината на чист въздух и природа и след 2 бири нас.........ме всичко и чао.
                    За кардана - аз искам, ама няма. Откакто Хонда спряха модела ХЛВ 750 (на Африка Туин дядо му) оставиха БМВ да се разполага с карданите при ендурата - R 1100/1150/1200 GS ... За съжаление малко не са ми по джоба. Освен наистина да си направя сам такъв мотор?

                    Освен от ойлера малсо може да тече от доста места на мотора, ако не е изправен - предница, двигател ... така че по-добре да апелираме да не се кара с изправни мотори (и джипове, и най-вече камиони) ...

                    За боклуците ... и аз съм много разочаровн от хората по този параграф. Надявам се поне ние тук от форума да не допринасяме за замърсяването а нарпотив.

                    Колкото до това дали Ойлера замърсява? Не е ли същото да си напръскал веригата със спрей и като минеш през локвата и спрея да остане в локвата и калта? Ако пръскаш и междинно докато караш - допълваш...

                    Колкото до ойлерите за гумите и накладките ... без излишен сарказам моля - тук се споделят конкретни и подкрепени с доводи мнения (предимно).
                    Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                    Коментар


                    • #70
                      Посипвам си главата с пепел и то без сарказъм. Наистина не исках нито да засегна нито да обидя някои още повече хора с техническа мисъл напротив мога само да се поучавам от тях за което им благодаря. Само се опитах да изразя лично мнение. Работя в Рила планина и съм се нагледал на какво ли не отношение към природата от туристи и фирми за дърводобив и какви ли не. Затова реагирах малко остро за което още веднъж се извинявам ако има засегнати но не бях адресирал мнението си към никои лично просто изразих позиция.

                      Коментар


                      • #71
                        Re: ...

                        Първоначално публикуван от BigOne
                        Офруд компл. на SCOTTOILER не е толкова скъп....,но има основен недостатък, че дръжките са му направени на помпички...и при износване трябва да се сменят...Като знам колко са капризни ендуристите на тема дръжки ( и е съвсем разбираемо ) , не вярвам някой да му се хареса...
                        Много митове и градски легенди прочетох и чух за този Scottoiler и в частност за Off Road системата му. Ще спонсорирам един от Вас с такъв комплект с цел потвърждаване или опровергаването им. Желаещ ?

                        Коментар


                        • #72
                          шафьоре, не се ебавай с бай брадър

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X