Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОЙЛЕРИТЕ? -технологично и екологично разискване на проблема

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Точно затова има и спорове.
    Повечето мнения са, че веригата не бива да се маже замърсена, защото заедно с калта, смазката се превръща в "чудесна" пиляща паста.
    По добре е след като се прибереш и измиеш мотора, тогава да мажеш на чисто.
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

    Коментар


    • #17
      Като цяло от споделеното от вас мисля че от тези ойлери ще има някаква файда.Дефакто мазането с масло и ойлера са едно и също нещо,нали?

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от AICBERG
        Като цяло от споделеното от вас мисля че от тези ойлери ще има някаква файда.Дефакто мазането с масло и ойлера са едно и също нещо,нали?
        Както и да го погледнеш, си е баш тъй
        Hristo Draganov
        http://htftp.domainbg.com/HD/

        И аз искам България чиста ! ! !

        Коментар


        • #19
          Аз изкарвам над 5000км от DID x-ring с мотул шпрей. С мотореска едвам изкарах 4500км - веригата почети се разпадна. ОБАЧЕ тези тестове зависят МНОГО от това как караш и къде. Ако се возиш или ако размотваш яко газта ИМА разлика за веригата. Още по голяма разлика има дали караш на кал. Аз избягвам калта максимално. На пролет и на есен не стъпвам по Плана и Лозен примерно.

          До тук само едно разбрах: Жоро е над 2 пъти по бърз от мен

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от sabin
            Аз избягвам калта максимално. На пролет и на есен не стъпвам по Плана и Лозен примерно.
            Събине прав си, че така запазваш повече мотора/консумативи и не до там такива/
            Обаче калта е голяма част от удоволствието докато караш
            Ако бягам от нея, значи да бягам от кефа
            Колкото по лигаво и хлъзгаво толкова по-голямо удоволствие от карането

            Въпрос на вкус, казало кучето и си облизало гъза

            Аз не се кефя на кал и прах и за мен те точно не са удоволствието от карането. Кефя се на високи места с хубави гледки, както и на гъсти и трудни гори с паднали дървета които да разцепвам минавайки през тях карайки на задна гума

            Коментар


            • #21
              разбира се че всичко е много субективно
              но според мен ринговата верига издържа поне 2 пъти повече от кросовата

              незнам само как на един ДР 250 оригиналната му верига DID с която дойде от япония изкара около 18 000 км при положение че последните 6-8 000 е каран яко на оффроуд в БГ
              за тия километри аз съм сменил сигурно 3-4 вериги

              сега и той сложи една regina кросова и се започна с опъването и след всяко каране
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от sabin
                Аз изкарвам над 5000км от DID x-ring с мотул шпрей. С мотореска едвам изкарах 4500км - веригата почети се разпадна. ОБАЧЕ тези тестове зависят МНОГО от това как караш и къде. Ако се возиш или ако размотваш яко газта ИМА разлика за веригата. Още по голяма разлика има дали караш на кал. Аз избягвам калта максимално. На пролет и на есен не стъпвам по Плана и Лозен примерно.

                До тук само едно разбрах: Жоро е над 2 пъти по бърз от мен
                Сигур ?!

                Аз миля, че това бързо изхабяване е свързано и с натоварването на мотора. В клуба напоследък БАЯ караме траял и това здраво товари веригата. И другите френдове с които карам сменят често вериги

                Краси, ето малка равносметка от последния сезон:
                Оригинален Х ринг ( с която дойде моторът) - 2000 км
                DID X ring - 2500 km
                CZ MX - 1700 km
                Regina MX - 2500 km
                Мурджо верига - 300 км
                КТМ МX - ???
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • #23
                  Вериги

                  Аз карам с RK X-ring, до сега имам с нея 2500-3000км, но да ви кажа чесно дори не съм я оптягал още и я смазвам само с обикновенно масло. Е вярно че е малко по скъпа /около 160лв/ ама си заслужава, ще изкара поне до средата на другият сезон
                  Иво Георгиев
                  Gworkshop

                  Коментар


                  • #24
                    Колкото по лигаво и хлъзгаво толкова по-голямо удоволствие от карането
                    не съм съгласен
                    на по сухо си е по кеф
                    гумите имат по добро сцепление можеш да караш по бързо и агресивно
                    а и доста по безопасно
                    тука в харманли кал има изключително рядко и то ако има е такава една песъклива и гумите държат повече даже
                    тъй че и много много по кал не съм и карал
                    но една зима тренирах цяла зима почти на крос трасето край харманли и да ви кажа докъто дойде време за състезания -СР а който имах тогава стана направо за основен ремонт от тия калища и мръсотии а тогава нямаше и части много много от къде да си купиш та..така го карах ама то си бе вече умряла работа
                    калта разбива всичко-пиньони накладки семеринки линкове и прочее
                    че и бутала и други се износват много по интензивно
                    същото важи и за каране в пясък но то поне е КЕФ за разлика от калта

                    Коментар


                    • #25
                      С 426-цата която е доста по слабичка от 450-тката изкарах 8000км! Ама и не давахме толкова газ де...

                      Коментар


                      • #26
                        между другото колкото и странно да прозвучи
                        когато вали дъжд и караш по кал е много по кеф отколкото ако е валяло и е разкаляно
                        когато вали и караш калта е по водниста и не лигава и гумите държат повече а и по лесно се чисти по грайферите като караш
                        докато иначе е по исъхнала мазна и лигава и сцеплението е по ниско

                        Коментар


                        • #27
                          Първоначално публикуван от sabin
                          С 426-цата която е доста по слабичка от 450-тката изкарах 8000км! Ама и не давахме толкова газ де...
                          Сига бе
                          Как ги правите тия работи ?!
                          Ендурото и сексът не са шега работа !
                          -------------
                          Животът се измерва с броят на издишванията !

                          http://sixdayscrazyjob.com
                          http://crazy-job.com

                          Коментар


                          • #28
                            Колкото по лигаво и хлъзгаво толкова по-голямо удоволствие от карането
                            не съм съгласен
                            на по сухо си е по кеф

                            То си е и до лични предпочитания определено
                            Ама аз лично изпитвам голямо удоволствие да карам на кал(не че не обичам сухото) някак си като е хлъзгаво влагаш повече усилия да задържаш мотора, но пък ако го правиш добре и удоволствието е голямо
                            Вярно, всичко се скапва много по-бързо, а и после водоструйката..... особено ако сваляш лозенската глина, ама това е....
                            Как беше - "който го е страх от мечки, не ходи в гората"
                            А и мотокроса на кал претпочитам да го гледам пред сухия...
                            Стига толкова, че нещо отива на оф топик......

                            Коментар


                            • #29
                              Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
                              Първоначално публикуван от sabin
                              С 426-цата която е доста по слабичка от 450-тката изкарах 8000км! Ама и не давахме толкова газ де...
                              Сига бе
                              Как ги правите тия работи ?!
                              Никога(почети) не си мия мотора с водоструика и ако случаино си го мия с водоструика не пръскам веригата. после врътвам едно кръгче да изхвърли водата и я смазвам с мотул за оффроад. Е тогава я пръсках по 2 пъти на ден, та понякога и 3 пъти. Но най успешният начин да си прецакаш веригата е водоструйката!

                              Коментар


                              • #30
                                ...кал е мноооого широко понятие

                                ...както и понятието ендуро
                                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X