Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОЙЛЕРИТЕ? -технологично и екологично разискване на проблема

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46

    да толкоз бързо няма да е но..
    все пак на там отива работата
    а и то корупции итн едри неща нали знаеш
    а за по дребни като да не ти дават да караш еди къде си ..
    я виж как бързо накараха всички да карат със светнати фарове-не че е лошо де-
    но някои неща ми се струва че могат да ги въведат и по бързо отколкото си мислим
    особенно ако се оливаме и си го търсим

    Коментар


    • #47
      Да, така е за едрите неща - не го сравнявам буквално със съдебната и правителствена корупция, но това е нещо, което дори да се уреди нормативно трудно ще добие ефективен контрол поне в началото.
      В този ред на мисли ми е интересно как е решен въпроса с ефективния контрол върху ендурото в т.нар. развити държави.... По какъв начин се следи и контролира за нарушения при каране по забранени места сред природата...?!?

      Коментар


      • #48
        ами най вече от граждани които звънят за щяло и не щяло
        по мои наблюдения-за австрия де
        ловци и туристи пъплят навсякъде а и там хора живеят и из най затънтените места така че все ще се намери кой да звънне
        ..понамерили са му колая с триалките
        карат триалки яко навсякъде те не вдигат шум и не оставят и почти следи и по земята
        карат и такива ктм хард ендуро моделите уж с регистрации тихички и тн а вървят от всякъде то за тва и гас гас и ктм правят бум с тези модели -не че има толкова ендуро състезатели но взимат си ги хора да си карат


        но най вече имат и съзнаие хората и гледат да не нарушават иначе чак толкоз контрол няма..ма то стига веднъж да те хванат


        просто за тях като се каже не може-значи наистина не може
        а не -гледай да не те видим

        та по тая логика тва трудно ще дойде тука
        ето гърците дето до сега бяха единствените балканци в евросъюза-карат си където им видят очите -нема проблеми -каски маски нищо не бръснат даже а камо ли да се спрат
        тука ще е нещо подобно предполагам може би малко по стегнато от гърция ще стане след време но ..пак трудно ще ни спрат де то не може -полицай до всеки човек да се сложи

        Коментар


        • #49
          снощи даваха един репортаж по нова
          как полицаите масово неспазват правилата за които самите те правят големи санкиции за обиновения човек

          та този репортер Васил Иванов мисля беше , на който му взривиха апартамента, заснел е как полицаите карат масово и служебни и лични автомобили без колани и включени светлини.
          След това направиха акт на един полицай в самото управление на базата на заснетия материал, не е за вярване просто !!!

          та и тук в нашия град това явление е масово
          никой от органите на реда наспазва законите за движение, всеки си мисли че е богопомазан в това отношение.
          не му е удобно да заобиколи забранената улица
          и кара в насрещното движение, а ние можем да върим по 2км повече за да стигнем до същото место !
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • #50
            Първоначално публикуван от Краси
            много сте прави за всичко това по отношение на екологията,
            но в случая пак българска работа се получава.
            всеки знае през колко сечища се минава когато караме
            само си представете всички тия машини които правят гората на лунен пейзаж колко масло леят из природата и то ежедневно !!!
            да не говорим за незаконната сеч която е масова
            така че това което ще оставим ние там е прашинка спрямо всички други издевателства върху природата!
            Така изглежда на пръв поглед, но като се позамислим в крайна сметка нека направим това което можем - ние да пазиме природата, независимо че другите цапат

            Коментар


            • #51
              Първоначално публикуван от sabin
              Така изглежда на пръв поглед, но като се позамислим в крайна сметка нека направим това което можем - ние да пазиме природата, независимо че другите цапат
              просто сравнение
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #52
                снощи даваха един репортаж по нова
                как полицаите масово неспазват правилата за които самите те правят големи санкиции за обиновения човек

                мдааа и при нас е същото
                нито една патрулка не кара със пуснати фарове през деня а има една на която и нощем не и светят фаровете и са и сложили едни малки халогенчета

                а служителите там..какво да ви кажа..май май рядко и те се сещат да спазват тези неща

                случвало ми се е да се возя с приятели полицаи в личните им автомобили да ме извинят че са ми приятели но..не спазва ни знаци ни забрани карат с по 150 190 километра в час

                аз за кво отдавна съм казал че българия е..феодална държава
                .. хората се делят на такива със и на такива без служебни карти

                няма значение каква важно е да имаш някаква каква да е служебна карта.. и влизаш в класата естественно колкото по висока по добре
                .. ..

                Коментар


                • #53
                  [quote="Жоро XR 600"]
                  Първоначално публикуван от sabin
                  ...както и на гъсти и трудни гори с паднали дървета които да разцепвам минавайки през тях карайки на задна гума
                  Пробвай със железопътни релси по по-равните места... голям майтап е, направо да си искараш акъла пък и е доста тръпката да буташ мотора очаквайки влак отсреща... преди 2 дни пробвахме с комшията, аз минах без да бутам с много газ и без мисъл със риск да си оставя окачването на релсите, а комшийчето предпочете да побутне, но да е по-сигурен.... вика че не било толкоз срамно
                  Колкото до тези ойлери мисля че както каза Жоро за тази перфектна "пиляща" каша която се получава при каране в кал изключва нуждата от такова чудо.. понеже няма смисъл да смажваш калта.... нали ?
                  Смазвайте веригите на чисто преди всяко каране и си правете кефа и да не ви е в уШото
                  [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                  [/FONT]________________________________________
                  [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                  [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                  [/CENTER]
                  [/CENTER]

                  Коментар


                  • #54
                    [quote="Different_Soul"]
                    Първоначално публикуван от Жоро XR 600
                    Първоначално публикуван от sabin
                    ...както и на гъсти и трудни гори с паднали дървета които да разцепвам минавайки през тях карайки на задна гума
                    Пробвай със железопътни релси по по-равните места... голям майтап е, направо да си искараш акъла пък и е доста тръпката да буташ мотора очаквайки влак отсреща... преди 2 дни пробвахме с комшията, аз минах без да бутам с много газ и без мисъл със риск да си оставя окачването на релсите, а комшийчето предпочете да побутне, но да е по-сигурен.... вика че не било толкоз срамно
                    Колкото до тези ойлери мисля че както каза Жоро за тази перфектна "пиляща" каша която се получава при каране в кал изключва нуждата от такова чудо.. понеже няма смисъл да смажваш калта.... нали ?
                    Смазвайте веригите на чисто преди всяко каране и си правете кефа и да не ви е в уШото
                    Релсите ако е само за един влак ги прескачам(на гас)

                    Най е добре веригата да се смазва вечер за да се изпари разтворитела на шпрея. Ако е сутрин то трябва да е поне 15 мин преди тръгване при толпо време или 30мин при студено.

                    Коментар


                    • #55
                      Аз съм значи напълно в нормата, че и прекалявам сигур ?!
                      След като я намажа, докато се съберем минават 1-2 часа.
                      Ендурото и сексът не са шега работа !
                      -------------
                      Животът се измерва с броят на издишванията !

                      http://sixdayscrazyjob.com
                      http://crazy-job.com

                      Коментар


                      • #56
                        В тая тема е най-добре да вкарате речник на чуждите думи. Със сигурност ще е много четена...и образователна...
                        Никому угода, на никого напук.

                        Коментар


                        • #57
                          Първоначално публикуван от mitkov
                          бе и 200мл не е малко
                          я помисли напримар на състезание по ендуро ако всички участници изръсят по трасето по 200мл масло .. това са 40 души примерно по 200мл- = 8000мл това са 8литра масло разпличкано
                          а то не е биоразградимо -и наистина не е добре никак за здравето
                          от там ще попадне в почвата от там в животните и от там и в хората
                          а я си представи че участниците са 100 души както бяха на стара загора примерно= 20 литра масло
                          а да не говорим ако си караш по някакъв маршрут примерно както правя аз и на всяко каране 200мл -за една година ще разлееш туби с масло из природата ще се замърси почва води животни и тн
                          в австрия ако те видят да поразлееш такова нещо

                          и са си прави

                          а навремето между другото на кроса са имали такива системи -говоря края на 60 те и началото на 70 те години но после..
                          даже са разливали масло и на места по пистите нарочно
                          ама сега..забрави

                          лелее а като си помисля в щатите на едно тяхно състезание дето има по някога по 1000 души по 200 мл на мотор на каране= 200 литра масло 1 варел
                          и то на 1 уикенд за няколко уикенда ще стане направо като нефтонаходище
                          Хубава сметка и прилича на вярна, но нека да направим и една друга. Ами, ако това смазване наистина удължава живота на веригата, както се твърди? Тогава тази година вместо с 3 вериги може да мина примерно с 2. За производството на всяка верига отиват не-знам-си-колко кила въглища, не-знам-си-колко киловата ток и т.н. Като умножим горните разходи по 1000 току-виж сме напълнили една влакова композиция кюмюр и сме спестили един реактор ток. Е, в такъв случай кой ще е по-виновен? Очевидно технологията ни е несъвършена, дае...

                          Коментар


                          • #58
                            Нали по едно време бяха тръгнали да правят електрически ендура бе ?!
                            До къде я докараха, знае ли някой?
                            Който изкара едно такова нЯщо на пазара, ще удари джакпота. В западна Европа ще вървят като топъл ЛЯП !
                            Ендурото и сексът не са шега работа !
                            -------------
                            Животът се измерва с броят на издишванията !

                            http://sixdayscrazyjob.com
                            http://crazy-job.com

                            Коментар


                            • #59
                              Че то доста скутери има вече на ток нищо чудно и до година две да почнат да внасят и други мотори включително ендуро ,обаче мисля че при тях верига пак ще има или може би ще предават движението с назъбен ремък ако е така много ще ми е интересно как ще е в кал.

                              Коментар


                              • #60
                                Един умен човек беше казал, че веригата се смазва след каране, защото тогава е гореща и разширените части поемат смазката вътре в звената. Докато ако е студена (преди каране), смазката остава отгоре и после веригата си я изхвърля за нула време, особено кросовите смазки, които не са толкова лепкави.
                                Ride to arrive.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X