Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МотоЧасметър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • МотоЧасметър

    мда..от деня който прекарах в компания с чинела от форума ..се уверих вече на 100% че има страхотно чуство за хумор ..все пак обаче теста който днес искам да пусна е за един друг много интересен продукт.. Както знаете ..напоследък модерните кросс и ендуро мотори..станаха -съвсем модерни ..покрай което и живота им вече взе да се мери в часове ..за сметка на това пък са им вдигнали цените ..какво да ги правиш -икономиката ..вече не е икномична доста отдавна ..така че това е положението..и въпреки че по мануалите всичко е описано в часове..никой така и не дава свестен отговор ..колко аджеба е един моточас..та сме длъжни да измисляме какви ли не методи..
    както в повечето случаи обаче и тука -отговор за който го търси се намира.. тъй че и аз като един сериозно търсещ човек отдавна се оглеждам за отговора и ето че не закъсня ..най после ми се удаде възможността да пробвам нещо за което отдавна имам мерак а именно -т нар чассметърчета или hourmeter..както им викат в братския вече -US.. ..та-вива ла интернет търговията си мисля и поръчвам ..покрай другите джаджи и въпросния чассметър..между другото то отдавна го поръчвам но все нещо става та не идва ..сега обаче вече от бто спорт наистина ги пратиха и то на много сносни цени ..евала ..братчеда ММ от форума също е станал един ревностен защитник на доброто поддържане на машината и си поръча и той ..та дори и преди мен си го бе монтирал..така че покрай гостенството което му направих този уикенд реших да използвам и опита който той вече имаше с тия джаджи-още повече че бе решил въпросите около поставянето по много интересен начин


    ето ги въпросните машинки..разбира се това е само един от моделите..има и такива със вградена опция и за оборотомер -и за запомняне на макс обороти и тн..но и тези са напълно достатъчни за да свършат работата ..между другото чассметърчета имат много фирми но -точно тези на сен дек са едни от водещите..и дори ме съмнява че и на някои от другите фирми всъщтност пак сен дек ги правят но им слагат всеки неговата си марка..както и да е ..
    -както виждате може би от написаното на опаковката--мерят часовете работа-не изискват батерии!!!!-монтират се лесно и бързо ..
    за да се монтира обаче трябва да се пробият две дупчици за закрепване..да ама ние с братчеда някак не сме съгласни с идеята..която прилагат повечето пъти на запад- да си дупчим модерните алуминиеви рами на модерните хонди црф..така че..ММ прибягва към резервен план


    ..първо намираш нещо ето такова и отрязваш от него парче с необходимата дължина -" таковата" както може би се досещате е всъщтност -алуминиева шина


    по време на работата е добре да носите шапка -закупена от ерзберг..иначе няма да е същото просто



    в средата-дупка от 6 мм с фаска за да се скрие главата на болта



    производителя е направил шаблон на обратната страна на опаковката -който можете да наложите и да отбележите мястото на дупките за захващане



    ..е така се работи в аптеки "митков"-с "внимание към всеки детайл"



    налагането на шаблона..



    ..понеже захващането става с видийки -братчеда първо прави по малка дупка -на цялата планка за захващане на предната част на видията ..и след това..



    ..и по голямата -но само до половината за горната по дебела част на видийката.. ..такова качество и ..ролс ройс не може да си позволи



    ето и мястото на което се е спрял за монтажа ..6мм вия болт държащ предната част на резервоара към рамата ..хитро нали





    след това се прекарва кабелчето -което подава информацията до часметъра-като е важно да се завие добре около кабела за високото напрежение -поне с 4-5 намотки

    и..оле


    ..уреда е монтиран и може да се дава -газ ..без да има нужда да помниш..кога последно си сменил маслото ..или колко още има до следващата проверка -хлабината на клапаните ..дори има модели часметри които издават звуков сигнал като стане време -за да те подсетят ..скоро вероятно ще излязат и говорещи модели като сегашните гсм и например- и може би евентуално ще казват.."виж ми клапаните бре! " ..или -смени ми маслото бе мързел!!.. ..

    ..по нататъшни тестове и впечатления от този продукт очаквайте -скоро пак тук ..когато се посъберат такива..за сега всичко е ок..работи


    -контакти:
    -ММ от форума- тел 0888247381 /митко /


  • #2
    До: продуктови тестове

    -що се отнася до часметрите..в момента моя часметър е монтиран на кдх са на иво /хусаберг е познат във форума/

    -а на ктм а ми часметър си има заводски вграден в комбинираният му уред..има и скоростомер и няколко трипа и т.н. ..в момента на ктм а вградения часметър показва 64 моточаса и е на 2000км като километри ..взех го-в края на май и началото на юни мотора на 0 километра и 0 часа работа..рядко го карам...кога се врътнаха 2000км... направо не мога да си обясня
    ..макар че всъщтност само похода до морето -бе 350 км де...а и бях ходил в гърция с мотора на ход и..врътнах 200 тина километра за 2 дена покрай това .. има и 2 участия в шампионата от по 120-30 км едното ...та те си се трупат километрите де

    -средно 30 километра изминати са 1 моточас -и на предишния часметър и сега на този оригиналният на ктм
    Последно редактирано от Жоро Донечки; 30-11-09, 11:11.

    Коментар


    • #3
      До: На колко време се сменя маслото на 2т

      Първоначално публикуван от borisgp Преглед на мнение

      И все пак един моточас на колко астрономически часа се равнява?
      Ако науча ще мога да си легна спокойно тази вечер
      Не може да се каже, не е постоянна величина.
      Пример, когато караме на 1 и 2 предавка по труден терен моя моточас метър отчита ХХ часове за един астрономичеки час.
      Но когато караш по черен път и скороста е по висока на 4 - 5, то показателите са YY за един астрономически час.
      Не мога да ти кажа, но има огромна разлика.
      Моточасметърът отчита електро импулсите на свеща и от там се формира моточасът.
      Това не звучи никак научно и си е така, но толкоз знам от практиката ми.

      Коментар


      • #4
        Mоточасовник

        днес си купих часовник за yamaha-та но проблема е че незнам как да го свържа

        Коментар


        • #5
          До: моточасовник ???

          Е.. няма ли указание
          OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

          Коментар


          • #6
            До: Mоточасовник ???

            има ама е на немски и по картинките нищо не схващам

            Коментар


            • #7
              До: Mоточасовник ???

              Часовника ти е с едно кабелче. Трябва да направиш пет-шест намотки на кабела на свеща и си готов
              Иво Георгиев
              Gworkshop

              Коментар


              • #8
                До: Mоточасовник ???

                да но на самия часовник няма каде да се включи има само едно каналче и там мисля че се слага

                Коментар


                • #9
                  До: Mоточасовник ???

                  За да не се тормозиш може би е по-добре да отидеш при някой ел.техник.Успех.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Mоточасовник ???

                    Първоначално публикуван от VIKI RACING Преглед на мнение
                    да но на самия часовник няма каде да се включи има само едно каналче и там мисля че се слага
                    Правилно мислиш .....Внимавай в каналчето има две или три зъбчета ,които трябва да защипят хубаво кабела
                    "91 KDX200 "95 RM250 "99 YZ400F "00 YZ426F "04 CRF450R "07 CRF450R "08 WR450 "15 Beta300RR
                    MG Racing Team

                    Коментар


                    • #11
                      До: Mоточасовник ???

                      Точно за чесметъра на ЦРФа на ММ имаше подробен репортаж.
                      Или той или брачед му го беше пуснал.
                      Но не го намирам, ако някой му се рови с търсачката давайте.
                      Всичко по монтажа е описано подробно и интересно.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Mоточасовник ???

                        Ето темата колеги http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=9217
                        Дано сам ви помогнал.
                        Последно редактирано от mitkov; 30-11-09, 12:12.
                        KTM EXC 250 2т.1999г/BETA Tehno 250 Trial/KTM EXC 300 2006.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Mоточасовник

                          Колеги извинявам се за спама ,ама искам да питам ?Тези моточасовници стават ли по принцип за всички бензинови ДВГ,или са за определена марка и модел Защото имам един двуцилиндров,четири тактов руски двигател,та мисълта ми е дали може да му се сложи такъв моточасовник Благодаря предварително.
                          0887632135-Краси

                          Коментар


                          • #14
                            До: Mоточасовник

                            Копирах двете мнения на Митков от темата "Продуктови тестове", които са за часметъра, за да бъде по-систематизирано тук.



                            Първоначално публикуван от krasi0573 Преглед на мнение
                            Тези моточасовници стават ли по принцип за всички бензинови ДВГ,или са за определена марка и модел Защото имам един двуцилиндров,четири тактов руски двигател,та мисълта ми е дали може да му се сложи такъв моточасовник Благодаря предварително.
                            Би трябвало да може да сработи и при теб. Връзва се на високото напрежение, но при 2 цилиндъра къде трябва да го вържеш(бобина или свещ) и дали има значение не знам.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Часметър

                              Колеги извинявам се за спама ,ама искам да питам ?Тези моточасовници стават ли по принцип за всички бензинови ДВГ,или са за определена марка и модел Защото имам един двуцилиндров,четири тактов руски двигател,та мисълта ми е дали може да му се сложи такъв моточасовник Благодаря предварително.
                              ще стане без проблем..навиваш кабелчето на часметъра на кабела на високото напрежение на единия цилиндър и това е

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X