Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да облепя или да боядисам

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Да облепя или да боядисам

    Калниците на всички по-известни марки са полипропиленови,и могат
    да се боядисват/както и маските,и страничните капаци/
    Найлонови са евтините китайски серии.
    При резервоарите трябват специални шприцове,основи и
    техника на боядисване.
    Нали знаеш,че няма невъзможни неща.

    Коментар


    • #62
      До: Да облепя или да боядисам

      Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
      A kakъв е мотора(марка модел)
      Е как какъв бе Джарта много ясно чее Априлия Пегасо 600 явно не следиш редовно форума
      [IMG]http://store.picbg.net/pubpic/B2/4C/dd3f0e843d6fb24c.gif[/IMG]

      Коментар


      • #63
        До: Да облепя или да боядисам

        Първоначално публикуван от ianko Преглед на мнение
        Е как какъв бе Джарта много ясно чее Априлия Пегасо 600 явно не следиш редовно форума
        Аз тези не ги познавам, даже не съм ги виждал,че да не кажа че и не ща да ги виждам.Стругове!!

        Коментар


        • #64
          До: Да облепя или да боядисам

          Първоначално публикуван от ianko Преглед на мнение
          Е как какъв бе Джарта много ясно чее Априлия Пегасо 600 явно не следиш редовно форума
          Мотора беше "Aprilia Tuareg Wind 600",но от него използвах-
          двигателя,рамката/прекроявана/,и инсталацията/преработвана/.
          Другото е от различни модели на" Aprilia".Предимно "RX".
          Двигателя е "Rotax"560-с агренажен ремък.Стартер и манивела.
          Единствено маската/Polisport/,мигачите,огледалата и предния калник/за Сузуки/,не са от/за/"Априлия".
          Последно редактирано от MOTORGHOST; 27-03-09, 22:42.

          Коментар


          • #65
            До: Да облепя или да боядисам

            Браво колега! Боядисват се разбира се тез пластмаси. Трябва си познание и добри материали. Само полиетилен в чист вид- PE не става. Тези всичките с правиалните материали стават--- PUR-RIM, PP-EPDM, ABS , GFK/SMC, PC-PBTP, PA,PPO,PVC-твърда. Остава само да се разбере нашите от кой вид са, но в повечето случаи си имат щампа. Поздрави!

            Коментар


            • #66
              До: Да облепя или да боядисам

              Първоначално публикуван от MOTORGHOST Преглед на мнение
              Мотора беше "Aprilia Tuareg Wind 600",но от него използвах-
              двигателя,рамката/прекроявана/,и инсталацията/преработвана/.
              Другото е от различни модели на" Aprilia".Предимно "RX".
              Двигателя е "Rotax"560-с агренажен ремък.Стартер и манивела.
              Единствено маската/Polisport/,мигачите,огледалата и предния калник/за Сузуки/,не са от/за/"Априлия".
              Колега ако не се завираш по разни храсталаци и драки,няма да имаш проблем,но ти с твоята навигаторка и с тоя струг освен по горски пътища другаде невярвам да караш.Не подлъгвайте хората че ще вземат да си боядисват моторите и ще се видят в чудо.НЯМА ТАКАВА БОЯ КОЯТО ДА СЕ ОГЪНЕ КАТО ПЛАСТМАСА НА КРОСОВ МОТОР!!!
              878940653

              Коментар


              • #67
                До: Да облепя или да боядисам

                Моята навигаторка,след две яки "каскади"/Едната по пътеката към "Мусов връх"/,не иска и да чуе,за тоя мотор.
                Но пък карам и този:
                Сега с "Априлията",се навирам навсякъде,и въобще не го пазя.Ако се
                надере много ще го пребоядисам.
                Калника на няколко пъти съм го усуквал,и му няма нищо.
                Както каза колегата,много е важно да се подберат правилните материали...
                Нямам нищо против облепването.Всеки има право на избор.
                Избрах боядисване,и съм доволен от резултата.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #68
                  До: Да облепя или да боядисам

                  Само полиране до гланц и оригинални лепенки - никакво боядисване особено на елементите за крос, за стругове и други по твърди машини може и боя но направена от майстор запознат с особеностите на пластмасите. Лепенките от рекламните студиа също са пълен боклук, има и добри но не ги държат в наличност защото са много скъпи и никой не ги купува, от друга страна едни оригинални лепенки излизат малко по скъпо но са доста по издръжливи.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Да облепя или да боядисам

                    аз обърнах внимание, че лепенките ми на мотора априлия рх са сякаш пръснати с лак отгоре, понеже си играх с полирмашината минах го с 74 и 76 на 3М където имаше дълбоки деруги минах на водна после с машината , но нестана добре явно върху пласмасата има или лак или боя и лак защото отдолу цвета е нюанс по различен, замислил съм зимата пробоядисване ама като чета темата леко се разколебавам ... иначе идеята ми е лилава перла и после да си сложа лепенки/ вече съм си свалил къстам лепенките мисля да ги отпечатам в някоя рекламна агенция..
                    Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                    Коментар


                    • #70
                      До: Да облепя или да боядисам

                      Моя мотор го боядисваха едни момчета в Монтана 1 година вече го карам и боята не мраднала незнам как са го правили.
                      [FONT=Arial Narrow][SIZE=5][COLOR=black]SUZUKI DRZ[/COLOR][/SIZE][/FONT]

                      Коментар


                      • #71
                        До: Да облепя или да боядисам

                        Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
                        Абе ти си голям мързел бе

                        Започни първо от най-лесното - на равно и плоско място. Бавничко и внимателно. Първо изрязваш парчето което ще лепиш като оставиш по периферията 3-4см в повече за всеки случай. После отлепваш от най-удобния ъгъл и го лепваш на пластмасата. Търкаш внимателно да прилепне фолиото и трябва да се внимава да не остват мехурчета въздух отдоло. Ако остане въздух - разлепваш внимателно до него и пак търкаш да залепне. На кривите места ползвам обикновен сешоар да нагрявам фолиото, обаче как се прави точно - не става с обяснения.
                        На сухо ли ги лепиш или пьрво намокряш фолиото

                        Коментар


                        • #72
                          До: Да облепя или да боядисам

                          Първоначално публикуван от Antonio kx Преглед на мнение
                          На сухо ли ги лепиш или пьрво намокряш фолиото
                          Ще отговоря аз как го правя. След като съм оформил лепенката предварително, нагрявам пластмасата и самата лепенка леко с пистолета за горещ въздух. След това отлепям фолиото и обилно го опръсквам с медикс за стъкло, пръскам пластмасата същото толкова обилно. Внимателно го наместваш на избраното място и също толкова внимателно с парцалче изкарваш въздуха. През това време продължаваш да нагряваш леко с пистолета.
                          Успех!
                          Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                          Mercedes w212 E350 4matic
                          Ducati Monster 600
                          O888795575

                          Коментар


                          • #73
                            От: Да облепя или да боядисам

                            Извинете пичове искам аз да попитам нещо понеже си взех Априлия Пегасо 650сс искам да махна предния калник и тези от страни до резервоара и маска да сложа искам с фар от кой модели стават поне капаци от страни и маската ?

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X