Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да облепя или да боядисам

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Графики за CRF

    Първоначално публикуван от dinkovv Преглед на мнение
    Графиките са One Industies(kit)+седалка,а пластмасите са чисто нови но си мисля че си трябва някой които го е правил и преди то са ръбчета то е въздух,нерви мисля че аз няма да мога да се справя трябва си майстор.
    няма нищо трудно и сложно
    лепенките за мотоциклете са от специално фолио което може да се оформя по начупена повърхност, не са "лигави" и си стоят на местото където пожелаеш, хич не е изнервяща задача ако това си мислиш. но има едно много важно условие което никой не спомена! за да стане добро оформяне по повърхността трябва температура, особено за много нагънати повърхости които CFR-a няма

    най-лесния начин е да оставиш мотора и лепенките на слънце за да може да се отпуснат, колкото повече толкова по-добре.
    след това отлепваш част от фолиото за да я подведеш правилно и след като си сигурен ще пасва както трябва на кората продължаваш постепенно да отлепваш и да оформяш по извивките на кората.

    и аз не бях го правил това никога но се оказа че изобщо не е сложна работа, давай смело
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • #47
      До: Да облепя или да боядисам

      ето ти и една статийка колко лесно са нещата
      сега както е 40 градуса даже и пистолета за горещ въздух не ти е нужен

      http://www.transworldmotocross.com/m...144324,00.html
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • #48
        До: Да облепя или да боядисам

        Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
        ето ти и една статийка колко лесно са нещата
        сега както е 40 градуса даже и пистолета за горещ въздух не ти е нужен

        http://www.transworldmotocross.com/m...144324,00.html
        Мерси много,дадоха ми тел. на човек които го е правил .На мене са ми слаби нервите пипкава работа е а и ги чаках 20 дни тия графики.
        "Целувам я. По фара, разбира се - никой не почва да си целува мотора директно от резервоара - това е признак за ниска култура!

        Коментар


        • #49
          До: Да облепя или да боядисам

          ами и на мен са ми слаби и ми писва бързо от разни недоклатени неща затова ти казах че не е сложна работа
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • #50
            Боя за пластмаса

            значи имам следния проблем.... Искам да си пребоядисам моторетката само че става вапрос за пластмасовите части. Където и да питам за боя която да става за пластмаса и да не са улющи боята после не получавам конкретен отговор. Винаги се колебаят ...ама то може и да се нацепи леко......да се залюши ...и темподобни простотии. Таа интересува ме някой боядисвал ли си е мотора и знае ли каква боя трябва да търся

            Коментар


            • #51
              До: Боя за пластмаса

              Ами за това пластмасите не се боядисват,за да са податливи на огъване и деформиране,цветът на пластмасата е такъв от каквото и е отлят(син зелен и тн),има гланц от горе и може само лепенка да задържи,който те убеди че ще ти го напражи не му вярвай,при пистовите мотори е друга паслтамсата и затова държи боя,така е и с броните на колите,макар и да са гъфкави имат разлика от кросовите елементи(ти за какъв мотор говориш)най-простото е купи си нови елементи и си решаваш-освежаваш проблема и мотора

              Коментар


              • #52
                До: Боя за пластмаса

                Няма почти никакъв смисъл ,освен да си го боядисаш и да си седи в гаража. Аз минах по същия път има и тема даже "Да облепя или да боядисам"се казва може да я погледнеш.
                Все пак аз си боядисах маската и стана супер по точно ми я боядиса бояджия обработва се като броня на кола със специален кит след това се пръска с боя.Крайния резултат беше идеален,но при първото полягване най невинно при това маската се допря в храсти и клонки пластмасата подаде и се спука и боята започна да се люпи.
                Прецени си сам. Поздрави.
                Кавазаки КЛХ 300 04г
                Кавазаки КХ 65 04г
                Опел Астра 94г
                Мерцедес 124 91г

                Коментар


                • #53
                  До: Боя за пластмаса

                  Виж колега, в магазините за бои продават така наречения пластификатор, той се използва за третиранена пласмасови повърхностти преди боядисване. Преди да го нанесеш подговяш мястото почистваш и пръскаш, изчакваш да засъхне и пръскаш боята на няколко тънки ръце. Това е.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Боя за пластмаса

                    Първоначално публикуван от vanom Преглед на мнение
                    значи имам следния проблем.... Искам да си пребоядисам моторетката само че става вапрос за пластмасовите части. Където и да питам за боя която да става за пластмаса и да не са улющи боята после не получавам конкретен отговор. Винаги се колебаят ...ама то може и да се нацепи леко......да се залюши ...и темподобни простотии. Таа интересува ме някой боядисвал ли си е мотора и знае ли каква боя трябва да търся
                    Прочете мненията от темата в която се намира в момента питането ти !!!
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • #55
                      До: Да облепя или да боядисам

                      На мен лично повечето лепенки не ми харесват като качество
                      и сесване на цветовете/цветопреливане/.
                      Исках мотора ми да е гланцов перлен металик.Такива маски и калници
                      пластмасови няма.Купих нов жълт за "Сузуки"/преден/,заден от" Ufo "
                      /бял/ -други цветове нямаше.Резервоара беше оранжав/пластмасов/.
                      Боядисах всичко с перлен металик на водна основа-"Дюпонт",цвят
                      "магическо черно"/по каталог за автомобил "Ягуар".
                      Използвах китове и шприцкит за пластмаса./Става за всички видове
                      без полиетилен"найлон",и плексиглас/.Обикновенно кросовите калници са от "полипропилен".
                      Използвал съм и грунд ,за увеличаване на сцеплението и еластификатор.
                      Всичко накрая стана много красиво.
                      Карам мотора по всякакви терени.Имал съм леки падания,
                      на места лака е ожулен,но базата държи, и "основата"не се е показала.
                      Резервоара няма мехури ,и изглежда перфектно.
                      Ориентировъчно ,цената за материалите- шприцове...,боя и лак,за предния калник излезе около 20-25лв.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Да облепя или да боядисам

                        Първоначално публикуван от MOTORGHOST Преглед на мнение
                        На мен лично повечето лепенки не ми харесват като качество
                        и сесване на цветовете/цветопреливане/.
                        Исках мотора ми да е гланцов перлен металик.Такива маски и калници
                        пластмасови няма.Купих нов жълт за "Сузуки"/преден/,заден от" Ufo "
                        /бял/ -други цветове нямаше.Резервоара беше оранжав/пластмасов/.
                        Боядисах всичко с перлен металик на водна основа-"Дюпонт",цвят
                        "магическо черно"/по каталог за автомобил "Ягуар".
                        Използвах китове и шприцкит за пластмаса./Става за всички видове
                        без полиетилен"найлон",и плексиглас/.Обикновенно кросовите калници са от "полипропилен".
                        Използвал съм и грунд ,за увеличаване на сцеплението и еластификатор.
                        Всичко накрая стана много красиво.
                        Карам мотора по всякакви терени.Имал съм леки падания,
                        на места лака е ожулен,но базата държи, и "основата"не се е показала.
                        Резервоара няма мехури ,и изглежда перфектно.
                        Ориентировъчно ,цената за материалите- шприцове...,боя и лак,за предния калник излезе около 20-25лв.
                        A kakъв е мотора(марка модел)
                        Браво ако си получил наистина този резултат!!
                        Пусни някоя снимчица.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Да облепя или да боядисам

                          Тук е малко кален,и много не се вижда.
                          Веднага след боядисването-http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=6848&page=65
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от MOTORGHOST; 27-03-09, 19:45.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Да облепя или да боядисам

                            Е този резервуар ако не е някакъв изчекнат /а сериен пластмасов/ и не се обели до следващия сезон , направо си открил топлата вода. И си имаш печатница за левчета.

                            По моите резервуари и лепенките се подуваха и падаха . Накрая си взех KLX с метален. И сега боята си му седи. Друг чалъм никой не можа да каже.
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • #59
                              До: Да облепя или да боядисам

                              Резервоара е "изчекнат",сериен на "Acerbis" ,за "Tuareg rally".
                              Единственият пластмасов резервоар,който съм виждал,
                              незпускащ бензинови изпарения.
                              Преди време карах"Априлия"350,с пластмасов резервоар,
                              който боядисах с боя, садържаща алуминиеви прашинки/дишаща/.
                              Не ми хареса,че нямаше достатъчно гланц,и по-лесно се надраскваше.
                              На снимката е ,с моята навигаторка...
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от MOTORGHOST; 27-03-09, 21:50.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Да облепя или да боядисам

                                Е що чакаш да ти вадиме думите с ченгел от устата а?

                                Казвай ги тия неща , че ще се подведе някой новобранец и ще трябва да тъпче трънливите пътеки. И калниците на са ПЕ а ППР нали така?
                                0888932647

                                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X