Обява

Свий
Няма добавени обяви.

XR мания - 400/440сс

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: XR мания - 400/440сс

    Искам да питам възможно ли е да се сложи карбуратор от црф на хр400 и ако е възможно дали ще има разлика... И дали този карбуратор ще се нуждае от някакви поправки. Благодаря предварително!
    HONDA XR400R (1996) ---> SUZUKI DR250RS (1991) ---> HONDA CR125 (2003)

    Коментар


    • От: XR мания - 400/440сс

      Възможно е.Разликата ще я откриеш,защото на ХР-а няма ускорителна помпа,а на ЦРФ-а е с такава.Няма да се нуждае от поправки,а от регулировки към самия мотор.
      Yamaha Yz450F
      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
      Всичко с ''рошави''гуми!

      Коментар


      • От: honda xr 400

        Гори 6,тежи 117 кг и върви два пъти повече от хл 600.

        Коментар


        • От: honda xr 400

          Колега,
          Няма да сбъркаш с модела!
          Чети тази тема, друго не знам какво може да се каже, освен ако нямаш специфичен въпрос, но май нямаш : )
          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8590
          p.s. още една интересна - http://www.offroad-bulgaria.com/show...ighlight=xr400
          Последно редактирано от mendi; 08-10-14, 16:33. Причина: добавяне на линк

          Коментар


          • От: honda xr 400

            Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
            Колега,
            Няма да сбъркаш с модела!
            Чети тази тема, друго не знам какво може да се каже, освен ако нямаш специфичен въпрос, но май нямаш : )
            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8590
            p.s. още една интересна - http://www.offroad-bulgaria.com/show...ighlight=xr400
            Така е, трябва четене, но всеки иска на готово...
            SUZUKI DRZ SuperMoto

            Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

            Коментар


            • От: honda xr 400

              Колеги, търся генерацията "кривките" за ХР400, че станаха на "ваденка" в един дънер! Има ли някой идея (пробвал ли е) с генерация от друг модел ХР250 ХР/ХЛ600. Ако някой е правил такава успешна "трансплантация" да сподели ако желае!

              Коментар


              • От: XR мания - 400/440сс

                На скоро си взех ХР 125 но ми се стори,че има лек шум в двигателя и реших да го сваля цилиндъра за да видя какво е положението.След замерване на цилиндъра всичко беше на ред биелата и тя не мърда на никъде.Това което забелязах обаче е,че клапаните не бяха в ред регулирани.Изпускателния беше точно пластина отрязана от шише от лимоната/не знам колко е/ а смукателния нямаше никакъв луфт,абсолютно никакъв,даже може и да е леко натегнат,но няма как да го проверя.
                Че въпроса ми е колко трябва да са луфтовете,знам че за всеки двигател е различно но все трябва да има общо приети растояния?Двигателя не е с верига и разпределителен вал а със тижи ли как му бе името/металните пръчки/
                Последно редактирано от jamamoto; 20-11-14, 14:51.

                Коментар


                • От: XR мания - 400/440сс

                  Щом нямаш луфтомерни пластини защо са ти тези разстояния ? Направи на око и ухо хлабините - да "цъкат" леко . Изпускателният малко повече .

                  Коментар


                  • От: XR мания - 400/440сс

                    Чакам ги луфтомерите да ми дойдат-поръчах си.Друго си е да се направят както е казал японеца.

                    Коментар


                    • От: XR мания - 400/440сс

                      На студено : 0,1 и 0,15 мм.

                      Коментар


                      • От: XR мания - 400/440сс

                        Първоначално публикуван от jamamoto Преглед на мнение
                        Чакам ги луфтомерите да ми дойдат-поръчах си.Друго си е да се направят както е казал японеца.
                        От къде ги чакаш бе , брат? Влез в първия магазин за инструменти и си купи-струват 3 (три) лв.(даже ги има и по железариите).
                        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                        Джон Кенеди

                        Коментар


                        • От: XR мания - 400/440сс

                          Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                          От къде ги чакаш бе , брат? Влез в първия магазин за инструменти и си купи-струват 3 (три) лв.(даже ги има и по железариите).
                          Тюх...добре,че ми каза!
                          Трябва ли да обяснявам,че поради естеството на работата ми,не мога да обикалям по магазините?!
                          А по въпроса с разтоянията,намерих някакви документи в нета точно за ХР-125 там пише 0.08мм и на двата клапана.Поради липса на такава пластина ги направих на 1/10 но причукват доста докато загрее,че и след това.За сега ще го карам така, а после ще се смята.
                          Благодаря все пак на колегата!

                          Коментар


                          • От: XR мания - 400/440сс

                            Здравейте колеги, от скоро имам Хонда ХР 600 и ми е трудно паленето и на манивела. Искам да питам дали си има някакъв чалъм при паленето, защото до сега не съм карал такъв клас мотори. Благодаря!

                            Коментар


                            • От: XR мания - 400/440сс

                              Погледнете тук:
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...41#post2236041
                              A Lone Rider

                              Коментар


                              • От: XR мания - 400/440сс

                                Имам един въпрос относно трх 400 ,мисля да си купя и от снимките които виждам ясно се вижда че на този модел на хонда акумулатора е отстрани и не е защитен от вода и кал ,също както и релето , та въпроса ми е дали ще стане нещо на инсталацията ако се намокри а то няма как да не стане защото точно под калника ще хвърга много вода и кал .Трябва да правя някакви предпазители или тем подобни или просто заради това да не купувам хондата

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X