Обява

Свий
Няма добавени обяви.

XR мания - 400/440сс

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: XR мания - 400/440сс

    Първоначално публикуван от rashidov Преглед на мнение
    А някой може ли да ми каже от къде може да се намери такиви кори на резервоара? и на какви цени са?
    Ако имаш в предвид корите на снимката на мойта моторетка, то тогава корите са от цр250. Струва 40 лева да се залепят дупките който предишния собственик беше направил в резервоара, за да ги захване, 10лв препарат за премахване на боя и много търкане и цапане, за да се премахне разпадащата се черна боя и да се стигне до оригиналния резервоар. А и 70лв за лепенки, уж перфорирани, за да не станат на балони, но те вече са в кофата. Ако искаш подобна визия без недостатъците по горе, преди се продаваше кит на Aloop ако не се лъжа-резервоар, седалка и кори за ХР400. И изглежда по добре.

    Коментар


    • От: XR мания - 400/440сс

      "Новият" модел на ХР 400, след 2005г., който е само в шосейно изпълнение - супермото, за пазар, за риба, за баба, за дядо и т.н. - та той излиза фабрично с тези излишни пластмасарии.
      Принципно тези кори са за мотори с водно охлаждане и основната им функция е да насочват въздушната струя към радиаторите.
      Лично на мен ХРа ми е грозен с тях. Но все пак това си е моя вкус. Друг може да му се кефи.

      Коментар


      • От: XR мания - 400/440сс

        И аз вече съм за тази тема!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01546.jpg
Прегледи:1
Размер:133.3 КБ
ID:5561049

        Коментар


        • От: XR мания - 400/440сс

          Мотора изглежда страхотно. Много безаварийни.

          Коментар


          • От: XR мания - 400/440сс

            Здравейте ХР манияци... мотора ми нещо почна да вади един бял пушек от аспуха като го карам и имам чувството че гори масло.... Преди 2-3 седмици му смених маслото с REPSOL 10W40. Възможно ли е да е от маслото... Аз го карам само Събота и Неделя и не се сещам кога точно почна да пуши...
            HONDA XR400R (1996) ---> SUZUKI DR250RS (1991) ---> HONDA CR125 (2003)

            Коментар


            • От: XR мания - 400/440сс

              На щеката си показва и да имаш и да нямаш чувство .....

              Коментар


              • От: XR мания - 400/440сс

                Колеги, ка да си сменя свеща (нямам Хонда-инструмент), никакво гедоре немога да вкарам. Някой ако е открил подходящ начин да сподели ако не го затруднява.
                Благодаря в аванс!

                Коментар


                • От: XR мания - 400/440сс

                  Оригиналната свещ ти е с 12 мм резба , развива се с ключ 18 (за свещи) и е детска игра . Ако нямаш , става с тръбен ключ или си купи дълбок камък 18 . Тук съм срещал и майсторски тунинги с автомобилни свещи , които са със 16 ключ . Ако не ти пали моторът не търси проблема в свеща .

                  Коментар


                  • От: XR мания - 400/440сс

                    Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                    Оригиналната свещ ти е с 12 мм резба , развива се с ключ 18 (за свещи) и е детска игра . Ако нямаш , става с тръбен ключ или си купи дълбок камък 18 . Тук съм срещал и майсторски тунинги с автомобилни свещи , които са със 16 ключ . Ако не ти пали моторът не търси проблема в свеща .
                    Всичко е точно така, само че дори да си купи дълбок камък 18 за гедоре пак няма да може, защото мястото където влиза е по тясно от диаметъра на самия камък. Вариантите са 2: или на самия камък да се намали диаметъра на струг, или да си намери глух ключ 18 ( и не съм сигурен дали не трява и на него да се запилят леко външните ъгли ) При мен беше първия вариант.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9891d07a6ba15fcdca646e7be2d9abf7.jpg
Прегледи:1
Размер:45.9 КБ
ID:5563326 Ей такъв глух 18 също ще свърши работа
                    [IMG]http://media.snimka.bg/8339/022934139-big.jpg?r=0[/IMG] Kакто искате да постъпват с вас човеците, тъй и вие постъпвайте с тях! (Библията)

                    Коментар


                    • От: XR мания - 400/440сс

                      Ако не ти пали моторът не търси проблема в свеща
                      Ами да си кажа проблема, смених оригиналният карбуратор с Микуни (от Хускварната) и без филтърната кутия го пробвах палеше си без проблем и много леко. Вчера го сглобих (след направено обслужване, спирачни помпи, апарати, течност, масло и филтър) и НЯМА палене... Консултирах се тук там и единодушното мнение е че свеща е избила( пробвах с друга да видя има ли искра-има). Та ако имате и други идеи казвайте (днес пак ще го разглобя да видя дали без филтърната кутия ще запали и ако да, ще се мисли пак.

                      Коментар


                      • От: XR мания - 400/440сс

                        Има китайски камъни има и камъни , които влизат . За първите , наистина трябва струг . Вторите са тънки и имат гумичка вътре за по-лесно изваждане на свеща .

                        Коментар


                        • От: XR мания - 400/440сс

                          Колеги, проблема е решен (камък от гедоре простърган до минимално възможна дебелина на стената, и смяна на свеща).
                          Благодаря за отзивите!

                          Коментар


                          • От: XR мания - 400/440сс

                            Аз ползвам (преправян) от моторна резачка STIHL
                            XR600R-96

                            Коментар


                            • От: XR мания - 400/440сс

                              Така днеска разбрах, че мотора наистина гори масло... Има ли възможност ако сменя маслото да се оправи? Какво масло ще може да ми препоръчвате щото още съм начинаещ и днеска става 1 месец от както притежавам любовта си... Вчера за Св. Валентин му подарих една гума.. HONDA XR400R 96' Какво масло трябва да сложа? Благодаря ви! Поздравления!
                              HONDA XR400R (1996) ---> SUZUKI DR250RS (1991) ---> HONDA CR125 (2003)

                              Коментар


                              • От: XR мания - 400/440сс

                                Незнам колега аз нямам много опит с ендуро,но преди години имах CBR 919 и след като го купих му смених маслото с 10W40 и осезаемо започна да пуши повече при пълна газ.За горене немога да кажа тъй като го продадох скоро след това.Иначе предните мотори съм ги карал с 15W50 и нямаше проблеми.
                                YAMAHA RAPTOR 700R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X