Обява

Свий
Няма добавени обяви.

XR мания - 400/440сс

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: XR мания - 400/440сс

    Здравейте .Имам следния проблем. Задната ми спирачка не работеще добре. Разглобих я и установих , че самият апарат е блокирал ( движеше се в малък диапазон). Занесъх да го промият/раздвижат , след което сглобих всичко с нови накладки и спирачна течност ,обезвъздуших системата и всичко работеше перфектно. Останови се обаче ,че след няколко дена системата се пълни с въздух и е нужно повторно обезвъздушаване. Някои имал ли е този проблем ??? Или някаква идея , от къде да започна ... за да отстраня проблема. Благодаря предварително .

    Коментар


    • От: XR мания - 400/440сс

      Пълни се с въздух или изтича част от спирачната течност? Ако е първото е възможно при по-продължителни спускания и прекомерна употреба на задната спирачка да ти завира течноста.

      Коментар


      • От: XR мания - 400/440сс

        Първоначално публикуван от Dimitar_Igov Преглед на мнение
        Сега ми остава да намеря лепенки за резервуара и е ОК
        В е-ендуро магазина има доста модификации лепенки за XR ето линк

        Коментар


        • От: XR мания - 400/440сс

          Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
          В е-ендуро магазина има доста модификации лепенки за XR ето линк
          Гледам ги и аз тия ... ама 80 лв ...... не, че накрая няма да ги поръчам ..... Мерси колега !

          Коментар


          • От: XR мания - 400/440сс

            Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
            Пълни се с въздух или изтича част от спирачната течност? Ако е първото е възможно при по-продължителни спускания и прекомерна употреба на задната спирачка да ти завира течноста.
            При чисто нови накладки и в тия студове? И около Варна едни спусканияяяяяя. Не звучи логично. Не че пълненето на системата с въздух също има някаква логика де. Кошмарче - обезвъздушавай пак и го остави на мира да видиме дали пак ще го направи. Аз залагам на непълно обезвъздушаване още при ремонта първия път.
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • От: XR мания - 400/440сс

              Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
              Аз залагам на непълно обезвъздушаване още при ремонта първия път.
              И аз се надявам това да е проблема

              Коментар


              • От: XR мания - 400/440сс

                Колеги подскажете моля xr400 от 2003 дали има автоматичен декомпресор. Имам ръчен но съм чувал че има и автоматичен.
                Как се пали с автоматичен ако има?
                HONDA XR400

                Коментар


                • От: XR мания - 400/440сс

                  С чалъм.

                  Коментар


                  • От: XR мания - 400/440сс

                    чалъма го открих...но дали има авт.декомресор
                    HONDA XR400

                    Коментар


                    • От: XR мания - 400/440сс

                      Оригинално има, а твоя дали има ти ще кажеш.

                      Как се пали ли?!
                      Както казваше един приятел по повод паленето на ХР400 - "навиваш часовника"

                      Коментар


                      • От: XR мания - 400/440сс

                        Навивам на манивелата докато не затегне осезаемо (понякога се налага на превъртя няколко пъти докато намеря горната точка) натискам леко надолу да прехвърли и с рязко и силно движение ритам. Когато е студен става между два и десет опита а топъл отраз....
                        Та въпросът за декомпресора ми възникна точно за това че не винаги успявам отраз да напипам горната точка.
                        Поздрави!
                        HONDA XR400

                        Коментар


                        • От: XR мания - 400/440сс

                          На мен ми казаха една друга по-проста тактика-стискаш декомпресора и риташ два пъти. После отпускаш декомпресора и риташ юнашката. Пробвах го и работи. Има ли някаква опасност за моторетката или крачката ми при тая схема на палене?

                          Коментар


                          • От: XR мания - 400/440сс

                            Не,няма никаква опасност нито за теб нито за моторетката(за теб може да има ако риташ с джапанки)но на мен ми е чудно как става тоя твой ''номер''с стискането и ритането 2 пъти.Но пък щом казваш че резултата те удевлетворява-давай така.аз имах ХР 400,и моя нямаше жилото на ръчния
                            Yamaha Yz450F
                            Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                            Всичко с ''рошави''гуми!

                            Коментар


                            • От: XR мания - 400/440сс

                              Пак съм аз,нямам право на редакция на постовете си,а преди малко натсинах enter без да искам и побликувах недовършен пост за което се извинявам.Та мисълта ми беше,че на моя Хр нямах ръчен декомпресор защото нямаше жило но иначе цялата система си работеше.Можех да го направя буквално за 30 мин.това скъсано жило но никога не съм имал нужда при палене от ръчния декопресор.Винаги мотора си палеше само на автоматичен.За мен най лесното палене,е както го е описал колегата по горе:превърта се с ритача двигателя докато втвърди,после леко се натиска още ритача и се усеща как леко освобождава,пуска се ритача да се върне в крайно горно положение и след това се рита яко,или по скоро правилната дума е рязко.Процедурата се повтаря когато е студен докато запали,обикновенно няколко пъти,а като е топъл,пали от първия път.
                              Yamaha Yz450F
                              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                              Всичко с ''рошави''гуми!

                              Коментар


                              • От: XR мания - 400/440сс

                                Двата ХР-а на който съм го пробвал са без автоматичен декомпресор (може да е бил махната от предишния собственик) и се палят само с ръчен. Просто държиш лостчето стиснато и риташ два пъти без да го пускаш. След това пускаш и риташ. Наложи се да палим едната моторетка с бутане на скорост в калта. Ако го нямаше декомпресора просто там си оставахме (ритача се счупи).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X