Обява

Свий
Няма добавени обяви.

XR мания - 400/440сс

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: XR мания - 400/440сс

    Владо здравей,
    Правилният начин е описан в тази тема - http://www.offroad-bulgaria.com/show...64#post1431864
    Не е необходимо да риташ два пъти на декомпресор.
    Просто като затегне манивелата с декомпресора се изпуска малко от компресията, вдигаш пак до горе и риташ рязко. Това е.
    На Ванката ХРа дойде така от Белгия. Предполагам обаче че е демонтиран.
    Според мен няма заводски ХР 400 без автоматичен декомпр.

    Коментар


    • От: XR мания - 400/440сс

      Благодаря за инфото. В събота покарах моторетката около старозагорските бани и останах доста довоен.Подозирам обаче, че мойта има автоматичен декомпресор. При отпускане на ритача до най-горна позиция и плавно натискане успявам да превъртя двигателя. Има и подозрително чукане при клапаните подобно на това, което описват колегите при износен механизъм на автоматичния декомпресор. Има ли начин да се разбере дали има такъв декомпресор без да се отваря капака на клапаните?

      Коментар


      • От: XR мания - 400/440сс

        Първоначално публикуван от vld_ivanov Преглед на мнение
        При отпускане на ритача до най-горна позиция и плавно натискане успявам да превъртя двигателя.
        При плавно натискане и достатъчно задържане със силата на крака се превърта двигателя и без декомпресор.
        При рязко натискане не може да се превърти "от раз" без автоматичен декомпресор.
        Относно чукането първо започни с реглаж на клапаните и оглед на веригата.

        Владо, не разбрах и твоя ХР ли е 400сс?

        Коментар


        • От: XR мания - 400/440сс

          Да 400сс е. Правен му е ремонт и е с бутало на 88мм (426сс). До седмица две ще го докарам в София и ще му регулирам клапаните.Сменена е ангренажната верига двата плъзгача и механизма с пружината, който опъва веригата. Чукането не ми звучи като от клапани и го няма при ХР-а на Ванката.Карбуратора е Микуни с ускорителна помпа и мотора се усеща значително по "рязък" от на Иван, но това може да е и заради пиньоните-14х48 ако не се лъжа. Мотовилката не е сменяна и дано там да не е станало нещо. Мисля да го карам така това лято и ако се наложи зимата ще му се "случи" нова риза на 85мм и бутало и ако трябва и биела.

          Коментар


          • От: XR мания - 400/440сс

            Разликата във вървежа е от карба и биг бора.
            Три зъба отзад не могат да го направят много по-рязък.

            По-натам ще направим една среща и ще поговорим.

            Поздрави,

            Коментар


            • От: XR мания - 400/440сс

              Здравейте, имате ли представа къде мога да намеря манивела за хонда хр400р ? Питах Мето от горубляне ;Бебо;Рашо !
              Ще се радвам ако ми помогнете.
              п.с. От 250 и 600 не става пробвах !

              Коментар


              • От: XR мания - 400/440сс

                Първоначално публикуван от cot161 Преглед на мнение
                Здравейте, имате ли представа къде мога да намеря манивела за хонда хр400р ? Питах Мето от горубляне ;Бебо;Рашо !
                Ще се радвам ако ми помогнете.
                п.с. От 250 и 600 не става пробвах !
                Бултрако - 02 818 19 60

                Коментар


                • От: XR мания - 400/440сс

                  Виж тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=112068. Колегата продава на старо за 50лв.

                  Коментар


                  • Много Ви благодаря,свършихме работа

                    А в Бултрако я имат ама е 147лв.
                    Последно редактирано от Жоро Донечки; 23-02-11, 14:26. Причина: сливане

                    Коментар


                    • От: XR мания - 400/440сс

                      Колеги,
                      интересуват ме размерите на бутало 85мм. за ХР400, а ако някой има под ръка такова и е от или около София ще се радвам да врътнем по някоя бира.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: XR мания - 400/440сс

                        Кое по-точно те интересува, за да знам кое да ти измеря?

                        Коментар


                        • От: XR мания - 400/440сс

                          Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
                          Кое по-точно те интересува, за да знам кое да ти измеря?
                          Всичко, разстоянието от челото до буталния болт, дебелина на буталото с/без полите и тяхната ширина, разстоянието от сегментите до челото и между тях, ширината на каналите, и ме интересува как му изглежда челото, но най-важен размер ми е бутален болт/чело.
                          А има и вариянт ако имаш такова бутало под ръка (и нямаш нищо против), да нарамя един шублер и нещо за писане и да отскоча до теб за едно кафе/бира време.

                          P.S. По принцип ме интересува бутало 83-85мм., но това е друга тема и не е удачно да я обсъждаме тук.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: XR мания - 400/440сс

                            Дано това ти помогне с нещо

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Butalo.jpg
Прегледи:3
Размер:147.7 КБ
ID:5254731

                            Коментар


                            • От: XR мания - 400/440сс

                              Първоначално публикуван от cot161 Преглед на мнение
                              Дано това ти помогне с нещо

                              [ATTACH]304014[/ATTACH]
                              Колега, това е таблица с допуските, а мен ме интересува това което съм описъл в предния пост.

                              Благодаря за отзивчивостта.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: XR мания - 400/440сс

                                Ами съжалявам,но ще питам приятел,който евентуално има под ръка разглобен двигател за да ти даде размерите....ок пак ще ти пиша

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X