Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бета - размисли и страсти :)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Бета - размисли и страсти

    Първоначално публикуван от rm Преглед на мнение
    След много чудене и мислене окончателно се спрях на Бетичка само се чудя дали да взема фактори модела или обикновения.Намерил съм едно фактори 525 от едно момче почти ново за 9к лв. обикновените модели са около 7к.та чудя се дали си заслужава разликата.Можели да споделите впечатленията си- като управление,знам че там е най-голямата разлика?
    Не си заслужава!При добре настроена предница усещането при ендуро каране е почти едно и също.Едни степенки струват 250 кинта.Ауспуха и на обикновената можеш да го отвориш.За карбона съм писал по-горе.Най-важно в твоя случай е състоянието на мотора като цяло.
    offroad фен
    1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
    TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

    Коментар


    • #77
      Black series

      След три месеца чесане,тестване,питане и умуване КТМ или БЕТА бзех решение:
      Бета Фактори 450 - black series

      Причините да си взема пак бета са,много
      • По голям радиатор 1300мл при 900 на КТМ
      • До сега ме съм видял дефектирала
      • Предницата е уникална
      • Центъра на тежестта е изместен назад
      • Стават частити и от КТМ
        • Фара си свети където трябва и е много силен
        • Не меша масла,защото не е с разделено мазане
        • Издържа на прегряване.Може да се кара без масло и вода... (имало оставени луфтове в двигателя за да поема разширяването от температурата, за това двигателя е малко по шумен)
      • По сигурна ми е някак си...

      Ето и какво пипнах:
      Метално въженце за да не събирам трева между лостчето и двигателя

      Долна скара тунинг ала Гълъбин-Деведжиев (малко ползвана)

      Предпазители на радиаторите

      Предпазители от КТМ - без метал само пластмаса.

      Магнах оргиналното Лео Винче и монтирах това

      Махнах и всички карбони (ще си ги пазя за нови)
      Задна дръжка

      Дигнах задната част на седалката с оргинална подложка за да ме държи като катеря

      Малко задигнах кормилото и монтирах RАМа за GPSa

      Ще си поиграя и със зъбаците, тук ще тествам с 13 зъба.

      Сложих си и мусове преден и заден
      Гуми - Дънлоп MX 51

      Остава и да се науча да карам и готово
      Последно редактирано от Краси Грудев; 01-03-10, 22:42.

      Коментар


      • #78
        До: Бета - размисли и страсти

        Краси, 13/50 определено е най-доброто за нашия тип каране, така че въобще не го мисли.
        offroad фен
        1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
        TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

        Коментар


        • #79
          До: Бета - размисли и страсти

          Аз съм с 13/54
          Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

          Коментар


          • #80
            До: Бета - размисли и страсти

            Аз пък все си представях синя риба, като прочетох "бета"...добре, че не се наричаше и Уанда с карбони..ех, колко ни е лесно на нас, които не сме в час...

            Коментар


            • #81
              До: Бета - размисли и страсти

              С какво сегашния ауспух е по-добър от ЛеоВинчито?
              И... дали нямаш нищо против да ми кажеш, ктм-ските гардовете какви пари са и има ли ги при Еди ?
              П.П. Честита да ти е бетичката, супер е!
              KTM Fen

              Коментар


              • #82
                До: Бета - размисли и страсти

                Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
                Аз съм с 13/54
                Ама ти си и друга кубатура... компенсираш за по0слабия двигател .

                Аз не съм фен на много малките предни пиньони, че тая гума-плъзгач дето са я измислили ми се струва, че ще стане консуматив при малък преден .

                Иначе черната бета е уникална! Със здраве и без произшествия да си я караш! Вижда ми се неоправдана само смяната на гърнето, но може и да бърам де.
                2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                Toyota Land Cruiser KDJ 125

                Коментар


                • #83
                  До: Бета - размисли и страсти

                  Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                  Ама ти си и друга кубатура... компенсираш за по0слабия двигател .

                  Аз не съм фен на много малките предни пиньони, че тая гума-плъзгач дето са я измислили ми се струва, че ще стане консуматив при малък преден .

                  Иначе черната бета е уникална! Със здраве и без произшествия да си я караш! Вижда ми се неоправдана само смяната на гърнето, но може и да бърам де.
                  Пробвал съм всякакви комбинации на пиньоните, определено най-добре е с 13/50.
                  В момента съм с 13/52, за катерене е супер, но по равни участъци определено е доста спънат.
                  13/50 най ми допада, хем катери хем не е спънат.
                  За мен това е най-добрата комбинация за 525 двигател.
                  Нямам наблюдения за 450 но мисля че и там са такива отзивите.
                  Beta 525 RR
                  Mercedes G 280 i
                  Toyota Hailux 3.0 TD
                  UAZ 452

                  Коментар


                  • #84
                    До: Бета - размисли и страсти

                    Колеги, имам следния въпрос.
                    Моета Бета е 525 , 2006.
                    На казанчето за течността на съединителя пише:USE ONLY DOT 4 FLUID и аз сложих спирачна течност ДОТ 4.
                    Сега виждам че в книжката на мотора на стр. 105 в таблица пише:
                    CLUTCH OIL - ARAL VITAM LS (MINERAL OIL)
                    В крайна сметка какво трябва да има в казанчето, минерално масло или спирачна течност?
                    Ако някои се е сблъсквал с това моля да сподели.
                    Beta 525 RR
                    Mercedes G 280 i
                    Toyota Hailux 3.0 TD
                    UAZ 452

                    Коментар


                    • #85
                      До: Бета - размисли и страсти

                      Първоначално публикуван от balkan_stz Преглед на мнение
                      Колеги, имам следния въпрос.
                      Моета Бета е 525 , 2006.
                      На казанчето за течността на съединителя пише:USE ONLY DOT 4 FLUID и аз сложих спирачна течност ДОТ 4.
                      Сега виждам че в книжката на мотора на стр. 105 в таблица пише:
                      CLUTCH OIL - ARAL VITAM LS (MINERAL OIL)
                      В крайна сметка какво трябва да има в казанчето, минерално масло или спирачна течност?
                      Ако някои се е сблъсквал с това моля да сподели.
                      Спирачна течност трябва да има, ама в казанчето от дясната страна за спирачкатаза съединителя ползвай масло
                      Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Бета - размисли и страсти

                        Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
                        Спирачна течност трябва да има, ама в казанчето от дясната страна за спирачкатаза съединителя ползвай масло
                        Имам в предвид в момента само съединителя.За спирачките - ясно.
                        Защо тогава на къпачено на казанчето на суединителя пише - USE DOT 4 FLUID....??
                        На твоя какво пише?
                        Beta 525 RR
                        Mercedes G 280 i
                        Toyota Hailux 3.0 TD
                        UAZ 452

                        Коментар


                        • #87
                          До: Бета - размисли и страсти

                          Първоначално публикуван от Daniel Gyorev Преглед на мнение
                          С какво сегашния ауспух е по-добър от ЛеоВинчито?
                          И... дали нямаш нищо против да ми кажеш, ктм-ските гардовете какви пари са и има ли ги при Еди ?
                          П.П. Честита да ти е бетичката, супер е!
                          Лео Винчето нещо ми се вижда дълго.И след няколко карания става на нищо. А това гърне е късо,тествано и доказано дуракоустойчиво.А и много върви с него...

                          Ктм-ските гардовете са доста по евтини от останалите модели и според мен са по добри.

                          Сложих си 13/50 и стана трепач.Като катеря на втора между дървета например,вече не ми се налага да обирам със съединителя

                          Вече се уверих че разликата между Факторито и обикновената Бета е много голяма.
                          Вчера карахме трасето от Ендуро София и някои места на които със старата Бета ми беше трудно сега направо ги прелитах.
                          Няколкото улея с камани ги минах все едно летях отгоре.
                          Ръцете ми не се умориха както обикновенно.
                          Чуствам се много по стабилен и спокоен от преди.Много по лесно се контролира този мотор.
                          Струва ми се,че само заради мотора в техниката съм поне едно ниво на горе.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Бета - размисли и страсти

                            Първоначално публикуван от balkan_stz Преглед на мнение
                            Колеги, имам следния въпрос.
                            Моета Бета е 525 , 2006.
                            На казанчето за течността на съединителя пише:USE ONLY DOT 4 FLUID и аз сложих спирачна течност ДОТ 4.
                            Сега виждам че в книжката на мотора на стр. 105 в таблица пише:
                            CLUTCH OIL - ARAL VITAM LS (MINERAL OIL)
                            В крайна сметка какво трябва да има в казанчето, минерално масло или спирачна течност?
                            Ако някои се е сблъсквал с това моля да сподели.
                            каквото пише на капачето на съда ,това сипвай , а ръководството, е възможно да са го преписали направо от това на КТМ (нали Бета е половин КТМ) , а там хидравличната помпа е Magura и наистина се използва хидравлично масло
                            "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                            Коментар


                            • #89
                              До: Бета - размисли и страсти

                              Така и направих, налях спирачна течност.
                              Но ме смути това че на друга Бета пише - Mineral Oil.
                              В крайна сметка от Еди ми казаха че има някой с масло други с спирачна течност.
                              Да се налива каквото пише на казанчето!
                              Beta 525 RR
                              Mercedes G 280 i
                              Toyota Hailux 3.0 TD
                              UAZ 452

                              Коментар


                              • #90
                                До: Бета - размисли и страсти

                                Магурата са с минерално масло а брембо са със синтетично (спирачна течност)
                                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X