Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бета - размисли и страсти :)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Бета - размисли и страсти

    Първоначално публикуван от stavri_nenov Преглед на мнение
    Аз лично използвам само Varta 7 ah 110a стартов ток с големината на оригиналния който е 4ah 30a. Стария ми мотор беше ктм 450 exc никога не ми се е случвало да ми падне акумулатора, сега съм с 530 exc чисто нов първия път когато го задавих и акумулатора сдаде багажа, смених го с Varta и нещата си доидоха на мястото. Цената му е около 100 лв.
    Това е за КТМ.Бетата идва фабрично със 7-ца и с друг генератор.
    offroad фен
    1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
    TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

    Коментар


    • До: Бета - размисли и страсти

      Благодаря КОЛЕГА!

      Коментар


      • До: Бета - размисли и страсти

        Един познат с подобна на моята моторетка ми каза, че ако се използва едно и също масло в две поредни смени, не било необходимо да се сменят маслените филтри. Вярно ли е ?
        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
        Toyota Land Cruiser KDJ 125

        Коментар


        • До: Бета - размисли и страсти

          Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
          Един познат с подобна на моята моторетка ми каза, че ако се използва едно и също масло в две поредни смени, не било необходимо да се сменят маслените филтри. Вярно ли е ?
          Еми колега то веднага нищо няма да му стане и през 5 смени да ги сменяш филтрите, но ако искаш да си го караш дълго и без проблеми си ги сменяй редовно. Точно с мазилната система не си прави експерименти.
          п.с. поръчай си от ибей, постоянно има оферти за 15-20 филтъра комплект и излиза доста евтино
          Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

          Коментар


          • Обслужване Бета 250

            Здравейте колеги. Наскоро си взех бета 250 с кит(350) 2008 мисля, че е... Интересува ме, какво обслужване да и направя. За сега съм отвил двете пробки за маслото и от едната изтекоха около 150 грама, а от другата към 1 литър. С два филтъра е... та от каде се сипва масло за двете системи, едно ли е маслото (бел реи 20w50). Защото има само една капачка... Какво ниво трябва да следя. Масленните филрти перат ли се, или нови да си взема? Благодаря ви предварително
            Последно редактирано от giorgio; 18-05-10, 05:27.

            Коментар


            • До: Обслужване Бета 250

              Напиши се мейла да ти пратя малко литература, ако искаш и се обади 0888 522 505 аз карам същата Beta


              Последно редактирано от Chinela; 18-05-10, 07:39.
              Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

              Коментар


              • Обслужване на Beta 525 (510cc)

                Здравейте колеги,
                Като стана дума за обслужване, мойта Beta е на 10'000 километра. Някой може ли да ми каже: кога трябва да сменя ангренажна верига? Педварително благодаря.
                Също така: има ли някои други "консумативи" по двигателят, които трябва да бъдат превантивно сменени след този пробег?

                Коментар


                • От: Обслужване на Beta 525 (510cc)

                  Първоначално публикуван от miromilev Преглед на мнение
                  Здравейте колеги,
                  Като стана дума за обслужване, мойта Beta е на 10'000 километра. Някой може ли да ми каже: кога трябва да сменя ангренажна верига? Педварително благодаря.
                  Също така: има ли някои други "консумативи" по двигателят, които трябва да бъдат превантивно сменени след този пробег?
                  10`000 км за любителско каране са малко за смяна на веригата. Мойта беше ОК на 15 000 км (като нова) . И то на 10 състезания. Само клапани и сегменти може да сдават багажа. Но все пак провери си го.
                  KTM sx-f 350 2011
                  Honda Montesa Cota 250
                  KTM exc 450 Supermoto

                  Коментар


                  • От: Обслужване на Beta 525 (510cc)

                    Здравейте, колеги, искам да попитам за подходящ ауспух за бетата(2009) освен лео винчито, че той е дълъг като някакъв колец и след 2 карания ще стане на нищо. Забелязал съм, че всички карат с фабричния си ауспух и никой не коментира никакви други. И да попитам има ли някой, който да кара в Люлин планина
                    Последно редактирано от viki terzieva; 12-08-10, 14:10.

                    Коментар


                    • От: Обслужване на Beta 525 (510cc)

                      Първоначално публикуван от monster energy Преглед на мнение
                      Здравейте, колеги, искам да попитам за подходящ ауспух за бетата(2009) освен лео винчито, че той е дълъг като някакъв колец и след 2 карания ще стане на нищо. Забелязал съм, че всички карат с фабричния си ауспух и никой не коментира никакви други. И да попитам има ли някой, който да кара в Люлин планина
                      1. Всички ауспуси за Бета (оригинален, "Лео винчи" на факторито, поръчковия "Акрапович" и т.н.) с изключение май на БГ "Кларикса"(но той не е правен за Бета специално) са видимо по-дълги, но такива са "сметнатите" фабрично ауспуси.

                      2. Ако за 2 карания си в състояние неумишлено да умъртвиш аспуха, то ще те обявя за по-добър унищожител от Ади...А който го познава - е наясно, че няма човек в БГ, който по-упорито от него и почти ежедневно да се опитва да счупи Батата си и...все още не е успял! ...Може би само Марти от Стара ЗАгора, но той пък прави това упражнение за КТМ...

                      3. Към т.1 - всички изброени в първите скоби ауспуси състезателите ги преправят - скъсяват. И "Лео Винчито", и "Акраповича", а най-вече оригиналния
                      ...Според собствениците на "скъсените" по-горе ауспуси с една идея страда мощността, но пък риска от тяхното "хармонизиране" Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8030053.jpg
Прегледи:1
Размер:88.5 КБ
ID:5200543 вече е минимален.

                      4. Доколко "всички" карат с оригиналния ауспух...съди сам от горенаписаното. А че "обикновения оригинален" ауспух освен, че се скъсява се и "отваря" - това е така. "Лео Винчито" само се скъсява..."Акраповича" се скъсява сам...

                      Отговор на последния пърпос оставям на другите.
                      Mitsubishi L200 DobbleCab

                      KTM XC 450 RW 2009
                      KTM 350 SX 2011

                      Коментар


                      • От: Обслужване на Beta 525 (510cc)

                        Първоначално публикуван от monster energy Преглед на мнение
                        Здравейте, колеги, искам да попитам за подходящ ауспух за бетата(2009) освен лео винчито, че той е дълъг като някакъв колец и след 2 карания ще стане на нищо. Забелязал съм, че всички карат с фабричния си ауспух и никой не коментира никакви други. И да попитам има ли някой, който да кара в Люлин планина
                        Аз карам с FMF, и съм много доволен.
                        Къс е , на звук го докарва и мотора много се отвори да върви с него.
                        Beta 525 RR
                        Mercedes G 280 i
                        Toyota Hailux 3.0 TD
                        UAZ 452

                        Коментар


                        • От: Обслужване на Beta 525 (510cc)

                          Някой приспособявал ли е степенки за втори човек на Бетата си? Отдавна му се чудя къде да бодна едни, по възможност и да се махат лесно, ама май няма такъв вариант
                          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                          Toyota Land Cruiser KDJ 125

                          Коментар


                          • От: Бета - размисли и страсти

                            Напротив има как да стане само намери малко време и докарай мотора аз имам едни ненужни степенки и ще измислиме нещо за теб.Поздрави
                            0878424143
                            0887424150

                            Коментар


                            • От: Бета - размисли и страсти

                              Жоро -ВИК беше си сложил на Бетата такива някакви малки бяха и май не ги сваляше а и не пречеха .
                              Gilera RC-125 Honda Dominator 650 Yamaha TT-350 yz250f WR-450-03 WR-450-05 WR-250F

                              Коментар


                              • От: До: Бета - размисли и страсти

                                От къде да си купя семеринги за предницата ? Оказаха се някакъв много кофти размер. Няма ги нито в Хубата, нито в Семерина.....Само при Еди ги има но удоволствието там излиза 120 лева. Идеи ?
                                2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                                Toyota Land Cruiser KDJ 125

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X