Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с токовете на Yamaha XT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: странен проблем с тоците на ямаха хт

    Първоначално публикуван от maikallllll Преглед на мнение
    здравейте колеги снощи забелязах че имам некав проблем с тоците , проблема се състои в това че когато мотора е запален и фара е включен като подам gas , светлините отслабват щом варна газта всичко се оправя
    мерих днеска с мултицет дали зарежда акумолатора , показва 13,6 , четох тук за някакво реле регулатор но не можах да открия къде се намира за да видя дали не е то проблема , бих искал някои ако може да ми каже къде се намира това реле и тези сиптоми дали се дължат на него или проблема е по сериозен, мотора е ямаха ХТ 600 93 г. , нямам стартер само с манивела сам ........
    благодаря предварително
    Мотора ти не е 93г.,щом няма стартер.Би ли качил снимка за да видиме,коя година е,за да ти кажем,каде е релерегулатора.А , имаш ли здрав акумолатор на мотора?

    Коментар


    • #32
      До: странен проблем с тоците на ямаха хт

      колега не си първия които се учудва че нямам стартер но ............ ето снимка
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #33
        До: странен проблем с тоците на ямаха хт

        за акомулатора е нов купих го преди 4 месеца , но веднъж забравих на контакт и почти беше сдал багажа , и оттогава се възбуди но ако е включен фара примерно и дам контакт лампата на неутрала отказва да свети , струва ми се че може и от него да прави номера ..........

        Коментар


        • #34
          До: странен проблем с тоците на ямаха хт

          Първоначално публикуван от maikallllll Преглед на мнение
          за акомулатора е нов купих го преди 4 месеца , но веднъж забравих на контакт и почти беше сдал багажа , и оттогава се възбуди но ако е включен фара примерно и дам контакт лампата на неутрала отказва да свети , струва ми се че може и от него да прави номера ..........
          Пробвай с нов акумулатор и проблема ще се оправи, 99,9% съм сигурен. Щом не свети лампичката,която е с някаква мижава консумация....!?

          Провери обаче за отечки,защото моя също го оставям на контакт /само,че не на неутрална/ и така стои по една две седмици. Не съм имал проблем с акумулатора!
          "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
          А+
          LZ1DRZ

          Коментар


          • #35
            До: странен проблем с тоците на ямаха хт

            на контакт но със включен фар това имах на предвид ........
            явно не съм се изразил правилно

            Коментар


            • #36
              До: странен проблем с тоците на ямаха хт

              или не съм разбрал правилно. Моят съвет е: вземи ако има от кой читав акумулатор, за да не даваш пари прибързано и ако проблема изчезне значи няма повод за притеснение!
              "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
              А+
              LZ1DRZ

              Коментар


              • #37
                До: странен проблем с тоците на ямаха хт

                На мене така ми заминаха две бубини навремето на МЗ-та, забравяйки го на контакт! На Ямахата не ми се пробва дали ще стане същото и затова не я забравям на контакт!
                Най лошото беше че бубините не се скапваха напълно (т.е. да не хвърлят искра изобщо), а като беше студен мотора си хвърляха силна искра и мотора си палеше. Обаче понякога бубината загряваше дотолкова че не се пипаше и тогава искрата отслабваше и мотора не палеше никак, а пък консумацията на ток се увеличаваше много (при дълго каране на високи обороти)!
                Не ги разбирам тоците, затова само описвам какво съм преживял, пък който разбира да си анализира и да си прави изводите!
                След като смених и втората бубина не съм имал повече проблеми, ама не съм и забравял никога мотор на кантакт повече!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #38
                  До: странен проблем с тоците на ямаха хт

                  Първоначално публикуван от maikallllll Преглед на мнение
                  здравейте колеги снощи забелязах че имам некав проблем с тоците , проблема се състои в това че когато мотора е запален и фара е включен като подам gas , светлините отслабват щом варна газта всичко се оправя
                  мерих днеска с мултицет дали зарежда акумолатора , показва 13,6 , четох тук за някакво реле регулатор но не можах да открия къде се намира за да видя дали не е то проблема , бих искал някои ако може да ми каже къде се намира това реле и тези сиптоми дали се дължат на него или проблема е по сериозен, мотора е ямаха ХТ 600 93 г. , нямам стартер само с манивела сам ........
                  благодаря предварително
                  Здравеи колега един приятел има проблем с ХТ 600 91г и неговата е без ел.стартер. но това реле регулатор се намира под задния калник и когато запали мотора започва да загрява и като загрее и гасне мотора.Сега го изолирахме и мотора се оправи самоче няма никакви светлини.И решихме че е от него и сега се търси така нареченото реле регулатор.
                  Прикачени файлове
                  0888 074 049

                  Коментар


                  • #39
                    До: странен проблем с тоците на ямаха хт

                    колега благодаря !!! оказа се прав , заредих акумулатора и всичко си е ок вече !!!

                    Коментар


                    • #40
                      До: странен проблем с тоците на ямаха хт

                      На Ямахата не ми се пробва дали ще стане същото
                      Бъди спокоен, няма да стане.

                      Коментар


                      • #41
                        До: странен проблем с тоците на ямаха хт

                        Първоначално публикуван от krumal Преглед на мнение
                        Бъди спокоен, няма да стане.
                        Естествено,нали е с безконтактно запалване,не е с чукче.

                        Коментар


                        • #42
                          До: странен проблем с тоците на ямаха хт

                          Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
                          Естествено,нали е с безконтактно запалване,не е с чукче.
                          Той и МЗ-та не беше с чукче, ама пак повтарям тоците хич не са ми ясни!
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • #43
                            До: странен проблем с тоците на ямаха хт

                            Да ОК с зариден акумолатор ,но за малко. Ще трябва да смениш реленцето ( под седалката) буксата е с три бели и един червен кабел.Сега иди и запали мотора и след 3-4 минути няма да можеш да си държиш раката на него.А запалването е на съвсем друга намотка и няма нищо общо с другото наприжение, три оделни намотки по 2.6 волта.
                            "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

                            Коментар


                            • #44
                              До: странен проблем с тоците на ямаха хт

                              Първоначално публикуван от panjeto71 Преглед на мнение
                              Да ОК с зариден акумолатор ,но за малко. Ще трябва да смениш реленцето ( под седалката) буксата е с три бели и един червен кабел.Сега иди и запали мотора и след 3-4 минути няма да можеш да си държиш раката на него.А запалването е на съвсем друга намотка и няма нищо общо с другото наприжение, три оделни намотки по 2.6 волта.
                              колега вчера сам минал с него 150 км , пускам си фара докато карам и проблема които имах така и не се появи отново .......
                              а не ми се дават пари за нещо което си e ,,ок,, към момента,ако се появи пак този проблем следващата стъпка вече ми е ясна ! поне за сега мисля и се надявам да си спестя малко левчета !
                              благодаря за мнението все пак !!! дано не се окажеш лош пророк

                              Коментар


                              • #45
                                Малък проблем на Yamaha Xt 600E.

                                Здравеите колеги.Въпросат ми е:Преди 1 седмица направих едно хубаво ендуро,и като се пребирах трябваше да си пусна фара... и какво да вида , неми свети километража,но другото табло кадето свети като си на свободна,като включа дългите,стоп ботона си работят лампичките , и фара ми работи,къси дълги фсичкото е ок,но километража неми работи... Каде да търся проблема.Мотора е Yamaha Xt 600E...Благодаря
                                [COLOR=Magenta][B]Ендуро клуб ™Crazy Job™ - Стара Загора [COLOR=Cyan]![/COLOR]
                                [/B][/COLOR][FONT=Arial Black][COLOR=Magenta]Hard Enduro Team [COLOR=Cyan]![/COLOR][/COLOR][/FONT]
                                [COLOR=Lime][COLOR=Cyan]-------[/COLOR] [COLOR=Magenta]И.Илиев[/COLOR] [COLOR=Cyan]-------[/COLOR][/COLOR]
                                [URL="http://www.sixdayscrazyjob.com/"][IMG]http://ftp.domainbg.com/JORO_HD/Six-days-logo.jpg[/IMG][/URL]
                                [COLOR=Red][B][URL="http://sixdayscrazyjob.com/"]http://sixdayscrazyjob.com[/URL][/B][/COLOR]
                                [B][URL="http://crazy-job.com/"]http://crazy-job.com[/URL][/B]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X