Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за Kdx 200 и 220 "R"и"SR" модели

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    оригиналният е много по скъп
    а не е толкова хубав като фмф а
    в щатите като гледам никой не кара кдх със оригиналния ауспух прекалено консервативно бил направен
    всички твърдят че с фмф се получавала голяма разлика
    все е дно друг мотор специално при кдх са
    иначе се предлагат и на про циркуит ауспуси за кдх и предполагам че пак ще са добри
    и техният модел май е никелиран
    ако мотора ви е SR модификацията обаче даже и фмф ауспух няма да помогне много според мен
    на SR а и карбуратора е по малък
    преди време бяхме слагали карбуратор от КХ на КDХ SR и имаше ефект ММ може да ви каже повече по въпроса даже мисля че още си пази КХ совия карбуратор

    Коментар


    • #92
      да - за карбуратора знам - на КХ е 35 мм а този е 29( или 28 ) ... някъде четор рецепти за смяната му с Микуни 34 мм или Кейхин 35 мм ...

      А смяната на аспуха ще е по-скоро заради корозията ... (наложителна)

      ФМФ-то не е ли неръждавейка? май не е никелиран, а просто си е такъв ...

      На снимки в БайкПикс има и един който е лъскав, но тъмен на цвят (сиво-син) ... но не знам какъв е

      http://www.bikepics.com/pictures/312883/
      (май пак е ФМФ)
      Път без препятствия обикновено не води до никъде.

      Коментар


      • #93
        Тез KDXове наистина са зверове. С тоя ФМФ, мощноста ще е с поне 5 коня повече...

        Митков, а бе се съм се чудил за кво тея 2Т имат "балон" Нещо май беше с газовете Срам и аз дето съм карам ТС 200 да не знам

        Коментар


        • #94
          Въпрос към Митков, пък и другите разбиращи:

          http://barba.atspace.com/kbd/index2.html

          На първата снимка се вижда раздвояване на жилото за газта? За какво служи ?
          На втората снимка се вижда къде отива втория край - бензиновата помпа ...

          На последната снимка е Пиньона - с малко криви зъби - нормално ли е това?
          Път без препятствия обикновено не води до никъде.

          Коментар


          • #95
            жилото се раздвоява към маслената помпа
            не е за бензин помпата
            препоръчвам ти да я махнеш тая помпа
            развиват се две болтчета до колкото си спомням и помпата излиза
            ще се отвори една дупка която ти предлагам да запушиш с капаче което да изрежеш по формата
            сложи му и гарнитурка и го стегни с болтчета а маслото си го разтваряй с бензина
            обади се и на ММ да ти даде карбуратора от кх са
            няма да ти иска много пари предполагам
            а ще ти го даде с приспособлението за закрепмане

            зъбчатката все още може да изкара още малко според мен
            не е чак за изхвърляне все още

            Коментар


            • #96
              Още един въпрос към знаещите ...

              По-рано не ми беше направило впечатление, но елементите по окачването на задния амортисьор ми изглеждат доста незащитени:

              http://barba.atspace.com/kbd/index3.htm

              Имам чуството, че при преминаване през паднали дървета ще удря право в тези алуминиевите детайли към които се зъкрепва амортиьъора ... или заради близоста им до задната гума са защитени?

              И при други мотори ли е така?
              Път без препятствия обикновено не води до никъде.

              Коментар


              • #97
                откак сузукито е в ремонт карам само кдх са и да ви кажа колкото повече го карам все повече ми харесва
                много голям кеф е карането му
                доскоро не смеех с него да правя по големи скоци щото окачването ми се виждаше меко
                да ама то някак си прогресивно втвърдява авно има от тия хай спиид клапанчета дето прогресивно втвърдяват при по голяма скорост на амортисьора
                абе не знам но и на по големи скоци взех да го пробвам държи си много добре
                а иначе вози много по меко от кросака
                от как му сложих и кормило рентал модел париж дакар-/мноого е широко и мноого високо/ стана много удобен мотора за каране
                неска пробвахме стартове между кх 125 и кдх220то и кдх са винаги печели първите 20-30 метра въпреки че като максимална мощтност е по слаб от кх са
                по натам почти се изравняват но особенно на хлъзгав терен кдх са си намира сцеплението много по лесно и може да му държиш газта до дупка без да рови прекалено или да се изправя
                всичко става по плавно и контролируемо както при 4 тактовите мотори
                много готино моторче ,тъкмо бях решил да го продавам и нещо взех да се разубеждавам

                що се отнася до елементите на окачването за които говори таткобарба
                то на всички мотори са така
                и много рядко се случва да ги удариш или повредиш
                само дето от време на време трябва да се отварят и да се гресират
                е на ктм само не е така системата
                при тях няма линкове а амортисьора е захванат директно за вилката
                чрез лагер който нито се гресира нито се поддържа по какъвто и да е начин

                Коментар


                • #98
                  През седмицата стоманите отиват на песъкоструя и полимерно боядисване.

                  След това остава да взема карбуратора от ММ и един FMF от теб ;-) Беше писал, че си поръчал и тапицерия за седалката. Дай някви отзиви като я сложиш, че и моята плаче за освежаване.

                  А гърнето как се чисти? Моето е неразглобяемо - няма нитове, ами заварки.

                  Коментар


                  • #99
                    ако искаш фмф трабва по отрано да кажеш
                    щото между 2 седмици и месец ще му трябва за да дойде

                    кожата за седалката вече е в бг
                    ма ако искаш може и да ти я продам че сега ще взимам цилиндър за сузукито и ще ми трябват свежи пари
                    ще ти я дам възможно най евтино
                    тя е за от96 та година нагоре модела но може би и за твоя да е същата
                    ако не ще ти поръчаме друга

                    гърнето можеш да разпробиеш нитовете и после пак да го нитоваш
                    а ако искаш вземи го продухай едно хубаво така с горелка и ще се поизчисти
                    а ако искаш и гърне фмф

                    те са по 100 тина долара ако си спомням правилно

                    ей сега ще кача и няколко снимки от последните тестове на кдх а


                    тук пробвахме стартовете дето ви разпраях




                    имаше и шоу


                    и каране по пясък край реката ма снимките не станаха много добре
                    много добре върви по пясъка без излишно ровене или по скоро без много излишно ровене а и мекото му окачване е идеално за каране по пясък то и ауспуха тва е един от начините да си го поочистиш от нагари-яка ръчка в пясъка



                    Коментар


                    • Е, не съм се разбързал - зимата ще го човъркам, а няма да карам. Освен това искам да видя дали няма да изкочи и друго за поръчване, че да е накуп.

                      Как да проверим дали седалката е пригодна? Да я снимам и да я премеря със шивашкия метър или?

                      На гърнето и нитован от вътрешната страна фланецът на входната тръба и дори да разпробия нитовете, няма вадене... Пък и ми харесва, така че не смятам да го сменям засега.

                      Мисля, че на първо време ауспухът и карбураторът от КХа ще са достатъчен тунинг. Засега сме по-скоро туристи отколкото ендурджии ;-)

                      Коментар


                      • о да с фмф отпред и с кх карбуратор ще се попромени
                        заглушителя точно такъв бяхме разглобили с братчеда ММ ама ако искаш не го човъркай а го по продухай с една горелка да поизгорят мръсотиите вътре
                        кожата ще видя парт номерата дали са същите за твоя и моя модел
                        бива и отзад да сложиш по голяма зъбчатка

                        Коментар


                        • обер току що проверих
                          значи има про циркуит и фмф за твоя кдх цената
                          ще е между 450-500лв и двете са никелирани и направени от много по дебела стомана за да не се кривят,освен дето вдигат и мощността

                          между другото сложих си на кдх са кормило рентал модел париж дакар /вижда се на снимките/ много високо и широко и супер удобно се кара с него

                          на тази снимка се вижда по отблизо

                          Коментар


                          • то темата е малко филосовска ама...
                            вижте кво пише на заводски поставена табелка на рамата на кдх са ми

                            м даааа

                            Коментар


                            • ако някой иска да пробва кдх 220 и хем и да покараме може да ми дойде на гости ще му дам кдх са под наем от 10-15лв на ден
                              само и само да покараме че сам взе да ми писва да карам

                              Коментар


                              • Първоначално публикуван от mitkov
                                ако някой иска да пробва кдх 220 и хем и да покараме може да ми дойде на гости ще му дам кдх са под наем от 10-15лв на ден
                                само и само да покараме че сам взе да ми писва да карам
                                Митков - започвам да мисля по въпроса
                                само да понамалее малко работата и да взема няколко дни отпуск
                                Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X