Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha TDR 125r - не иска да пали ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Yamaha TDR 125r - не иска да пали ???

    Здравеите момчета . Значи моторат ми е yamaha tdr 125 r преди около месец му смених втулката на цилиндара , ново бутало , сегменти и сега не иска да запали на стартер дори и на бутане в тези студени дни вижда зор . Карбуратора е чистен гарнитурите и те са здрави аз мисля че може да е само от свеща. Та въпроса ми е от какво може да е това ?
    жена,кола и мотор колкото повече ги ръчкаш толкова по хубаво им става :wink:

  • #2
    До: Yamaha tdr 125r - не иска да пали ???

    Провери си и центровката, защото ако не си познал дебелината на гарнитурата под цилиндара може да е повлияло!
    Погледни свещта дали дава искра.

    Коментар


    • #3
      До: Yamaha tdr 125r - не иска да пали ???

      Първоначално публикуван от lud__Zaek Преглед на мнение
      Здравеите момчета . Значи моторат ми е yamaha tdr 125 r преди около месец му смених втулката на цилиндара , ново бутало , сегменти и сега не иска да запали на стартер дори и на бутане в тези студени дни вижда зор . Карбуратора е чистен гарнитурите и те са здрави аз мисля че може да е само от свеща. Та въпроса ми е от какво може да е това ?
      Моли се да ти е от свеща. При такива ремонти може да се допуснат куп грешки. Най честото е да не сте наместили втулката на точното място и да има разминаване в отворите. Често се забравя да се съедини лостчето на power valve (надали е това). Не си играй да чистиш свеща, хвърляй я и слагай нова. Понякога след чистене или нещо друго (от стоене например) игленият клапан "замръзва в затворено положение. Вземи една отверка и с дръжката почукай карбуратора. Дали не ти се е откачила иглата на карб.?

      Коментар


      • #4
        До: Yamaha tdr 125r - не иска да пали ???

        Опитай се да дадеш малко повече информация за да не гадаем. Работил ли е преди това /след ремонта/ , колко време и как, от кога не е пален......
        Ако бях на твое място досега щях да съм отвил и снимал свещта та да я видим и ние. Проверил ли си вече за някои неща- гориво , филтър, искра и за кои?
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #5
          До: Yamaha tdr 125r - не иска да пали ???

          еми моторат винаги си е работил аз го купих лятото някъде към краят на юли тогава си работе6е и си го карах . преди един месец някаде намаля мощноста и си викам я да видя сегментите дали не са износени но не бяха те а имаше една драскотина на единият от прозорците кадето навлиза прясната горивна смес и бе6е точно кадето се сабира ключа на 1-вия сегменто е както и да е сложих ново бутало нова втулка и почнах да си разработвам но не иска6е да пали на стартер помислих си 4е е от маслото кадето слагам в бензина за по добро мазане но и сега когато му слагам колкото трябва пак не пали свеща като я сваля и е по тъмна не е червеникава а по скоро бие на сиво но искра си дава (синя) . Карбуратора му е 4истен малко преди да направя ремонта около седмица аз си мисля че е от свеща или стартера си е отишал тези дни ще напратя някои клипове да го чуете как варти и снимки 6те направя на свеща . Дано да има полза .
          жена,кола и мотор колкото повече ги ръчкаш толкова по хубаво им става :wink:

          Коментар


          • #6
            До: Yamaha tdr 125r - не иска да пали ???

            А въздушния ти филтър как е? При мен беше от това, защото беше много мръсен

            Коментар


            • #7
              До: Yamaha tdr 125r - не иска да пали ???

              чесно да ти кажа не сам го гледал но ме самнява да е от него бях го чистил близо месец преди ремонта а и не сам карал толкова по меки пътища а повече по асвалт
              жена,кола и мотор колкото повече ги ръчкаш толкова по хубаво им става :wink:

              Коментар


              • #8
                До: Yamaha tdr 125r - не иска да пали ???

                Луд заек, до колкото разбрах, не си сменял сегментите, така ли е? Ако не си, то старите сегменти са паснали със старата втулка, но не и с новата. Но пак ще има някаква компресия.
                Оглеждайки кристалната топка, тя ме попита, до къде си разглабял двигателя? Свалял ли си маховока? Питам те, както разбра гадая, защото може да не си го сложил на място. Там може да има шпонка (не съм запознат с твоя двигател). Обикновенно е алуминиева и ако си начукал маховика на погрешно място, то ти би бил изместил цикъла на запалване.

                Коментар


                • #9
                  До: Yamaha tdr 125r - не иска да пали ???

                  Абе четох четох и не разбрах този мотор по принцип ли не пали или само на стартер.То като неможе да разбереш къ'в съвет да дадеш нека каже пали ли въобще на бутане,на неволя,на молене или по някъкъв друг нестандартен начин и тогава да се мисли.

                  П.п Ааааа сега като задълбах разбрах,че на бутане пали ам...когато е студено и така нещо му е зор ама пък тои не дизел като на Тануцо ХР-а.Ми хубаво де когато си го палил как ти се стори нещо анормално изведнъж ли опъна или след обилно препукване,препаткване,назландисване ит.н,та кажи нещо повече,че иначе трябва пак да молим Нострадамус да възкръсне.
                  Последно редактирано от spl77; 02-01-09, 22:01.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Yamaha tdr 125r - не иска да пали ???

                    Моторът на бутане си пали но сега в студеното по трудно . По въпроса дали съм свалял маховика НЕ . Сваляно е само главата цилиндата то друго не се тряаа . Буталото е ново сегментите са нови сичко си е сглобено както трябва тва кадето си мислите че нещо е от втулката нее така сички прозорци си отговаряха одеално . Относно запалването след като запали и като го форсирам малко повече до към 5000-6000 оборота за да загрее малко и после си варви идеално има си доста компресия на 1ва 2ра и на 3та си забива като върна гаста то и на другите де ама по малко все пак е 125 . Сега тея дни ще ида да купя нова свещ . дано се оправи преди пак ми беше станало веднъш на бутане палише а на стартер не и сега мисля че може да е пак от това

                    Между другото забелязах че като завартя на стартер и стрелката на обортомера нали трябва да се вдигне а на мен ми се помръдва едвам едвам нека каже някои които има същия мотор или ако знае колко трябва да са оборотите при палене . Двигателя е същия като на тзр и дт
                    жена,кола и мотор колкото повече ги ръчкаш толкова по хубаво им става :wink:

                    Коментар


                    • #11
                      До: Yamaha tdr 125r - не иска да пали ???

                      ако някои знае каква точно свещ трябва за този мотор моля да каже. Aз съм чел из нета че трябва да е NGK BR8ES
                      жена,кола и мотор колкото повече ги ръчкаш толкова по хубаво им става :wink:

                      Коментар


                      • #12
                        До: Yamaha tdr 125r - не иска да пали ???

                        това е мотора
                        Прикачени файлове
                        жена,кола и мотор колкото повече ги ръчкаш толкова по хубаво им става :wink:

                        Коментар


                        • #13
                          До: Yamaha tdr 125r - не иска да пали ???

                          Днес след поредния поглед на система се чудих дали нещо не е наред с тоците пробвах дали дава искра свеща и отговора беше НЕ . След което се ядосах и разглобих целия мотор пробвах след това дали само от кабела без лолата като го доближа до някое желязо дали ще даде искра и тогава си даде . Сега се чудя възможно ли е лолата да не дава добър контакт от кабела към свеща и може ли и кабела нещо да се е преебал.
                          жена,кола и мотор колкото повече ги ръчкаш толкова по хубаво им става :wink:

                          Коментар


                          • #14
                            До: Yamaha tdr 125r - не иска да пали ???

                            А допираш ли свещта на маса? Съжелявам ако съм те подценил, но и такива грешки стават. Опитай с друга свещ
                            Аз си имам методи за проверяване на лулите, ама са малко болезнени

                            Коментар


                            • #15
                              До: Yamaha tdr 125r - не иска да пали ???

                              Първоначално публикуван от lud__Zaek Преглед на мнение
                              възможно ли е лолата да не дава добър контакт от кабела към свеща и може ли и кабела нещо да се е прее,,л.

                              Може , но по-вероятно е удавена /пробила/ свещта.
                              0888932647

                              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X