Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2Т смес има ли срок на годност

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2Т смес има ли срок на годност

    Здравейте приятели,питането ми е следното:
    Ако имам приготвена смес бензин с 2т масло, и поради ред причини немога да го изгоря веднага,а трябва да остане в резервоара или туба, дали след по дълъг период от време той ще е годен за употреба, и маслото ще запази ли качествата си? Вярно ли е това, че след по-дълъг престой маслото се разгражда от бензина и губи качествата си?

  • #2
    До: 2Т смес имали срок на годност

    Вярно, скапва се. Не знам след колко време, но след няколко месеца вече не става.
    Освен това го излей от резервоара, че бензина е хигроскопичен, и резервоара гние.

    Коментар


    • #3
      До: 2Т смес имали срок на годност

      Бензина има срок на годност около месец,след това значително му пада качеството.А след няколко месеца почват да се отделят разни смоли от него и започва да мирише на разредител МРТ.Не знам маслото дали не му действува консервиращо,но се съмнявам.Когато резервуарът е пълен до капачката и няма достъп до въздух трайиността му се увеличава,това са моите наблюдения относно бензина и неговия срок на годност.
      Стефан Дянков

      Коментар


      • #4
        До: 2Т смес имали срок на годност

        SAINT аз знам, че не е много добре да оставаш смесен бензин в мотора, или поне в карбуратора.Защото бензина се изпарява, а маслото остава и запушва игличката или поплавъка беше.. Не ги разбирам много
        2 stroke power

        Коментар


        • #5
          До: 2Т смес имали срок на годност

          Маслото си губи качествата след дълъг престой.
          И аз незнам точно колко време, но недей го държа месеци. Седмица две макс предполагам не е фатално.
          На мен като ми остане бензин другата седмица задължително го смесвам с пресен бензин че дори слагам и малко повечко масло за всеки случай. За една-две седмици престой несъм забелязъл някакви проблеми.
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • #6
            До: 2Т смес имали срок на годност

            Аз съм чувал за синтетичните масла, че при престой от над 20 часа, след смесването с бензин, маслото си губи качествата и са ми давали пример с блокирали резачки.Аз не съм склонен да вярвам, защото от личен опит знам, че дори и след седмица-маслото си остава със задоволителни качества, но по мои наблюдения започва да пуши повече?! Имам следните въпроси:
            -Така нареченото "щилско масло" подходящо ли е за каране на 2-тактови мотоциклети?

            -Има ли разлика между маслото, което трябва да се сипва в смесител и другото, което директно се примесва с бензина?

            Коментар


            • #7
              До: 2Т смес имали срок на годност

              Първоначално публикуван от dab4i_125 Преглед на мнение
              -Така нареченото "щилско масло" подходящо ли е за каране на 2-тактови мотоциклети?
              Не е! Чети повече тук - http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E7%E0%F7%EA%E0
              иначе е тая тема чете ли я? - http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E7%E0%F7%EA%E0


              Първоначално публикуван от dab4i_125 Преглед на мнение
              -Има ли разлика между маслото, което трябва да се сипва в смесител и другото, което директно се примесва с бензина?
              Няма разлика! Маслото е едно.

              Тука има още една тема за клапите, но и за маслото има интересни мнения - http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...?t=1855&page=2
              Последно редактирано от Жоро Донечки; 05-12-08, 12:40.

              Коментар


              • #8
                До: 2Т смес има ли срок на годност

                А по темата, смесеният бензин с масло след време почва да става като смола - лепкава и много гадно миришеща течност с прозрачен бяло-жълтеникъв цвят, но това става най-често в карбуратора, защото там количеството на смесен бензин е много по-малко от колкото в резервоара.Съответно в резервоара след много по-дълъг престой се получава това. А смесеният бензин също си губи по-бързо качествата на такъв, отколкото чистият и аз за това все още имам доверие на отделния ми смесител, който всъщност си върши много добре работата когато не е пипан и се чудя на някой колеги защо го изолират... ама това е за друга тема..
                Например когато си взехме "уЖаската" (УАЗ) единия резервоар беше спукан и нямаше бензин, но в другия имаше около 2-3 литра и си беше станал пълна боза, понеже беше седяла поне 2-3 годинки на един паркинг.
                Последно редактирано от BikerBoyy; 05-12-08, 13:40.
                Димитър Тенев

                Коментар


                • #9
                  До: 2Т смес има ли срок на годност

                  Аз няколко пъти съм оставял МЗ-та да стои по 2 месеца без да го пипна. После пали и върви без проблем без да съм наливал нов бензин. Но наистина като че ли бензина мирише на нещо по-друго. Подчертавам че говоря за МЗ.

                  Според мен го източи от резервоара и от карбуратора и го налей в бутилки. Напролет го поразгледай, ако няма разни утайки или парцали го разреди с нов, пресен бензин и карай.

                  Всъщност нали се продават някакви добавки - стабилизатори, чрез които бензина се запазва за по-дълго време?
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #10
                    До: 2Т смес има ли срок на годност

                    казват, че си губи качествата... но съм карал с 3-месечна 2Т смес и си работи без проблем... но все пак гледай да не ти остава...
                    а за чистият бензин, ако си губи качествата от стоене в туба или резервоар... не знам... то и в бензиностанциите стои дълго /доливат преди да е свършил напълно - иначе помпата ще засмуче вода.../
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      До: 2Т смес има ли срок на годност

                      - Маслото за смесване и маслото за смесител са различни. Това за смесителите помпи е по-рядко. Може да се смесва и ръчно обаче.

                      Обаче това което е за смесване направо в резервоара не трябва да се сипва в смесителни помпи.

                      По принцип 90% от маслата са за смесител, но някои висококачествени синтетични масла са само за ръчно смесване и за помпи не стават.


                      - Синтетичното масло издържа най-дълго на престой. Това че е задрала резачката е просто защото резачката се кара... с масло за резачки
                      Последното не е особено качествено като мазане, НО издържа на много високи температури. Има синтетични масла които мажат много добре, но не са направени да издържат на температурите развивани в резачката. А резачката грее по простата причина че в огромна степен разчита на маслото за да охлади.

                      - Има състезателни масла на рицинова основа, които са може би най-добрите, НО имат специфично приложение И в никакъв случай не трябва да се оставят да престоят повече от седмица-две в смес. Нито пък обичат студа.

                      http://www.maximaoil-bg.com/?p=net&aid=28
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #12
                        До: 2Т смес има ли срок на годност

                        -маслото разтворено в бензина му действа като стабилизатор
                        ..и бензина запазва за маалко повече време що годе качества в резервоара...отколкото чистия бензин все пак обаче за рейсинг мотори..дори го дават да не е на повече от 1 ден бензина ..аз съм пробвал..някъде до около месец стар бензин с масло-няма проблем..за повече вече предполагам ще е зле положението
                        Последно редактирано от mitkov; 08-12-08, 12:06.

                        Коментар


                        • #13
                          До: 2Т смес има ли срок на годност

                          В ръководството на моя пише, че сместа бързо влошава качествата си, но не конкретизират колко бързо. Затова препоръчвали всяко каране да е с нова смес. Силно се съмнявам някой ня този свят да го прави...

                          Коментар


                          • #14
                            До: 2Т смес има ли срок на годност

                            А някой слагал ли е рециново масло в бензина, наистина ли маха нагарите и има ли ефект въобще?

                            Коментар


                            • #15
                              До: 2Т смес има ли срок на годност

                              Първоначално публикуван от dab4i_125 Преглед на мнение
                              А някой слагал ли е рециново масло в бензина, наистина ли маха нагарите и има ли ефект въобще?
                              Чистото рициново масли не само не маха нагара, а и оставя нагар.
                              Едно време се е ползвало само то, първо - защото по-добро няма (а тогава пък съвсем е нямало), второ - понеже мотоциклетите не са имали изпускателни клапи които да се зацапат.

                              Двутактовите масла които се водят рицинови, в продажба в момента, са на рицинова ОСНОВА. Не са чисто рициново масло. Представляват по-скоро синтетично двутактово масло на рицинова основа.

                              Чети линка публикуван по-горе. Ето този:

                              http://www.maximaoil-bg.com/?p=net&aid=28

                              Пише си всичко което трябва да знаеш за употребата на рициново масло в мотори.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X