Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с акумулатор - не зарежда, губи ток

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с акумулатор - не зарежда, губи ток

    Вчера цял ден си карах мотора и нямаше никакви проблеми.Днес преди 20 мин се опитах да го запаля и нещеше.Проверих акумулаторчето и видях че е спаднало много.Заредих го аз и като го меря колко волта е гледам че от 6 волта спада до 1волт от какво може да е това ? До сега неми е ставало така.Ако някой може да ми помогне ще съм много благодарен.

  • #2
    До: Е сега вече е втасах май.Помощ

    Най-простото акомулатора ти не задържа ток.ПОгледни съшо дали зинамото ти зарежда.Провери тези неща

    Коментар


    • #3
      До: Е сега вече е втасах май.Помощ

      А защо него задържа, вчера си го държеше.Секи ден го меря като го пребирам. Това стана от днес

      Коментар


      • #4
        До: Е сега вече е втасах май.Помощ

        Погледни дали ти зарежда динамото !Може акумолатора да е остарял и затова да не задържа ток, ако вече мн пъти си го доливал .

        Коментар


        • #5
          До: Е сега вече е втасах май.Помощ

          Ще проверя динамото утре,а акумулатора е акумулаторна батерия 6в15ампера .Акумулатора е на 2 седмици и е зареждан само 1 път до сега,вече 2

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с акумулатор - не зарежда, губи ток

            По реда на номерата:

            - "Е сега вече е втасах май.Помощ"е заглавие което може да се сложи ако спасяваш кожа, ако е застрашено здравето ти или това на твой близък, ако си закъсал на пътя с жената и децата и прочие уважителни причини. Това че акумулаторът ти губи ток е проблем който меко казано не е достатъчна причина да вдигаш на нокти останалата част от форума.

            Слагай смислени заглавия ако очакваш смислен отговор.

            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=37384

            - Нещо не разбрах това за батерията, но ако както подозирам си сменил акумулатора с батерия и се чудиш защо не става, ще оставя хората които разбират от тоци да се посмеят, и после премествам темата в кошчето. Аз от тоци не разбирам грам, но дори и на мен е ясно че ако можеше да се слагат батерии вместо акумулатори, производителите нямаше да си играят да слагат акумулатори.

            Успех с поправката. Мирише ми че си една батерия назад и че ще трябва да си купиш акумулатор ако искаш нещата да станат като хората.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с акумулатор - не зарежда, губи ток

              ами в магазина казаха че това е акумулаторна батерия,която несе пълни,ами само се зарежда,а и тя не е стара.И да извинявам се на сички във форума че написах толкова глупаво заглавие

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с акумулатор - не зарежда, губи ток

                Е това е друго, помислих че просто си сложил някаква зареждаща се батерия с друго предназначение.

                При това положение послушай колегата по-горе и си провери зарядната система. Успех.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с акумулатор - не зарежда, губи ток

                  несъм много запознат с мотора ми, и ще е хубаво ако някой може да ми каже каде е динамото на чз 350 двигател "жава".За някой може да е тъп вапрос но не секи знае всичко.От дясно знам че са чукчетата

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с акумулатор - не зарежда, губи ток

                    Първоначално публикуван от nemeca Преглед на мнение
                    несъм много запознат с мотора ми, и ще е хубаво ако някой може да ми каже каде е динамото на чз 350 двигател "жава".За някой може да е тъп вапрос но не секи знае всичко.От дясно знам че са чукчетата
                    Под чукчетата е динамото.
                    SUZUKI SAMURAI 1.3 16V
                    SUZUKI JIMNY 1.3 16V
                    JEEP WRANGLER 2.5
                    JEEP CJ 7 2.5

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с акумулатор - не зарежда, губи ток

                      Днес свалих капака,трябва да развия и чукчетата ли? За да мога да видя динамото?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с акумулатор - не зарежда, губи ток

                        Пробвах да го запаля с 12 волтовия акомулатор който имам но пак не стана,мерих клемите "+" и "-" когато ги меря само на " - " са писука микрометъра,а на " + " са нищо , това нормално ли е ?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с акумулатор - не зарежда, губи ток

                          И един друг въпрос,ще го задам тук за да не отварям нова тема.Възможно ли е на Чз 350 да му се сложи някак си съединител и ако е възможно малко да ми обясните ако неви е проблем и ако имате време.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с акумулатор - не зарежда, губи ток

                            Колега, спри до тук.
                            Недей да пипаш повече нищо по машината, иди на майстор.
                            Няма нищо страшно в това да си признаеш че нищо не разбираш, никой не се е родил научен. Но недей да трошиш машинката, сигурно е по-стара от нас, дължиш и елементарно уважение.

                            - Не сваляй нищо по електриката. Щом не знаеш кое къде е - НЕ ПИПАЙ, най-малкото ще ти избягат центровките и после не можеш се оправи.

                            - Има начин да се сложи съединител, по простата причина че моторът си идва със съединител. Ако нямаш ръчка и жило на съединителя е друг въпрос, това просто значи че предишния собственик меко казано не се е грижел особено за машината.

                            Още веднъж: ИДИ ПРИ СПЕЦИАЛИСТ !!! ЩЕ СПЕСТИШ ВРЕМЕ И ПАРИ !!!
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с акумулатор - не зарежда, губи ток

                              Извинявам се грешката е моя ставаше въпрос за стартер а не за съединител.Извинете ме

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X