Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко за Honda cr125 !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от parandjata Преглед на мнение
    Зависи какво бутало ще сложиш,също така как ще го поддържаш и как ще го караш.Ако го караш постоянно на цялата газ ще го сменяш по - често.Трудно е да се определи колко ще ти издържи машината.Зависи как караш,и с какво масло ще го караш.Имам познати които правиха миналия сезон основен ремонт и още карат без да са барали двигателя и компресията не им е спаднала,пък си карат всяка събота и неделя.Трудно е да се каже ей така колко ще издържи.
    Прав сте колега,но просто немога да се реша какво искам да си взема.Мотора ако се кара с хубаво масло и тук-там се ръчка тоест любителско каране ще издържи ли доста,имам познати сменят всеки сезон по 2 бутала,а имам и други които даже не си сменят маслото,а да не говорим за бутала карат вече 2-3 сезона и моторите са чук...Всеки случай е различен ..
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-05-14, 17:38.

    Коментар


    • От: Всичко за Honda cr125 !!!

      Така ако все мислиш дали ще издържи буталото и тем подобни няма да усетиш кеф от карането, карай и като дойде време за сменяне сменяи цените тук са около 200 лева , тези мотори са по около 40 коня и ако си около 60-70 килограма начинаещ би могъл да го умориш само по асвалт. И когато започнеш да усещаш че започваш много да го уморяваш взимаш cr 250 и готово .

      Коментар


      • От: Всичко за Honda cr125 !!!

        За любителско каране в гората, с ново бутало ще те изкара 1 сезон дори всяка седмица да караш по 1-2 дни. Може примерно на половината време да се погледне буталото и да се прецени, или само сегменти да се подменят. И хубави масла, по 20-25 гр. на литър. Ако започнеш да караш на трасе, там нещата са различни, може и всеки месец да ти се наложи да сменяш ако си добър
        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

        Коментар


        • От: Всичко за Honda cr125 !!!

          Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
          За любителско каране в гората, с ново бутало ще те изкара 1 сезон дори всяка седмица да караш по 1-2 дни. Може примерно на половината време да се погледне буталото и да се прецени, или само сегменти да се подменят. И хубави масла, по 20-25 гр. на литър. Ако започнеш да караш на трасе, там нещата са различни, може и всеки месец да ти се наложи да сменяш ако си добър
          Няма да го карам нито на трасе нито в гората,а ще си изкарвам моторетката в едно балканско селце което си ходим събота и неделя и ще си го карам по равното и по поляните да си правя кефа,естествено тук-там на ръчка защото знам,че силата е във високите.Няма да се кара по асфалт само по черни пътища защото в селата асфалта е трудно срещано нещо

          Коментар


          • От: Всичко за Honda cr125 !!!

            Щом ще е само за разходки,защо не се насочиш към нещо 4-тактово или искаш да е 2-тактов ?

            Коментар


            • От: Всичко за Honda cr125 !!!

              Първоначално публикуван от parandjata Преглед на мнение
              Щом ще е само за разходки,защо не се насочиш към нещо 4-тактово или искаш да е 2-тактов ?
              Харесва ми такъв вид каране,такъв вид мотор-нервен!Уникално е чувството във високите обороти

              Коментар


              • От: Всичко за Honda cr125 !!!

                Еми бих ти препоръчал 250 2т ендуро,доста повече ще издържа буталото и дърпат доста прилично.Нещо като Honda Crm 250,Suzuki RMX 250,Yamaha Dt 200, но ако си твърдо решен на чист крос ти си знаеш.Едно ендуро 200 - 250 кубика ще ти е перфектено 2 тактово и ще ти хареса много как вози и как дърпа във високите

                Коментар


                • От: Всичко за Honda cr125 !!!

                  Първоначално публикуван от parandjata Преглед на мнение
                  Еми бих ти препоръчал 250 2т ендуро,доста повече ще издържа буталото и дърпат доста прилично.Нещо като Honda Crm 250,Suzuki RMX 250,Yamaha Dt 200, но ако си твърдо решен на чист крос ти си знаеш.Едно ендуро 200 - 250 кубика ще ти е перфектено 2 тактово и ще ти хареса много как вози и как дърпа във високите
                  Ами поне като е гарда да е рошава,решил съм да си е чист крос,пък ще видим как ще се справям с поддръжката тъй като съм още ученик и не работя!

                  Коментар


                  • Моля за помощ Honda cr125

                    Купих си хонда цр 125, обаче има някои проблеми. Избива масло в радиатора, разглобих водната помпа и виждам, че семеринга не много читав, а зад него има лагер. Отворих целия капак на съединителя и има 2 малки лагера, та мисълта ми е как да ги избия ? И също така има една ос, която мести в цилидара някакъв клапан за аспуха и тази ос е била счупена. Някой е заварявал и не я сглобил на цяло, и сега виси. Проблем ли е ако се кара без нея? Мога да снимам всичко в детайли. Мотора не съм сигурен, коя година е и мисля че е по-стар от 1997г. Мерси предварително.
                    Последно редактирано от Helik; 31-05-14, 11:17. Причина: Ужасен правопис, който затруднява разбирането...

                    Коментар


                    • Honda cr125 Лагери ?

                      Как се избиват малките лагерчета откъм съединителя ?

                      Коментар


                      • От: Honda cr125 Лагери ?

                        За кои точно става въпрос?
                        Derbi Senda 50/70 1997 --> Suzuki RMX 250 1994 --> Suzuki RM 125 1991 --> KTM EXC 125 1998

                        Коментар


                        • От: Всичко за Honda cr125 !!!

                          Изпускателната ти клапа е това, намери си капаче, за да не влизат боклуци и провери дали изобщо работи.
                          Derbi Senda 50/70 1997 --> Suzuki RMX 250 1994 --> Suzuki RM 125 1991 --> KTM EXC 125 1998

                          Коментар


                          • Honda cr125 Диск

                            Здравейте. Търся заден спирачен диск за хонда цр125 предполагам че нов е скъп и от къде от Пловдив мога да си купя и накладки.
                            Също така как мога да разбера коя година ми е цр-ра номера на двигателя и на рамата са го изтрили и дали куките могат да ми направят проблем, че нямам документи. мерси

                            Коментар


                            • Honda cr125 atac клапан въпрос?

                              Колеги въпроса ми е за хонда цр 1989г. атак клапана в какво положение трябва да бъде когато мотора е в високите обороти отворено или затворено ?

                              Коментар


                              • От: Honda cr125 atac клапан въпрос?

                                Здравейте! Търся близо седмица вече алтернатор за хонда цр 125... някой има ли информация от къде може да се намери? Много ще съм ви благодарен!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X