Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко за Honda cr125 !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Re: Всичко за Honda cr125 !!!

    Здравейте имам нужда от малко помощ относно маслата за бензина купих масло LUKOIL MOTO 2T от бензиностанция и искам да знам дали да го използвам тъй като е минерално масло и нямам представа дали е за този мотор въобще .. Honda Cr 125... мисля по 25 грама на литър бензин да слагам но може и по 30 грама ... кажете вие да го ползвам ли изобщо или ще стане някоя беля...

    Коментар


    • #77
      От: Всичко за Honda cr125 !!!

      Иска ли някой да ми каже колко е широко кормилото от външния край на дръжките?
      Сравних го с цр125 малко по-стара година и след това црф250 и на моя мотор е по-широко. Може би с едно 7-8 см. Модел 1999 година, определен по снимки. ВИН-а още не съм проверил, но съм 99% сигурен в годината.
      Също от къде може да си взема конзолата за дръжката на съединителя, тъй като моята не е оригиналната?

      В момента карбураторът е настроен за обогатена смес, няма тихи обороти и като цяло на ниски не ми харесва как бръмчи. От средни нагоре обаче проблеми няма и звучи доста добре. Да не кажа перфектно. Мисля да не го пипам, въпреки че в ютюб гледах има моторетки, които работят почти като симсонки - в смисъл имат си тихи и определено са на по-бедна смес от моя. Не обърнах внимание иглата на кое деление беше като чистихме леглото на клапана за затваряне на горивото (от поплавъка). На горните две деления не беше със сигурност.
      И при мен покапва от съединяването на ауспуха с цилиндъра. Ще му направя една гарнитура от клингерит и дано има ефект.

      Коментар


      • #78
        От: Re: Всичко за Honda cr125 !!!

        Първоначално публикуван от tytev Преглед на мнение
        Здравейте имам нужда от малко помощ относно маслата за бензина купих масло LUKOIL MOTO 2T от бензиностанция и искам да знам дали да го използвам тъй като е минерално масло и нямам представа дали е за този мотор въобще .. Honda Cr 125... мисля по 25 грама на литър бензин да слагам но може и по 30 грама ... кажете вие да го ползвам ли изобщо или ще стане някоя беля...
        Купи си масло,ако искаш да си караш мотора дълго време!!!!Този "Лайнойл" го изгори на някой симсон, или не знам и аз къде
        Не е важно какво караш, а как го караш !

        Коментар


        • #79
          От: Всичко за Honda cr125 !!!

          Каква хлабина трябва да има буталото в цилиндъра?
          (цр 125 - 99`)
          Какви размери предлагат на пазара?

          Коментар


          • #80
            От: Всичко за Honda cr125 !!!

            Искам да попитам.
            Взех на дъщеря ми CRE 50 НМ. Първо взех масло от Лукойл но разбрах че направих грешка и ще го сменя. Но ми направи впечатление че отзаде пушеше - това го отдавам на маслото, но в най ниската част на ауспуха капе черно масло дори и като го изгаси и го остави то се изкапва. Това от какво може да е.

            Коментар


            • #81
              От: Всичко за Honda cr125 !!!

              Първоначално публикуван от lubomv Преглед на мнение
              Искам да попитам.
              Взех на дъщеря ми CRE 50 НМ. Първо взех масло от Лукойл но разбрах че направих грешка и ще го сменя. Но ми направи впечатление че отзаде пушеше - това го отдавам на маслото, но в най ниската част на ауспуха капе черно масло дори и като го изгаси и го остави то се изкапва. Това от какво може да е.
              Може да се дължи на некачественото масло или на това, че предполагам го кара лекичко и не изгаря маслото докрай и прави гадории .
              Вземете някое по-хубаво, слагайте по 20мл/лит. и ще е добре.
              Yamaha WR 200

              Коментар


              • #82
                От: Всичко за Honda cr125 !!!

                то вече за маслото е ясно. Напролет ще го кара пак че сега е на доктор.
                Тя наистина го кара бавно щото това и е първото моторче а и не е свикнала

                Коментар


                • #83
                  От: Всичко за Honda cr125 !!!

                  Не виждам нищо притеснително, освен че гарнитурата на кривката не уплътнява добре. И от моя капе и то след като съм го карал на трасе. Един приятел има почти същия (по-стара година) и пак така си капе. На място, бързо, леко, на трасе - все тая. От ауспуха също хвърля... значи се смазва. Маслото е Мотул 800 2Т нещо си по 30 мл/л. бензин.
                  Колкото до хлабината, аз си я намерих колко трябва да е.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Всичко за Honda cr125 !!!

                    Първоначално публикуван от Andy Van Der Drift Преглед на мнение
                    Не виждам нищо притеснително, освен че гарнитурата на кривката не уплътнява добре. И от моя капе и то след като съм го карал на трасе. Един приятел има почти същия (по-стара година) и пак така си капе. На място, бързо, леко, на трасе - все тая. От ауспуха също хвърля... значи се смазва. Маслото е Мотул 800 2Т нещо си по 30 мл/л. бензин.
                    Колкото до хлабината, аз си я намерих колко трябва да е.
                    С 30мл от това масло, трябва да го караш на 95% в критичните за да го изгаря докрай.
                    Моя ауспух никога не е капел, но има вата.
                    Yamaha WR 200

                    Коментар


                    • #85
                      От: Всичко за Honda cr125 !!!

                      Каква е тази гарнитура и къде да я търся?
                      Последно редактирано от viki terzieva; 01-09-12, 13:35.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Всичко за Honda cr125 !!!

                        Ами то, ако има гарнитура, май ще пълни гърнето. Не е ли така?
                        Последно редактирано от viki terzieva; 01-09-12, 13:35. Причина: Главни букви

                        Коментар


                        • #87
                          От: Всичко за Honda cr125 !!!

                          Първоначално публикуван от lubomv Преглед на мнение
                          ами то ако има гарнитура май ще пълни гърнето. не е ли така
                          Той говори за гарнитурата между цилиндъра отпред и ауспуха- на него от там му капе, а на теб от заглушителя отзад.
                          Yamaha WR 200

                          Коментар


                          • #88
                            Re: Всичко за Honda cr125 !!!

                            Да, за гарнитурата отпред говоря. Не знам по колко да му сипвам. В мануала пише на 1 л. бензин да слагам 50 мл масло, но спецална марка го дават - хонда ойл някакво. А на 800 2т оффроуд фактори лайн пък го дават пъти по-малко и аз правя някакъв среден микс .
                            Не става да го карам 95% в огън, защото ще се взриви това двигателче, а може и аз да изчезна от мотора на някой елемент. Още съм нов. Жеравя там и това е. Без това леко не става да се кара цр-ката.

                            От къде може да си взема бутало по размер? Нали ги дават 53,94; 53,95; 53,96... Искам да му сложа ново бутало, че това не знам откога е. Някакво изпитано с времето ако можете да препоръчате.
                            И една гарнитура за главата искам да имам резервна и не знам откъде да я купя. Направо ще я заложа като сменя и буталото.
                            Предницата ми е супер, само отзад ще сменям лагери на люлката че имат малко луфт и все го мисля. По-добре да няма въобще .
                            Ще съм много благодарен ако някой бутне едно рамо по моите въпросчета.

                            Малко инфо, което не знам дали го има някъде. Двигателите на 96-та и 99-та са еднакви. Разликата е в скоростите - на 96-та са 6, а на моя са 5. За клапата не съм сигурен, но ми изглежда идентична.
                            В люлката има разлики при двата - при мен са 6 иглени лагера с еднакъв размер и един по-малък. Самите отливки (на люлката) са по-дълги и не стават от единия на другия. Различни са и задните вилки.
                            Иначе там ръчки, дръжки, конзоли, жила ... са еднакви. Вече разликите в задния калник, радиатор(ите при 96-та) ... са видими неща и се вижда че не стават (без преправяне).

                            Коментар


                            • #89
                              От: Всичко за Honda cr125 !!!

                              Търся калъфка за седалка от 1996 г. мотор. Да е червено с черно и да пише или хонда или CR.
                              Линк към магазин също върши работа.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Всичко за Honda cr125 !!!

                                Първоначално публикуван от Andy Van Der Drift Преглед на мнение
                                Търся калъфка за седалка от 1996 г. мотор. Да е червено с черно и да пише или хонда или CR.
                                Линк към магазин също върши работа.
                                Виж колегата Никомотор

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X