Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко за Honda cr125 !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всичко за Honda cr125 !!!

    Как разбра че е това размера, мери ли го или някъде го пише ?
    Ако 53.96 го пише на цилиндъра, това са отнася за какво бутало е направен.
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • От: Всичко за Honda cr125 !!!

      Обикновено, стандартния цилиндър /фабрично нов / е на кръгъл размер - или в случая 54.00.
      Gas Gas ec 250

      Коментар


      • От: Всичко за Honda cr125 !!!

        Никъде не пише по него колко е ,освен размер (А) ,но аз вече го давам на 2 места да го мерят с прецизни уреди във фабрики и цифрата е една и съща - 53,96мм. С 2 думи не са го мерили случайни хора със случайни уреди. Аз също знам ,че трябва да е 54,00мм ама не е...Сега трета година ми се налага да купувам от бултрако бутало ,а така ми се ще да му тресна едно висеко или един ветрекс....

        Коментар


        • От: Всичко за Honda cr125 !!!

          Здравейте,искам да попитам колко време може да издържи буталото на цр 125,при положение че се кара само събота и неделя и тогава изгарям по 1 резервоар бензин и карането е повече ендуро?

          Коментар


          • От: Всичко за Honda cr125 !!!

            Принципно ако не го караш на яка ръчка, т.е. на трасе, на любителско каране може и да изкара 1 сезон. Или с една междинна смяна само на сегменти по средата на сезона.
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • От: Всичко за Honda cr125 !!!

              Моя ЦР взе да прекъсва на високи все едно е студен или нещо подобно...абе не може да се изцика...един майстор го кара и каза ,че не било от карбутарота ,но въпреки това ще го почистя....Каза ми да си взема свещ по каталог и ако не е от това каза ,че може да са кабели капачки и така...Запона да човърка по магнета но резултата беше същия и за това накрая естествено го остави така както си беше настроен. Казаха ми и да го запаля на тъмно и ако имало проблем по кабелите щяло да се види ,но аз само видях керамичната част на свеща леко да синее това е. Всъщност преди да стане проблема го бях остажил на земята легнал като колело и му бях спрял кранчето на бензина за 10мин. След това запали много трудно (учудващо понеже много пъти сум го оставял и преди така) и от тогава си викам...аре бе нема ли да загрееш Кажете какво може да е

              Коментар


              • От: Всичко за Honda cr125 !!!

                Явно е била разхлабена връзката между бобината и резистора ,понеже се беше окислило.....Почистих и сега е супер ,но искам само да споделя един проблем ,който не ме тревожи но от време а време дразни и ми е от 1-2 години. Защо примерно като си карам на 4-та в ниските и дам газ отиде до средните без проблем и започва да държи там 3 секунди и тогава се изстреля или пък много неприятно става в завой като влезна на 1-ва или 2-ра и го очаквам да се изцика ,а той даржи на средни. Иначе ако си го пона от 1-ва до 5-та както трябва става номера , но според мен не е нормално така да прави....Може би настройка на карбуратор....???

                Коментар


                • От: Всичко за Honda cr125 !!!

                  Може да не му достига гориво, т.е. малки жигльори, може да не ти се движи клапата , т.е. да е с много нагар и трудно да преодолява усилието на центробежния механизъм.
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • От: Всичко за Honda cr125 !!!

                    Тези части на црм много трудно се намират.Някой да сподели бутало от куде може да се вземе,освен от официалния представител за България?

                    Коментар


                    • От: Всичко за Honda cr125 !!!

                      Пичове купих си cr 125 във събота ходих да карам и след това карах по асвалт и стигнах до едно село и изведнъж изгасна както го карах на 5-та натиснах съединителя и го пуснах за да запали но започна да търка задната на манивелата беше адски твърда като се прибрах отворих двигателя и вала беше блокирал буталото сегменти всичко беше здраво и искам да попитам дали трябва да сменям буталото и сегментите защото в сервиза ми казаха че може да е биелата или лагера

                      Коментар


                      • От: Всичко за Honda cr125 !!!

                        Някой май ти го е нагласил само за да го продаде...кофти работа.Търси биела по сайтовете с лагера и болта,носи на майстор и газ.А буталото и сигментите се вижда с просто око дали са се прецакали или не.Ама си ги замери и тях.Това,че не са счупени не значи,че не искат смяна.

                        Коментар


                        • От: Всичко за Honda cr125 !!!

                          някои може ли да ми каже от каде мога да си намеря цилиндър с бутало на изгодна цена..... тел:0892745673

                          Коментар


                          • От: Всичко за Honda cr125 !!!

                            Здравейте,задавам доста тъп и неуместен въпрос,но искам да се ориентирам все пак се извинявам за което.Интересува ме поддръжката на ЦР-125 независимо коя година е мотора,ако се кара 2-3 пъти в месеца за събота и неделя не по трасе,а обикаляне из поляните за любителско каране колко време може да се издържи без смяна на бутало и биели.Защото имам познати на които им се топят буталата и на сезон сменят по 1 2 бутала (бяха доста скъпи ако не се лъжа и ако можете да ми кажете на каква цена варират.).Знам,че иска честа смяна на зъбаци,масло,филтри и хубаво масло.Имам и познати точно които карат същия мотор за любителско каране и вече 3-то лято дори и маслото не са му сменяли (незнам каква душа има този мотор).Ще съм благодарен ако ме насочите.

                            Коментар


                            • От: Всичко за Honda cr125 !!!

                              Зависи какво бутало ще сложиш,също така как ще го поддържаш и как ще го караш.Ако го караш постоянно на цялата газ ще го сменяш по - често.Трудно е да се определи колко ще ти издържи машината.Зависи как караш,и с какво масло ще го караш.Имам познати които правиха миналия сезон основен ремонт и още карат без да са барали двигателя и компресията не им е спаднала,пък си карат всяка събота и неделя.Трудно е да се каже ей така колко ще издържи.

                              Коментар


                              • От: Всичко за Honda cr125 !!!

                                [QUOTE=parandjata;2508715]Зависи какво бутало ще сложиш,също така как ще го поддържаш и как ще го караш.Ако го караш постоянно на цялата газ ще го сменяш по - често.Трудно е да се определи колко ще ти издържи машината.Зависи как караш,и с какво масло ще го караш.Имам познати които правиха миналия сезон основен ремонт и още карат без да са барали двигателя и компресията не им е спаднала,пък си карат всяка събота и неделя.Трудно е да се каже ей така колко ще издържи. [/QUOTE

                                Прав сте колега,но просто немога да се реша какво искам да си взема.Мотора ако се кара с хубаво масло и тук-там се ръчка тоест любителско каране ще издържи ли доста,имам познати сменят всеки сезон по 2 бутала,а имам и други които даже не си сменят маслото,а да не говорим за бутала карат вече 2-3 сезона и моторите са чук...Всеки случай е различен ..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X