Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой с какво масло язди своето конче 2Т

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

    На бул "Цар Борис 3" - 321 можеш да намериш Максима.

    Информация за маслото - тук:

    http://www.maximausa.com/products/2stroke/formulak2.asp

    В България не са много известни понеже са независима фирма, занимаваща се само с мотоциклетни и състезателни масла, и до скоро нямаха дистрибутор в страната. В Щатите са водещи в почти всички мотоциклетни и водомоторни шампионати.

    Не знам дали е останало от всеки модел, обади се на 0885 165 050, търси Георги (ако решиш да ходиш - обади се при всички положения предварително, в момента все още не е официално отворен магазина и не винаги има човек на място).

    От Бъкстон се намира на 3-4км, стига се с трамвай 5, посока Княжево - слизаш на предпоследната спирка, и след това е на 200 метра нагоре по булеварда, от ляво.

    Ако те интересуват повече подробности за различните модели масла на фирмата пиши ми лс.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #47
      До: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

      Първоначално публикуван от iva_kx Преглед на мнение
      +3

      Ама за какво масло говориме...

      ами аз мога да проверя за деникол пълна синтетика S2 COMPETITION http://www.denicol.be/etweetakt.php


      може пък да се развихри конкурентна битка на доставчици и да ни направят специална цена за форума
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • #48
        До: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

        от как са помня карам с Prista Oil никви дертове няма

        Коментар


        • #49
          До: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

          Първоначално публикуван от coolmanx Преглед на мнение
          от как са помня карам с Prista Oil никви дертове няма
          На какъв мотор?
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • #50
            До: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

            Аз такава приста веднъж ми се наложи да сипя, защото нали съм паметен си забравих бутилката Motul в гаража и като свърши бензина а сега да сипеме на бензиностанцията, и ха маслото го няма Така де сипах Prista oil и се почна едно димене едно загряване не се чистеше добре от свещта А бе пълен комплект мъчение си уредих а на всичкото отгоре до такава степен ми загряваше мотора, че си хвърли и водара
            Моето мнение е, с евтино масло само си трошите моторитте, по добре скъпо масло от колкото още по скъп никасил бутало вал и всички екстри до които води евтиното и скапано масло
            KAWASAKI Let the good times roll

            Коментар


            • #51
              До: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

              Здравейте,доста прочетох по темата за маслата и никаде не видях някои да кара с маслото кадето карам аз и се чудя що за масло е това.Ето и снимка ако някои знае нека каже нещо за него.Чувал сам че хубавите масла изгарят хубаво и не цапат ауспуха отзад а на мен и кората ми почерня дори и калника,но относно двигателя си работи добре плътно няма никакви проблеми само дето като покарам повече и чак капе на вилката а не слагам много по 25ml на литър а цената му е 23 лв
              Прикачени файлове
              0888 074 049

              Коментар


              • #52
                До: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

                Понятието "хубаво масло" е много относително. Трябва ти масло предвидено за твоята машина. Има състезателни двутактови масла на рицинова основа които до ден днешен са сред най-доброто което може да се сипе в бензина, които въпреки всичко оставят нагар. Нагара им е сух, сивкав, а не мазен и черен. При тях обаче ако не се натоварва двигателя, изгарянето не е пълно, и тогава цапат.
                Твоето масло не вярвам да е на рицинова основа, мисля че може би по-скоро имаш някакви проблеми с изгарянето. Нещо карбурация, запалване, свещ... Има доста причини поради които дадено масло цапа, и причинте не винаги са в маслото.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #53
                  До: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

                  Първоначално публикуван от Nasko_Petkov Преглед на мнение
                  Здравейте,доста прочетох по темата за маслата и никаде не видях някои да кара с маслото кадето карам аз и се чудя що за масло е това.Ето и снимка ако някои знае нека каже нещо за него.Чувал сам че хубавите масла изгарят хубаво и не цапат ауспуха отзад а на мен и кората ми почерня дори и калника,но относно двигателя си работи добре плътно няма никакви проблеми само дето като покарам повече и чак капе на вилката а не слагам много по 25ml на литър а цената му е 23 лв
                  Ако с това масло караш мотора от аватара ти - предполагам откъде идва проблема. Вероятно рядко го караш на 10-11хил.оборота.
                  2010 CRF 250 R

                  Коментар


                  • #54
                    До: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

                    Първоначално публикуван от Nasko_Petkov Преглед на мнение
                    Здравейте,доста прочетох по темата за маслата и никаде не видях някои да кара с маслото кадето карам аз и се чудя що за масло е това.Ето и снимка ако някои знае нека каже нещо за него.Чувал сам че хубавите масла изгарят хубаво и не цапат ауспуха отзад а на мен и кората ми почерня дори и калника,но относно двигателя си работи добре плътно няма никакви проблеми само дето като покарам повече и чак капе на вилката а не слагам много по 25ml на литър а цената му е 23 лв
                    Наско маслото ти е добро а и фирмата е една от известните френски марки с дългогодишен опит. Хубавите масла не изгарят !!! Ако изгорят какво ще ти маже двигателя, разбира се че има и съставки които изгарят. По скоро оставят по-малко нагар и не димят така, а и нали затова ти е ватата в заглущителя да събира маслото което е изхвърлено. Хубавите масла имат за цел да резделят метал от метал и там се крие тайната на успеха. Твоя проблем е в това че или не даваш газ да се чисти мотора, което на еднуро не винаги се получава, или ти е много богата сместта (много гориво/малко въздух) или имаш някаква кофти свещ или пък нещо друго.

                    ето и един интересин линк за маслата на IGOL, дори има спецификация на кирилица
                    http://www.igol-bg.com/articles.php?ArticleGroupID=8
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • #55
                      До: Кой с какво масло язди своето конче 2т.

                      Митко искаш да кажеш, че не си карам мотора както си му е писано ли?Ами право да си кажа жал ми е още цилиндара и буталото са на 20 часа и не го ядосвам много само от време на време но се радвам че съм попаднал на хубаво масло това ми е първа тубичка от него то направо ми е първа и за мотора тои е на 2 месеца от както е в мен.Един път ми се наложи да сипя едно масло което не е за крос а за скутери на тубичката пишеше Agip city мисля че беше полу синтетика но ми се наложи да омасля 5 литра с него че ми свърши бензина.В началото докъто беше студен мотора се търпеше но после като позагря и започна едно звънтене на сигменти направо и звукъ си промени уплаших се и си казах че повече няма да сипвам такива масла според вас може ли да е било от него?Имам още един въпрос нормално ли е 10-11 литра да ми гори че бая апетитен ми се вижда едно трилитрово шише винаги в раницата ама не е много удобно.
                      0888 074 049

                      Коментар


                      • #56
                        До: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

                        Първоначално публикуван от mr_n00n3 Преглед на мнение
                        Всичко хубаво... много хубава тема, но просто нямам идея къде мога да купя свястно /MOTUL, CASTROL,IPONE,AGIP/ 2т масло в София... Знам, че звучи странно, но не познавам града и ако някой може да препоръча магазин /по възможност около "Борово" или "Бъкстон"/ ще съм благодарен.
                        Ето ти най-близкото до теб което знам:
                        при АСЕНЧО на Нишава!като влезеш от бул.България веднага в ляво второто магазинче с/у училището
                        http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=8e...Map36_35.y=194
                        В ГОРАТА Е ИГРАТА

                        Коментар


                        • #57
                          До: Кой с какво масло язди своето конче 2т.

                          Първоначално публикуван от Nasko_Petkov Преглед на мнение
                          Митко искаш да кажеш, че не си карам мотора както си му е писано ли?Ами право да си кажа жал ми е още цилиндара и буталото са на 20 часа и не го ядосвам много само от време на време но се радвам че съм попаднал на хубаво масло това ми е първа тубичка от него то направо ми е първа и за мотора тои е на 2 месеца от както е в мен....
                          Искам да кажа, че за да не капе масло от аспуха кросака трябва да държи 9,10,11хил.об./мин.
                          Бутало на 20 часа е направо за смяна вече. Разработката на бутало се прави най-много докато изгориш един резервоар гориво. Даже си мисля, че точността с която е изработено буталото позволява да се кара без разработка. Все пак няма да го ползваш 100000км. , а най-много един сезон
                          Маслото което трябва да се слага е важно да отговаря на спецификациите API-TC и JASO-FC Марката е въпрос на вкус
                          2010 CRF 250 R

                          Коментар


                          • #58
                            До: Кой с какво масло язди своето конче 2т.

                            Е Митак ти направо го застреля с тези 20 часа те и състезателите не го сменят на 20 часа въпреки че може би е добре. За любителско каране според мен не е проблем да изкара и 100 часа. А относно разработката, няма такава, слагаш бутало с подходящ размер и газ. Даже на състезания съм виждал как ги сменят между маншовете. На 2Т просто няма какво да му разработваш карай смело че докато го разработиш ще дойде време за смяна
                            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                            Коментар


                            • #59
                              До: Кой с какво масло язди своето конче 2т.

                              Говориме обаче само при условие, че цилиндъра е с никасилово покритие и новото бутало е с подходящ клас. Ако цилиндъра е с пренабивана втулка и съответните бутала не са класове, а ремонтни размери (буталата на Wiseco например са с такива размери и са през с много по-големи интервали) си иска стандартна разработка. Ако не се лъжа и сегментите на буталата за чугунена втулка са различни.
                              DCRT®

                              Коментар


                              • #60
                                До: Кой с какво масло язди своето конче 2т.

                                [QUOTE=Краси;344892]Е Митак ти направо го застреля с тези 20 часа те и състезателите не го сменят на 20 часа въпреки че може би е добре.
                                Има състезатели и спортове, в които го сменят на 2 часа. Е не в БГ.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X