Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачките срещу тракторите :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Резачките срещу тракторите

    Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
    А, да. Доста хора изтъкват като предимство звука на единия или другия. На мен ми се иска двигателя ми да съска тихичко като модерна кола. Толко тихо, че да мога да си говоря с каращия до мене без да викам.
    Май си споменал за тих мотор а.. - сешуар ли ти трябва..(както Наско Радев обижда мойто мАторче).. Вземи си Ямаха ДТ 125 Когато другите си запалят скапаните бръмчалници, аз дори не си чувам моя, а пък все пак е под гъза ми..
    Димитър Тенев

    Коментар


    • #92
      До: Резачките срещу тракторите

      кат спускате в наклон 4т си смазва сам цилиндъра,а 2т трябва да му давате газ защото помпата за маслото е свързана с жило към газта и трябва да му давате газ,за да смазва

      Незнам как смазва 4т цилиндъра Но моя мотор е 2т не е нужно да му давам газ докато спускам наклон защото нямам смесителка и мешам маслото с бензина директо както правят и 90% от колегите с 2т машини (никой на днешно време не разчита на смесителка ако иска да не му прави ремонт след ремонт )
      п.п 2т си е 2т . Повече фън


      Извинявам се но небях погледнал на коя страница бех отворил и написах отговор на много стар поуст... :S:S:S
      Последно редактирано от Марсел; 11-12-08, 23:40. Причина: От както взех да нечувам взех и да невиждам :(
      [FONT=Impact][SIZE=4] :lol: [COLOR=Red]Тетевен4x4 Offroad Club :D[/COLOR]
      [/SIZE][/FONT]

      Коментар


      • #93
        До: Резачките срещу тракторите

        Първоначално публикуван от xtaz4oo Преглед на мнение
        ...
        Незнам как смазва 4т цилиндъра Но моя мотор е 2т не е нужно да му давам газ докато спускам наклон защото нямам смесителка и мешам маслото с бензина директо както правят и 90% от колегите с 2т машини (никой на днешно време не разчита на смесителка ако иска да не му прави ремонт след ремонт )
        ...
        Напротив, нужно е! А помисли като спускаш на скорост без газ, какво става? Двигателят се върти в обороти, бензин почти не се подава. А къде ти е маслото? В бензина.

        Коментар


        • #94
          До: Резачките срещу тракторите

          Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
          Напротив, нужно е! А помисли като спускаш на скорост без газ, какво става? Двигателят се върти в обороти, бензин почти не се подава. А къде ти е маслото? В бензина.
          Ами ако някой прави такова спускане, явно се качва за първи път на резачка или току що е слязъл от трактор. Сускането и използването на двигателя за забавяне няма кой знае какъв ефект както при 4Т.

          Тука май се обърна като Левски - ЦСКА, дано не загрубее.

          Коментар


          • #95
            До: Резачките срещу тракторите

            Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
            Че то Виетнамката да не е камион,жив трактор ,ела да те повозя и няма да повториш.
            Аз викам на свинско с винско ще ме поканиш там по габровско, а ти за возене на Виетнамец ме питаш
            Неща виетнамеца, омръзнал ми е и да го карам и да ме возят...
            Кажи кога коляш прасето?


            п.п. извинявам се на цялата банда че не пиша по темата...
            ама за сега предпочитам да се въздържам,
            че ако се включа "трактористите" хептен ще спрат да пишат

            Коментар


            • #96
              До: Резачките срещу тракторите

              Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
              Иво, моите уважения към теб, но съм сигурен че мойта Бета колкото и скапан мотор да го имаш,ще надживее два КТМ-а като твоя.
              Абе Джарта, кой казва, че твоята Бета е скапана? Просто идеята ми беше че е по-евтина и толко.
              Аз не карам 2Т защото поддръжката му била по-евтина, това е последното нещо, което си мисля. 2Т или 4Т (говоря за по-новите годинки), си искат сериозна поддръжка. Сега + - някви кинти, все пак спорта ни е скъп, а за да са ни в час моторите, трябва си сериозно отношение към тях. Ние не сме и най-вероятно няма да бъдем от онези, които след каране се прибират в бокса и механиците да му мислят.
              Аз съм си купил 2Т мотор ЗАЩОТО ТОВА МИ ХАРЕСВА!!! Ако нямам кинти да си поддържам мотора - няма да карам мотори, ами ще играя федербал и "не се сърди човече"


              Айде
              със здраве
              Иво Георгиев
              Gworkshop

              Коментар


              • #97
                До: Резачките срещу тракторите

                п.п. извинявам се на цялата банда че не пиша по темата...
                ама за сега предпочитам да се въздържам,
                че ако се включа "трактористите" хептен ще спрат да пишат. : Да пишат или да им се показват мненията:.
                [IMG]http://store.picbg.net/pubpic/B2/4C/dd3f0e843d6fb24c.gif[/IMG]

                Коментар


                • #98
                  До: Резачките срещу тракторите

                  ...малиии е гати темата..предъвквали сме хиляди пъти тези неща..
                  но все пак ..искам да ви кажа че най добре да се заровят томаховките

                  и си мисля че ще разочаровам хората които търсят тук някакъв конфликт

                  и от 2т и 4 т има и удачни и по не удачни модели
                  много зависи и за какво ще се ползват
                  и между другото трябва да призная че наистина напоследък взеха да излизат много добри 4 такти
                  все пак обаче 2 т не бива да си отписва /сега се чу че в щатите вече 250 4 т и 250 2 т щели заедно да ги пускат по състезанията/..и ще си се прави още много време-има предимства в някои ситуации в други пък има предимство 4т..но и едните и другите имат предостатъчно заклети фенове
                  примерно сега напоследък при нас се накупиха много 2 те та ...за хора които искат с около 3000 лв да вземат мощен със съвременни възможности мотоциклет с който да си се кефят чат пат в гората чат пат на трасе това е единственният начин..за между 3 и 4000 може да се вземе перфектен кросак 250 ..с който да карате без почти нищо да пипате докъто ви побелее косата

                  от друга страна за хора като Жоро и повечето от крейзи джоб които правят редовно походи с по няколко пъти по 100км на ден и освен това им се кара и по трасе..имат и възможност да си позволят 4т нов..ами разбира се че ще си купят 4 т мотор ..наскоро карах на Жоро новия ктм..много много добър мотор..

                  ..много зависи и каква история има човек зад гърба си..така като гледам..повечето от бившите мотокрос състезатели дори и да карат в момента 4т...си харесват 2 тактовите ..и тва е..просто това им е тръпка..и ги кефи
                  други пък които са карали по тежки ендуро мотори или идват от шосейните мотоциклети си харесват 4 т тата

                  много зависи и от това къде живееш..в малък град като нашия..а и забутан регион..не ми се ще да взимам 4т донякъде и заради това че искам сам да си правя мотора а 4т ..няма как да мога сам да си го оправям сам, в мръсния гараж и без инструменти
                  от друга страна в Стара Загора и София примерно поради това че има повече хора и се карат повече мотори има и повече и леснодостъпни майстори..крейзитата примерно си имат-шарков..и като стане нещо -просто хвърлят мотора у тях и на другия или макс по следващият ден си го взимат..при нас за сега няма такива екстри и трябва сами да си правиме моторите..освен това не правим прекалено дълги походи..нито пък караме кой знае колко 2т ни устройва идеално

                  ..и въобще нещата имат много аспекти..а най вярното е че съвременните и 2т и 4 т са си вече наистина много направени мотори..нито 2т са за подценяване нито 4т
                  да не говорим за модели като ехс то 300-което -нито е типичен 2 такт нито е 4 такт /световният шампион тази година в Е3 е с точно ехс 300 2т и то почти в стандартен вид като от магазина-справка посл бр "мотокрос дижитал"/

                  между другото аз също ми се ще да имам и едно 4т ..даже не едно ами 5-6 и да имам и време да ги карам

                  ..като цяло индустрията и разни мениджерчета и политици си правят експерименти напоследък и с нас и с природата ..и се мъчат да ни изпокарат за глупости

                  най добре е човек да има възможност да кара и едното и другото и да се наслади и на едните плюсове и на другите ..

                  обобщено..бих препоръчал на -най заклетите фенове и от едната и от другата страна -да пробват и двата варианта и да се радват на карането свободата и големият избор който имаме в момента без да изпадат в крайности и мании
                  Последно редактирано от mitkov; 26-12-08, 12:08.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Резачките срещу тракторите

                    Евала на Митко винаги е с изчерпателно-положително мнение както е в момента и към 2-те страни на моторите (2т и 4т) Подкрепям мнението на Митков
                    0888 074 049

                    Коментар


                    • До: Резачките срещу тракторите

                      Браво ! Чудесно мнение !
                      Отдавна се опитвам това да кажа, но все ми липсва този стил без главни буква на Митков ...
                      Хайде да заровим томахавките наистина и да се съсредоточим най-вече върху карането !
                      Ендурото и сексът не са шега работа !
                      -------------
                      Животът се измерва с броят на издишванията !

                      http://sixdayscrazyjob.com
                      http://crazy-job.com

                      Коментар


                      • До: Резачките срещу тракторите

                        Ако на някои 15-18 годишното 4-те му запали(и то в големия студ отпреди няколко дена) от третото ритване след два месеца и половина стоеж и хващане на паяджини да се обади да му пратя една каса Туборг.......

                        Моя пали.......точно от 3 ритания..........досущт като КДХ.......

                        Коментар


                        • До: Резачките срещу тракторите

                          ела носи бирата от мен мезето
                          пали че и от 2ия път понякога
                          ама никога не е почивал 2а месеца каелхикса
                          Да се откажеш е лесно,да успееш е трудно.

                          Коментар


                          • До: Резачките срещу тракторите

                            Аз на моят трактор му свалям акомулатора за да не се изкушавам да пробам дали ще запали или не.
                            По темата и едните и другите имат предимства и недостатъци. Но за улегнали мотористи като мен няма по-добро от бавнооборотен трактор с голям въртящ момент в ниските обороти.

                            Коментар


                            • До: Резачките срещу тракторите

                              Първоначално публикуван от spl77 Преглед на мнение
                              Ако на някои 15-18 годишното 4-те му запали(и то в големия студ отпреди няколко дена) от третото ритване след два месеца и половина стоеж и хващане на паяджини да се обади да му пратя една каса Туборг.......

                              Моя пали.......точно от 3 ритания..........досущт като КДХ.......
                              Ако е 25 годишен туча, касата важи ли?
                              Щото ако важи, да я пращаш към Варна - дъртия ХЛ не е пален от...и аз не помня откога, даже и бензина му съм пресипал в КДХ-а.
                              Ако искаш, може да го замразим в леден блок, като една популярна реклама на тъпа добвака в маслото.

                              Коментар


                              • До: Резачките срещу тракторите

                                Всичко важи момчета:

                                Номера е да е дърт мотора де и да пали най много от 3-тия път като е стоял наи-малко 2 месеца без да е пален, които докаже има една каса от мен.Пращаите адрес(на доказалите се де)Пращам по Еконт.И понеже с каси,ще е неудобно пращам стекове......Промоцията важи до Свети Валентин......

                                П.п Понеже това с доказването трудно шъ стане нека има поне трима незвисими наблюдатели дето познават човека да потвърдят.

                                4-5-6 пъти не ме интересуват до три броим тука........
                                Последно редактирано от spl77; 26-01-09, 19:16.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X