Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се справяте с полуделите кучета.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се справяте с полуделите кучета.

    Колеги,преди 2 дена и аз паднах доста зле.Причината да случи това е доста странна.На една тучна ливада се появиха 2 псета,които явно бяха подплашени от звука на машините или просто си пазеха територията.Аз подадох газ за да им избягам,но едното така се стрелна кам мотора ми,че попадна точно пред гумата ми. И след това кълбета,дълбока оран и т.н.Резултатът-счупена ключица и няколко ребра.Гадна работа.Та както и да е.Сега ближа рани в къщи.Ако някой колега знае как се постъпва в такъв момент,зли песове,ще се радвам да сподели.
    Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

  • #2
    До: Кое е най-гадното ви падане в стажа на ендурист?

    Първоначално публикуван от offar Преглед на мнение
    Колеги,преди 2 дена и аз паднах доста зле.Причината да случи това е доста странна.На една тучна ливада се появиха 2 псета,които явно бяха подплашени от звука на машините или просто си пазеха територията.Аз подадох газ за да им избягам,но едното така се стрелна кам мотора ми,че попадна точно пред гумата ми. И след това кълбета,дълбока оран и т.н.Резултатът-счупена ключица и няколко ребра.Гадна работа.Та както и да е.Сега ближа рани в къщи.Ако някой колега знае как се постъпва в такъв момент,зли песове,ще се радвам да сподели.
    Има 2 варианта! И двата съм го пробвал, работят безотказно :
    1) Въздушен пистолет (със дребни единични съчми) с газов пълнител. Има супер миниатюрни модели за по 40 - 60 лв. Изстрела не може да нарани кучето, но го боли и бяга. Не вдига шум!
    2) Анти-dog спрей - цена 5 - 10 лв. Проблема, е че кучето трябва да е близо и да не пръскаш срещу вятъра, че целият лют спрей ще е върху тебе. Не може да се ползва в движение. Също не наранява животното, но и то не си отваря изобщо устата за 10 - 15 мин.

    Коментар


    • #3
      До: Кое е най-гадното ви падане в стажа на ендурист?

      Първоначално публикуван от offar Преглед на мнение
      Колеги,преди 2 дена и аз паднах доста зле.Причината да случи това е доста странна.На една тучна ливада се появиха 2 псета,които явно бяха подплашени от звука на машините или просто си пазеха територията.Аз подадох газ за да им избягам,но едното така се стрелна кам мотора ми,че попадна точно пред гумата ми. И след това кълбета,дълбока оран и т.н.Резултатът-счупена ключица и няколко ребра.Гадна работа.Та както и да е.Сега ближа рани в къщи.Ако някой колега знае как се постъпва в такъв момент,зли песове,ще се радвам да сподели.
      Значи надали има ендурист който да не е бил гонен от кучета на овчари и какви ли не още.
      Аз само ще ти дам съвет какво правя при такива случаи, винаги тръгвам към кучето фронтално на ниска скорост и с много газ, тоест АЗ ДА ГО ПОДГОНЯ а не то мен.
      Досега работи, иначе ако се опиташ да му бягаш то добива кураж и става още по агресивно.
      Пример, вчера случайно се набих в един изоставен стопански двор който беше станал ромски катун и за първи път ми излязоха над 10 кучета и то все едри....
      Наложи се да мина през две огромни купчини оборска тор /за радост изсъхнала/ и пак с пълна газ се стрелнах сред тях, после кръг и пак така докато не ги разпръснах и не си набелязах през кой портал ще излетя...
      Надали има толкова смели овчарски кучета който да не подвият опашка при атакуващ ги ендуро мотор с рев.
      Инстинкта на животното му подсказва, че сте по-голям и по-силен.
      Истината е само една преодолейте страха си и ги подгонете вие вместо те вас.

      Коментар


      • #4
        До: Кое е най-гадното ви падане в стажа на ендурист?

        Колеги,благодаря за съветите относно предпазването от кучета.Най-практично ми се струва това аз да ги гоня,а не те мен.За пистолети и шпрей не съм убеден,че ще има време да се спре и да се действа.Тази случка ще ми е за обеца за напред.Кофти ,че приключих сезона със травми и толкова рано.Моите приятели с atw-та сега ме навиват да продам RMZ-та и да минавам на тракторче и аз.За сега не смятам да го правя.Убеждават ме,че с atw ,подобно нещо нямаше да ми се случи.Поздрави.
        Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

        Коментар


        • #5
          До: Кое е най-гадното ви падане в стажа на ендурист?

          Мене като ме подгони псе, намалявам то се приближава и тгава го запознавам с ботуша
          Ако го нацелиш получаваш голямо удовлетворение. Пък и да те захапе за ботуша най много да му останат зъбите на него
          Вивж с котките е друга работа, те директно ти се набиват под гумите и ако не държиш здраво си долу
          KAWASAKI Let the good times roll

          Коментар


          • #6
            До: Кое е най-гадното ви падане в стажа на ендурист?

            Подобни инциденти стават поради взаимно неразбиране (непознаване на психиката) на кучетата и мотористите. Аз дълги години карам мотори и още по-дълги години отглеждам и обучавам кучета, така че ще се опитам да разясня някои работи.
            При 99% от случаите, кучетата гонят (нападат) мотора, а не моториста. При това нападението е по скоро игра за кучето, а не истинско нападение! Всяко едро куче може с лекота да развие и поддържа с километри скорост 40-50 км/ч, а някои и доста повече. А моторист на пресечен терен не винаги може да надвиши тази скорост че и да я задържи. Опитвайки се може и да си счупи главата. Така че, ако кучето иска наистина да хване и събори моториста, то ще успее да го направи още повече че обикновенно напада от засада т.е. отстрани, а не догонва! Но кучето обикновенно иска просто да предизвика на игра ръмжащия но бягащ звяр (мотора) и затова се стреми да да тича редом с него и да го похапва за гумите. Това си е стандартно поведение на кучето. По същия начин то би тичало редом с непознато куче и би го предизвиквало на игра опитвайки се да го хване с уста за краката. Ако кучето нападаше наистина мотора (моториста) то би действало така както при нападение на животно т.е. би скочило на гърба или на шията (или там където предполага че се намират "гърба" и "шията" на мотора). Когато напада наистина кучето настръхва цялото (за да изглежда по-едро) и набръчква грозно устните си оголвайки зъби (демонстрира оръжията, с които разполага) и подскача напред с изпънати и накак сковани предни лапи (без да ги свива в ставите). Така както ние не винаги разбираме кучетата, така и кучетата не винаги разбират нас. Например кучето не може да проумее (освен ако вече не е газено), че криввайки и спирайки рязко пред мотора, ръмжащия звяр ще се блъсне в него вместо да отскочи пъргаво настрани, както би направило всяко друго нормално животно (куче) играещо си на гоненица с това куче. Още повече че ръмжащия звяр (мотора) нито се е наежил нито зъби показва, и изведнъж откъде тази неочаквана агресия (да се блъсне в играещото си куче)!!! А сблъсък с едро куче може да доведе неприятни последици не само за кучето! Затова тактиката да се преследва куче с мотор е грешна!
            Та както вече казах, в повечето случаи кучетата не осъзнават нашата (човешка) непохватност и липса на хумор (кучешката представа за хумор и игра). Друго, което много кучета не осъзнават е човешката изнежненост т.е. ухапване, което за куче би значело просто игра, за човека може да означава сериозно нараняване.
            Сандански е обграден отвсякъде с планини, има и много села, отглежда се и много добитък, така че почти нямам излизане с мотора при което да не срещна кучета. Тактиката ми е че като се затичат към мене кучетата, просто продължавам да си карам със същата скорост или дори намалявам. Обикновенно потичват известно време с мотора, той нито бяга (ускорява), нито спира, та като се убедят че на него не му се играе с тях се отказват, пък и въртящите се гуми не могат да се хванат и спрат със зъби. Ако има някое много настоятелно куче, намалявам още повече, минавам на ниска предавка (1-ва или 2-а) и точно когато кучето си мисли че е хванало "звяра", рязко подавам газ, така че двигателя да изреве и да превърти за момент гума. Изхвърлените камъчета и прах плюс рязкото увеличаване на шума вече са знак, който кучето обикновенно разбира и се оттегля. Също никое куче не може да издържи на децибелите на изфорсиран кросов мотор (особенно двутактов) когато се хване съединителя и се форсира двигателя точно когато кучето се приближи до мотора!
            За толкова години и толкова срещи с кучета, тактиката ми само веднъж се е проваляла. Тогава карах с разкопчано яке и то се развяваше. Кучето (около 25-30 кг. едро циганско куче от един катун) просто скочи и дръпна развяващия се край на якето, като почти успя да ме събори. После беше крайно очудено, защо глупавия човек изпотен зачервен и псуващ, хвърли мотора на земята и хукна след него мятайки камъни и дърва (то отде да знае колко ми струва якето) !
            Та така, карайте си моторите, правете си вашия кеф и не правете кефа на лаещите кучета, като им обръщате внимание!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #7
              До: Кое е най-гадното ви падане в стажа на ендурист?

              Първоначално публикуван от GSXR Преглед на мнение
              Мене като ме подгони псе, намалявам то се приближава и тгава го запознавам с ботуша
              Ако го нацелиш получаваш голямо удовлетворение.
              Хаха ако е нахално и аз така правя - гледам яко да го изритам с ботуша, уви много рядко се получава . Просто не трябва да се панираш!
              Bling bling, money ain't a thing :)

              Коментар


              • #8
                До: Кое е най-гадното ви падане в стажа на ендурист?

                Мене специално колкото пъти ме е гонело куче все за кракът гледа да ме гепи,сигурно защото правя отчаяни опити да го ритна,но по мои наблюдения всяко куче пази нещо дали територия стадо или друго.Та то си има периметър на охрана,така че давайте си газ и наблюдавайте .След не повече от 50 метра то ще се откаже.
                А вие се старайте,за тези 50 метра да не ви стига.То (кучето) няма такова ускорение,като на мотор.Освен ако не сте с Балкан 50 кубика.

                Коментар


                • #9
                  До: Кое е най-гадното ви падане в стажа на ендурист?

                  Като каза балкан 50 кубука ме връхлетяха спомени и то точно с кучета....
                  И така като си карах моето балканче и изведнъж изгасна след няколко секунди разбрах че бензина ми е свършил , добре ,че ме очакваше голямо спускане което щеше да ме отведа право на главния път, и така пускам си се аз по енерция съвсем спокойно и от някаде се чува лай на кучета поогледах се и видях че към мен се задават 5 или 6 псета, настигнаха ме доста бързо веднага си качих краката на кормилото а те подскачаха около мотора опитвайки се да захапят нещо ,нададолнището свършваше а сърцето ми щеше да изкочи можеби оставаха 20-30 метра до края му и за моя радост те се отказаха и можеби наистина пазеха някаква територия.Прибрах се благополучно с доста буране и потене но нали не сипвам повече от 200мл на този звяр и очаквам да се возя цял ден

                  Коментар


                  • #10
                    Как се справяте с полуделите кучета.

                    Колеги как се справяте с обезумелите кучета?
                    Вече започва да ми писва и се чудя какво да правя.
                    Мисля да купувам кучегон и да го монтирам към клаксона.
                    Други идеи имате ли?
                    Aprilia Pegaso 650 - 1997.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как се справяте с полуделите кучета.

                      Първоначално публикуван от vladaeca Преглед на мнение
                      Колеги как се справяте с обезумелите кучета?
                      Вече започва да ми писва и се чудя какво да правя.
                      Мисля да купувам кучегон и да го монтирам към клаксона.
                      Други идеи имате ли?
                      абе аз последния път замалко да се разбия заради такъв помияр,голям пес беше при това,прегазих го без да искам с мотора,то стана и продължи да ме гони..,така че оправия нема...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как се справяте с полуделите кучета.

                        Първоначално публикуван от MitakaNX Преглед на мнение
                        абе аз последния път замалко да се разбия заради такъв помияр,голям пес беше при това,прегазих го без да искам с мотора,то стана и продължи да ме гони..,така че оправия нема...
                        И аз на няколко пъти се измквам на косъм и затова се замислям за кучегон! Все пак е 55лв а ако ги стресира и за една секунда пак е достатъчно колкото да се измъкна!
                        Aprilia Pegaso 650 - 1997.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как се справяте с полуделите кучета.

                          Е сега само кучегон ми остава да си монтирам на мотора и ще стане мандра Докато натиснеш клаксона и то вече ти е под гумите.
                          Дето вика sl.daskalov те помярите дето тичат отстрани си играят и обикновено не се завират под гумата а гледат да те ръфнат за ботуша.
                          Лошото е когато или изакълиш кучето или те причака и те атакува. И в двата случая те напада отстрани, като гледа да ти пресече пътя. И тогава си е опасно. Аз така една вечер с старата Джилерка си се спусках по един асвалтов път с 60-тина и изведнъж от зад една купчина камъни изкочи едно псе. Запечатило ми се е в мозъка как накострашено и озъбено ми изкочи пред мотора Аз добре че бях с ендуро гуми наковах спирачките толко яко че ми поднесе предната гума. Явно кучето се подплаши или съм го избегнал незнам, щото май си затворих очите заедно с натискането на спирачките<още бях начинаещ>.
                          Та отървах кожичката, но псето ми се запечати в съзнанието като на снимка. Явно много съм се изакълил.
                          KAWASAKI Let the good times roll

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как се справяте с полуделите кучета.

                            Първоначално публикуван от vladaeca Преглед на мнение
                            И аз на няколко пъти се измквам на косъм и затова се замислям за кучегон! Все пак е 55лв а ако ги стресира и за една секунда пак е достатъчно колкото да се измъкна!
                            Това с кучегона е умряла работа, купих си преди половин година най-вече заради колелото че там е доста по-зле: няма бягане! Оказа се че работи отблизо, под 5 метра, и то не на всички кучета - някой се озлобяват и почват още по-яростно да търсят източника на дразнещият шум. Другото важно нещо е че трябва да го насочиш директно към песа за по-голям ефект, което на мотора е малко трудно. Мисля че може да помогне ако кучето е едно, но при глутница - забрави!
                            Honda XL600LM, 1987
                            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как се справяте с полуделите кучета.

                              Ако няма как да дадеш газ и да избягаш, просто спираш, викаш два-три пъти чиба и така.Псето обикновено почва да гледа тъпо и си заминава
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X