Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Физическа подготовка / фитнес програма за ЕНДУРО и МОТОКРОС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Физическа подготовка / фитнес програма за ЕНДУРО и МОТОКРОС

    Моите наблюдения и мнение е, че редовното каране /един път в седмицата на някоя поляна или по черния път, не върши работа/ са достатъчни за поддържане на добра форма и издръжливост. Имам приятели с които караме в група, и тримата практикуват стрийт фитнеса ,но карат малко нередовно. Това везни, кантари, набирания на една ръка, са им както аз си вдигам бирата - красота направо ,но.... като подкараме, много бързо бият отбой. И аз не мога да обясня това защо се получава, но е така. Самото каране дава друга издръжливост с течение на времето, и особено издръжливи трябва да са краката ,защото се кара предимно прав. Едно от момчетата скоро сподели, че и най-натоварващата тренировка ,не го натоварва като след яко каране.
    Силата е нищо без контрол.

    Коментар


    • #17
      От: Физическа подготовка / фитнес програма за ЕНДУРО и МОТОКРОС

      Според един от корифеите на българското ендуро (Жоро Хджиев) , най-добрата тренировка за каране на мотор е ...........каране на мотор! И аз съм абсолютно съгласен с него (изпитано на собствен гръб). Фитнеса е хубаво нещо , НО за зимния период когато не се кара и трябва някак си да поддържаш нивото от изтеклия сезон до началото на следващия.Тук във форума има доста хора които са карали с Жоро Хаджиев и всичките са на мнение , че ако си мазохист-той е твоя човек(разгледай му профила и на фона на темата ще останеш учуден).
      ПП.Това естествено не се отнася в случай , че си решил да покоряваш Ерцберг.
      ПП2.По едно време имаше подобна тема и там се изписа доста.Разрови се ако не те мързи.
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • #18
        От: Физическа подготовка / фитнес програма за ЕНДУРО и МОТОКРОС

        Разбирам , че карането е най-добрата тренировка, но който има време да кара 5-6 пъти на ден. Хора , които са на работа от понеделник до петък и в събота се качат на мотора и чуството е доста гадно. Хубаво е през седмицата да се поддържа някакъв тонус на мускулите. Уличният фитнес е много добро решение.

        Намерих една тренировка на Cyril Despres , която може да се практикува и в къщи. - https://www.youtube.com/watch?v=5F-sMKdQeow

        Точно такава тема не намерих иначе нямаше да направя тази.
        Ако някой знае и тренировка за "покоряване" на Ерцберг нека я сподели ще бъде интересно.

        Коментар


        • #19
          От: Физическа подготовка / фитнес програма за ЕНДУРО и МОТОКРОС

          Напълно съм съгласен с вас. ! Мнението ми по-горе , не означава , че само с физическа подоговка , ще издържаш цял ден яко каране ! Разбира се ,че трябва да се кара често / по възможност / , но физическата подготовка много помага ! Хубавото на стрийт фитнеса е , че ти дава експлозивна сила, т.е можеш да се научиш да получаваш максимума от мускулите си в определен момент ! Естествено това се постига с много тренировка , но това е разбираемо !

          Важното в цялото нещо е да ти се отворят дробовете и да вкарваш по-голямо количество кислород ! Повече кислород в дробовете - по-малко умора - повече сила ! Отделно , при редовна тренировка и каране , образуваната млечна киселина /при мускулната треска/ се разгражда много по-бързо и се стига до момент, в който дори може да се избегне появата и -> от там пък се премахват и схващанията на отделни мускули и мускулни групи !!

          Ако сте гледали филма за Травис Пастрана , 199 живота , там в една от сцените , Пастрана обяснява , че мотокроса, както и фрийстаила изискват голяма издръжливост и много въздух ! Затова се стреми редовно да кара колело /велотренажор или типично си колоездене/ + другите си упражнения /в неговия случай фитнес/ + гребане на тренажор , като всичко се прави с малки почивки и голяма интензивност , именно за да се премахнат горепосочените минуси!

          С две думи , редовно каране + редовна тренировка = издръжливост и кеф от ендуро спорта !!
          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

          Коментар


          • #20
            От: Физическа подготовка / фитнес програма за ЕНДУРО и МОТОКРОС

            Първоначално публикуван от Георги Гущеров - / HannibaL / Преглед на мнение

            С две думи , редовно каране + редовна тренировка = издръжливост и кеф от ендуро спорта !!
            И малко да добавя-И сЪрце
            Както казваше моя дядо:
            За да се биеш иска и сЪцре,не става само с мусколи
            HONDA DOMINATOR 650
            ОРЕЛ ASTRA
            РСПБЗН-Приморско

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X