Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

    Първоначално публикуван от Георги Гущеров - / HannibaL / Преглед на мнение
    На братовчеда водоструиката е малка и си бачка на самотек. Бяхме сложили една голяма вана /1 тон/ и с нея си миехме колите, стигаше за точно 20 от-до коли хахахах , като на дъното оставаше вода на нивото на крана, но и не сме пестили от към вода де....
    Жорка, това ми вдъхва увереност в плана ми все пак сам да си мия мотора Мисля да си взема водострйка Karcher 110 bar.
    ЦЕКИЧА

    Коментар


    • #47
      От: Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

      Тази тема продобива някакъв извратен характер. Почвам да мисля че има хора с фетиш към миене на мотори
      Нали живееш в блок - къде ще я плеснеш тая цистерна - на средата на тротоара ли? Пък и колкото и да събираш падналата кал пак няма да можеш да обереш тази дето се е разтворила във водата и се е разслала на 50 метра по улицата. Като е мокра ще е хлъзгава, като изсъхне ще стане на прах, колите ще я дигат и ще я дишаш ти и още 1000 човека дето живеят в тоя ареал. Не че си няма и сега мърсотия по улуците но пак по добре да принасяме за решението а не за задълбочаването на проблема.

      И не разбрах какво те бърка да даваш 2 - 3 лева на авромивка (на мен толко ми вземат). Като си решил да се занимаваш с това хоби миенето на мотора ще ти е най малкия разход.

      Коментар


      • #48
        От: Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

        Не забравяйте проблемът с отпадните води.
        Всяка автомивка без значение дали ще миеш коли за пари, или ще миеш механизация на излизане от строителен обект, трябва да е снабдена с кало-масло уловител.
        Всяка гняс изсипана на улицата влошава трайно или временно състоянието и, което е в общ ущърб.
        Всяка гняс изсипана на улицата рано или късно се оттича в предвидените за отводняването и оттоци, които трябва събират само и единствено дъждовна вода. В зависимост от индивидуалните решения е, но дъждовната канализация може да е заустена в естествени водни течения и водосбори, което ще доведе до тяхното замърсяване.

        Левчетата за автомивка са нещо като кората на динята. Не искаш да я купуваш, в твой ущърб е, ама още не са измислили дини без кори.
        Аз като отида кален на ръчна автомивка съсипвам и 1 левче, да измия клетката след мен, където също е станало мазало.
        Всички са доволни и не преча на никого.
        Последно редактирано от VECTOR; 10-05-14, 09:59.
        Георги Тонев

        Коментар


        • #49
          От: Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

          Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
          Не забравяйте проблемът с отпадните води.
          Всяка автомивка без значение дали ще миеш коли за пари, или ще миеш механизация на излизане от строителен обект, трябва да е снабдена с кало-масло уловител.
          Цистерната ще стой в фирмата на баща ми, където има масло уловител, който всеки месец ВиК го изпразва....А не искам да си мия мотора на автомивка, защото дадох 200 лв за лепенки и сега ще трябва пак да дам още толкова, тъй като ми ги свалиха с пароструйките в автомивките.... Въобще не ми е проблем левчетата който трябва да давам, но тъй като не намалят мощните пароструйки, а и не мога да използвам водопровода, ще сложа цистерна и ще си мия мотора ( кал няма да остава )
          ЦЕКИЧА

          Коментар


          • #50
            От: Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

            И така става....

            ЦЕКИЧА

            Коментар


            • #51
              От: Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

              Това с разхищаването на питейна вода поне в София е смешно, а и хоби-водоструйките харчат много по-малко вода отколкото да миеш с маркуч на максимална струя... Да не говорим, че се използва за поливане повсеместно.
              За калта съм съгласен, че замърсява улиците, а като изсъхне се превръща в прах, който вдишваме... Затова много ме беше яд на един колега съфорумец, който системно си паркираше калния Jeep точно на входа на детската градина (а в наш"та махала определено няма калища)...
              Най-неприятният замърсител от миенето е моторното масло, но по изправен мотор/автомобил не би трябвало да има такова...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #52
                От: Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

                Най-накрая да чия един положителен коментар, който да ми хареса
                ЦЕКИЧА

                Коментар


                • #53
                  От: Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

                  Сега и фирми се намесиха, то стана една.... Тя като има маслоуловител тая фирма, ще да има и водопровод сигурно? Пък и това подсказва, че има някава промишлена площ а не е на сред улицата (за което беше темата)
                  Пък и лепенки... Ако си дал 200 лева за такива дето ги разлепва мивкаджииска водоструика значи много яко си се минал.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

                    Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                    Сега и фирми се намесиха, то стана една.... Тя като има маслоуловител тая фирма, ще да има и водопровод сигурно? Пък и това подсказва, че има някава промишлена площ а не е на сред улицата (за което беше темата)
                    Пък и лепенки... Ако си дал 200 лева за такива дето ги разлепва мивкаджииска водоструика значи много яко си се минал.

                    Водопровод няма поради ред причини, и да минах се но така или иначе сега ще си направя пак от друго място !
                    ЦЕКИЧА

                    Коментар


                    • #55
                      От: Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

                      Колега мий си мотора на спокойствие,изрини калта с лопатка от земята и да не ти дреме

                      Коментар


                      • #56
                        От: Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

                        Първоначално публикуван от VladiStanimirov Преглед на мнение
                        и да не ти дреме
                        Ето това е истината колега, браво А след това всички останали ще са ни виновни, само и само ние да сме си добре
                        SUZUKI DRZ SuperMoto

                        Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

                          Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                          Сега и фирми се намесиха, то стана една.... Тя като има маслоуловител тая фирма, ще да има и водопровод сигурно? Пък и това подсказва, че има някава промишлена площ а не е на сред улицата (за което беше темата)
                          Пък и лепенки... Ако си дал 200 лева за такива дето ги разлепва мивкаджииска водоструика значи много яко си се минал.
                          Моята любителска водоструйка, без много зор сваля оригинални стикери и боя от мотора.
                          При такова миене лепенките са най-малкия проблем, сещай се къде другаде влиза вода.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

                            С лепенките имам малък опит. На моторите ми имам твърде малко такива, и то тези оказващи марката и модела. Всички останали бяха своевременно и целенасочено премахнати защото ги намерих за кичозни.
                            Иначе си прав че водоструиката вкарва вода при лагерите и на други места на които е вредна, но темата не е за това.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

                              Чета и не вярвам на "ушите" си.

                              Браво , щом момчето пита, значи има напредък в милата мамковина.

                              Щом баща ти има плац където можеш да миеш , не знам защо питаш изобщо.

                              Ако съм ти комшия единствено няма да ти правя проблем, ако след като измиеш мотора измиеш и половината паркинг пред блока, ей така да е свежо
                              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                              Коментар


                              • #60
                                От: Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

                                Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                                Чета и не вярвам на "ушите" си.

                                Браво , щом момчето пита, значи има напредък в милата мамковина.

                                Щом баща ти има плац където можеш да миеш , не знам защо питаш изобщо.

                                Ако съм ти комшия единствено няма да ти правя проблем, ако след като измиеш мотора измиеш и половината паркинг пред блока, ей така да е свежо
                                Я кажи колко е таксата "миене пред блока" във Виена , да се посмеем малко.
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X