Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Или да се договориш с някоя автомивка за отстъпка 'постоянен клиент'...
    Защото като сметнеш цената, ресурса и консумацията на водоструйка, може да се окаже, че ще е по-евтино и удобно да си платиш на автомивка отколкото да купуваш водоструйка, опъваш маркучи и кабели, да имаш проблеми със съседи и общини...
    И за цената на водоструйката и разходите по нея да можеш да си измиеш 300-400 пъти моторетката - т.е. сумата ще ти стигне за над 10 години експлоатация на моторетката...
    По принцип ако са няколко возила и живее в къща схемата със собствена водоструйка е с положителен баланс, но човека казва че живее в блок. За ендуро и крос е пожелателно да е с водоструйка, че иначе ще му мине живота в миене.
    Единствения удобен вариант го виждам на автомивка.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #32
      От: Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

      Първоначално публикуван от skiper150 Преглед на мнение
      Този вариант е най-удачен, но трябва ти да си го миеш за да не ти свали някой лепенките (ако имаш).
      Един приятел си държи кроса в гаража- е той всеки път се връща БЕЗ някоя второстепенна(чакам някой ден и без двигател да се прибере) част от мотора.
      Вие как си опазвате чак лепенките?
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #33
        От: Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

        Аз водоструика ползвам рядко повечето пъти с маркуча го мия, иначе лепенките отиват ( все пак си трябват и малко ласки) , аз съм на село и за миенето никой не ми е правил забележки, но пък за шума доста пъти, но все някак се разберем.

        Коментар


        • #34
          От: Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

          Караш си по пътя и изведнъж -падаш защото някй намокрил пътя !Ще го съдиш ли ?Аз лично да- и ще спечеля.
          Grand Vitra ddis 2008
          SEAT Althea XL tsi 2010
          Mitsubishi Canter

          Коментар


          • #35
            От: Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

            Ако паднеш в дъжд, Господ ли ще съдиш или синоптиците
            Един път реших да ходя на автомивка след кално каране. Като свалих калта, освен че ми взе двойно, собственика ме помоли повече да не ходя там
            Мия си мотора с водоструйката пред гаража, след това джипа и после продавам напазара горска пръст за цветя

            Коментар


            • #36
              От: Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

              Никаде не съм споменавал дъжд.Ако вали си подготвен че ще хлъзгаво и внимаваш .Елементарно е !
              Забранено е .Пътя е собственност на общината .
              Grand Vitra ddis 2008
              SEAT Althea XL tsi 2010
              Mitsubishi Canter

              Коментар


              • #37
                От: Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

                Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
                Караш си по пътя и изведнъж -падаш защото някй намокрил пътя !Ще го съдиш ли ?Аз лично да- и ще спечеля.
                Най-много Акт от Пътна полиция да спечелиш,за скорост несъобразена с пътните условия.

                Коментар


                • #38
                  От: Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

                  Аз съм от Габрово и тук има тази забрана, но никой никога не ми е казвал нищо.Дори са ме виждали тия от общината и полицията и пак нищо.
                  Сега аз съм с супер мото и кал на камари не свалям, но и да беше така сме направели канал, който отвежда водата и мизерията в шахта.Но всичко е на късмет
                  Ще ти направят забележки ако си оставяш не почистено мястото.Щом имаш съседи с който имаш дразги....винаги ще имаш проблем.
                  За мен най удачно е автомивка на самообслужване.По-лесно,евтино и удобно
                  KTM 640 LC4 Prestige Supermoto;YAMAHA WR450F/08

                  Коментар


                  • #39
                    От: Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

                    Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                    Да бе, вярваш ли ? Аз пък съм сигурен че при нас няма такава автомивка, още повече че повечето се намират в къщи /не в двора/ или в гараж, защото повечето от тях нямат и двор. От къде ще извадят собствен водоизточник, освен да събират дъждовна вода
                    Слага се голям водосъдържател и го пълниш с водоноска. Хубавото, че водата от водоноската е по-евтина на кубик от питейната. В подземния гараж на офиса имаме автомивка, нямаше как да се дупчат сонди.
                    Нива е горски автомобил (когато изобщо се брои за автомобил).

                    - Ясен

                    Коментар


                    • #40
                      От: Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

                      Най-удачното е да го мия на самообслужване, но в Трявна няма подобна явтомивка.
                      ЦЕКИЧА

                      Коментар


                      • #41
                        От: Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

                        Първоначално публикуван от ceko23354 Преглед на мнение
                        Най-удачното е да го мия на самообслужване, но в Трявна няма подобна явтомивка.
                        Ами ето ти бизнес ниша.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #42
                          От: Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

                          вариант е !
                          ЦЕКИЧА

                          Коментар


                          • #43
                            От: Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

                            Ако имаш гараж качвай мотора с една рампа и го мий горе

                            Коментар


                            • #44
                              От: Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

                              Обмислям вариант да сложа една цистерна и да я пълна с водоноска. Казаха ми че домашните водоструки ( по-малък дебит окл.360л за ч. ) работели и с вода на самотек...? Дали е възможно това или трябва да си взема потопяема помпа ?
                              ЦЕКИЧА

                              Коментар


                              • #45
                                От: Законно ли е миенето на мотор пред къщи (на улицата) ?

                                Първоначално публикуван от ceko23354 Преглед на мнение
                                Обмислям вариант да сложа една цистерна и да я пълна с водоноска. Казаха ми че домашните водоструки ( по-малък дебит окл.360л за ч. ) работели и с вода на самотек...? Дали е възможно това или трябва да си взема потопяема помпа ?
                                На братовчеда водоструиката е малка и си бачка на самотек. Бяхме сложили една голяма вана /1 тон/ и с нея си миехме колите, стигаше за точно 20 от-до коли хахахах , като на дъното оставаше вода на нивото на крана, но и не сме пестили от към вода де....
                                Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 10-05-14, 08:13. Причина: Допълнение
                                Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X