Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
    Няма вече народна гора - дължим го на това че станахме много маймунки на клончето и то се счупи! Мога да кажа нас какво ни инструктираха в гранична полиция преди няколко дена - когато срещнем в гората АТВ или мотор трябва да има:
    1.Разрешение от горското за да кара в гората
    2.Регистрация с всички нужни документи като че се движи по асфалт
    Ако едно от двете липства имаме право да задържим МПС-то и се започва процедура по конфискация! Засега нищо не сме задържали още ама настъпят ли ни нас, ние ще настъпим пък вас!

    Хубаво са ви инструктирали ,обаче мен ме интересува дали е законно това .
    За разрешението от горското мисля че е законно ,но за другите неща незнам,тъй че питам.
    Трябва ли да имам всички документи като за движение по републиканската пътна мрежа при положение че не се движа по нея?

    Коментар


    • #32
      От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

      Аз съветвам да не се спира.
      Ако минеш покрай тях, и те съборят от мотора или от АТВ ,можеш да ги съдиш за опит за убийство.
      Лично веднага бих завел дело срещу такива своеволия на държавните служители на които аз косвенно плащам заплатите!!!

      Коментар


      • #33
        От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

        Taя тема е сигурно седма подред. Утре и къщи ще вземат да конфискуват, ако не са с надлежна документация, и ако минават тия противоконституционни санкции. "Мътиш - не мътиш - ще те ям!" Има такава приказка. Всеки народ си заслужава управниците. И съдбата! Новите сгради са с технически и енергиен паспорт. Шарени и нищозначещи.

        Коментар


        • #34
          От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

          То и по нашия край стана крайно неприятно, специално за пл.Беласица и карането по билото....

          Трябвало разрешително не знам си кво, ако те хванат има глоби , дори арести и не знам си какво. В гората имало доста камери , които са известни само на граничните, а те от своя страна има и ТЕРМА и всичко . Общо взето може да се кара ,ама без разрешение,което пък дават тръдно, е изцяло на собствена отговорност.....

          Колкото до другите неща.... няма логика да ти искат нито номер, нито застраховка , нито преглед ......
          Виж за някакъв вид застраховка на управляващия мотора или атв-то не знам.... трябва да се разпита. Говоря за нещо от рода на застраховките живот , като на туристите по походите...

          Иначе носиш лична карта и документ , с който да покажеше ,че превозното средство е твое и не би трябвало да има проблеми....

          Ако не става с добро.... следващия път като ги видиш газ до дупка и да ти дишат прахта, а ако тръгнат да застрашават живота ти какво каза колегата Петьо Джартов, направо ги съдиш до дупка !!

          Тая работа на никъде не вирви...сечища колкото и където искаш, ама другото всичко пречи..... нямам думи просто....
          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

          Коментар


          • #35
            От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
            Няма вече народна гора - дължим го на това че станахме много маймунки на клончето и то се счупи! Мога да кажа нас какво ни инструктираха в гранична полиция преди няколко дена - когато срещнем в гората АТВ или мотор трябва да има:
            1.Разрешение от горското за да кара в гората
            2.Регистрация с всички нужни документи като че се движи по асфалт
            Ако едно от двете липства имаме право да задържим МПС-то и се започва процедура по конфискация! Засега нищо не сме задържали още ама настъпят ли ни нас, ние ще настъпим пък вас!
            Точка първа колега на основание на кой текст от закона е?
            Луд умора няма , само се поти !

            Коментар


            • #36
              От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

              Вече е трудно да си намериш достъпен плаж. Уж изключителна държавна собственост. Гледам едни теми за Рудината - някой си почувствал бащиния и копал с багера горските пътища. Да не ходи друг и багеристът да си кара багера с кеф. Или други неща. До града е, не знам да е резерват. Ся и машините ни ще гепят. Трайте си! Тия дни препрочитам "Архипелаг Гулаг".

              Коментар


              • #37
                От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                А за автомобил какво ви инструктираха , ако не е строго секретно ?
                Същото трябва да е според закона за горите!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #38
                  От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

                  Джарта попринцип работата "газ до дупка, няма да им спираме" не е решение на проблема. Така само се изострят отношенията. Все пак сме на публично място (форума си е такова според мен). А и мисля ще се съгласиш с мен че по вашия край, из Кърнарска област и въобще по целия балкан има пътеки по който масата от ендуристи дерът с часове и не е особенно трудно да бъде хванат някой. Освен това пътеки носещу гръмки имена и имащи слава на емблематични за определени селца в подножието на планината са както се казва и международно известни ( чужденци са ходили по тях, за руснаци със сигурност ) и не е трудно да се завардят при достатъчно желание на управата или който там си иска друг. Не казвам че е и те са прави. На мен също не ми е приятно.

                  Лошото е че май няма какво да направим за да спрем и поголомната сеч. Преди 2 седмици минавах покрай морето от Варна до к.к. Камчия през гората. Бях доста озадачен при гледката на толкова много нови пъщита проправени за година две. Яка сеч. На места чак не си личи кой е бил стария път и кой са новите. И това ако не в рамките на военна зона, то поне беше много близо до границите й. Друг скорошен пример е и сечище малко на север от с. Порой Бургаска област в което се мотахме 30мин за да се измъкнем. Пътче до пътче и повечето без изход. Не че имаше много общо с темата това което написах, но трябва да се помисли какво можем да направим и ние. От протест едва ли има смисъл.
                  Иван Маринов
                  Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                  ЕНДУРО ВАРНА

                  Коментар


                  • #39
                    От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

                    Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                    Слави можеш ли да коментираш това - главния път за хижа Македония ....
                    Какво да коментирам? Подобни табели нацвъкаха навсякъде и при нас из планината! Аз най-вече съм потърпевш щото не мога вече почти никъде да ида с мотора, където си ходех преди. Тия без регистрациите все още си карат но не са рекли не са ги изловили особенно в малък град като нашия дето си знаем и кътните зъби!

                    Първоначално публикуван от iancho75 Преглед на мнение
                    Хубаво са ви инструктирали ,обаче мен ме интересува дали е законно това .
                    За разрешението от горското мисля че е законно ,но за другите неща незнам,тъй че питам.
                    Трябва ли да имам всички документи като за движение по републиканската пътна мрежа при положение че не се движа по нея?
                    Не съм юрист! Ако наистина те интересува прочети си законите, можеш и да си наемеш адвокат да ти ги тълкува ако искаш! Едва ли ще ни карат да правим незаконни работи!

                    Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                    Аз съветвам да не се спира.
                    Ако минеш покрай тях, и те съборят от мотора или от АТВ ,можеш да ги съдиш за опит за убийство.
                    Лично веднага бих завел дело срещу такива своеволия на държавните служители на които аз косвенно плащам заплатите!!!
                    Да , да, а мармота с шоколада де остана? Не само че ще те съборя с някоя сопа ами после така ще те изпиша в докладната че ще излезе че си опитал да ме прегазиш, та тебе ще те съдят за опит за убийство и то на полицай! Не давай такива глупави акъли на хората ами пали свещ това да си остане от ония разпореждания дето не ни дават много зор да ги изпълняваме!

                    Първоначално публикуван от backo67 Преглед на мнение
                    Точка първа колега на основание на кой текст от закона е?
                    Доколкото разбрах и двете точки са от закона за горите! Ся да ровя да ти търся текстове и да ти ги поднасям, няма да стане поради вродения ми мързел. Пък и засега не съм заинтересован. Ако наистина ни напънат това да го правиме, вервай че ще се подготвя доста по-добре теоретически!
                    Последно редактирано от sl.daskalov; 09-07-13, 22:25.
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

                      Абе хора вие защо се учудвате толкова? Опитайте да покарате в Австрия в Алпите например нерегистриран мотор, без преглед и книжка в гората! И да датете газ и избягате ако се опита да ви спре техния горски! Няма да ви казвам какво ще ви случи!
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • #41
                        От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

                        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                        Абе хора вие защо се учудвате толкова? Опитайте да покарате в Австрия в Алпите например нерегистриран мотор, без преглед и книжка в гората! И да датете газ и избягате ако се опита да ви спре техния горски! Няма да ви казвам какво ще ви случи!
                        Кой казва, че ще е без преглед или книжка? И докога като е за лошо виж - Австрия, та Англия. Като е за заплати - виж Китай, виж Индия, с тях се конкурираме. Тия с джиповете и моторите не правят сеч.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

                          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                          Няма вече народна гора - дължим го на това че станахме много маймунки на клончето и то се счупи! Мога да кажа нас какво ни инструктираха в гранична полиция преди няколко дена - когато срещнем в гората АТВ или мотор трябва да има:
                          1.Разрешение от горското за да кара в гората
                          2.Регистрация с всички нужни документи като че се движи по асфалт
                          Ако едно от двете липства имаме право да задържим МПС-то и се започва процедура по конфискация! Засега нищо не сме задържали още ама настъпят ли ни нас, ние ще настъпим пък вас!
                          Еха,това е яко,ако не е тайна може ли да ми кажеш от къде се снабдяваш с тревата.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

                            Интересно ми е как вадите "закони" в директен и недвусмислен разрез с основния закон, Конституцията. Собствеността е описана точно и ясно.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

                              Да , да, а мармота с шоколада де остана? Не само че ще те съборя с някоя сопа ами после така ще те изпиша в докладната че ще излезе че си опитал да ме прегазиш, та тебе ще те съдят за опит за убийство и то на полицай! Не давай такива глупави акъли на хората ами пали свещ това да си остане от ония разпореждания дето не ни дават много зор да ги изпълняваме
                              Много ми е интересно, при подобен развой на проверката и съотношение например 3-4-ма към 15 в превес на ендуристите, какъв ще е развоя на случката насред горите тилилейски?
                              Силата е нищо без контрол.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Конфискуват АТВ-та и коли, нахлули в резерват !!!

                                Не съм юрист! Ако наистина те интересува прочети си законите, можеш и да си наемеш адвокат да ти ги тълкува ако искаш! Едва ли ще ни карат да правим незаконни работи!



                                И аз не съм юрист.Законите ги чета ,но много добре знаеш че тълкуването им е отделен въпрос.Колегите по горе са написали че по конституция нямате право да ме спирате защото гората е един вид "моя",и никой няма право да ограничава достъпът ми до нея.Но, продължава да ми е интересно ако ме спреш (визирам теб защото в случая ти застана от другата страна,иначе нищо лично) какво ще ми кажеш за да ме задържиш.Нещо от сорта на
                                "Г-не нарушихте закон ХХХХХ ал.ХХХХ и затова ви арестувам и ви отнемам МПСто" .Защото ако ми кажеш както си написал "Еми наредиха ми отгоре"няма вариант много хора да те вземат на сериозно.

                                Пак пиша - вариантите с с "много газ" да не ги коментираме.Горските не са от вчера в гората и знаят как да те спрат.Силовите варианти също,последствията ще са ужасни за нас.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X